שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מתכון לחיזוק הביטחון העצמי

  אנחנו מתעסקים לא מעט עם המזון שאנחנו צורכים, אבל יש גם חשיבות רבה לדרך שבה אנחנו מכינים ואוכלים אותו, בעיקר אם יש לנו ילדים. ארוחה משפחתית היא לא רק דרך לדאוג שהילדים יזכו לתזונה ראויה אלא גם מאפשרת להורים להכיר את ילדיהם לעומק, ללמד אותם מהי עצמאות ולחזק את הביטחון העצמי שלהם

  בשיתוף אסם

   

   

  בעשור האחרון אנחנו עוסקים לא מעט במזון שאנחנו אוכלים, אנחנו מחפשים דרכים להפוך אותו למזין יותר, בריא יותר, בוחנים היטב מה הוא מכיל ודואגים להנחיל את הידע גם לדורות הבאים. אבל חוץ מהיותו חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו בהקשר של שובע ובריאות, למזון יש תפקידים נוספים, בין היתר, הוא מקשר בין בני המשפחה, בעיקר בארוחות משפחתיות, ויש לו היכולת להשפיע לא רק על ההתפתחות הפיזית של הילדים, אלא גם על התפתחותם הנפשית.

   

  ממה מורכבת המנה המשפחתית שלכם? ספרו לנו ואולי תזכו במטבח חדש

   

  צוות חיים בריאים של אסם: השפית ועיתונאית האוכל איילת הירשמן, היועצת המשפחתית סיגל קפלן והדיאטנית הקלינית ומנהלת תחום התזונה באסם אורלי פיינה, הגיעו לאולפן ynet כדי לדון בנושא ולהסביר מדוע חשוב לאכול יחד כמשפחה סביב השולחן.

   

  עוד בטרם האכילה המשותפת, אומרת הירשמן, יש חשיבות לחלק ההכנה. "שיתוף הילדים, זה קודם כל עוד זמן נהדר משפחתי ביחד, שזה דבר מאוד מאוד רב ערך. ויש גם את עניין הלמידה, כשאתה מכין את האוכל בעצמך, אתה לומד ממה הוא מורכב וזה הופך אותך לאכלן טוב יותר, בריא יותר וגם, ההכנה יחד וחלוקת התפקידים מובילים, למעשה, לחינוך לעצמאות."

   

  "אחד הדברים שמאוד מאוד עוזרים לילדים להרגיש שייכים זה התרומה וכמה הם מועילים בתוך הבית", מסבירה קפלן. "חלק מזה זו הארוחה. ילדים שמבשלים את האוכל של עצמם אוכלים יותר טוב. מעבר לזה, כשמקבלים אחר כך קומפלימנטים, אני עשיתי משהו שאנשים נהנים ממנו, זה נורא מעצים. וחוץ מזה, הם גם לומדים הרבה על מאכלים."

   

  דרך נהדרת נוספת ללמוד על אכילה ומזון היא בקניות משותפות, מסבירה פיינה. "לראות מה אנחנו קונים, להכיר את חומרי הגלם, ילדים שכבר יודעים לקרוא, לקרוא תוויות מזון. לא רק ההורים צריכים להיות אחראים על התחום הזה. לדעת להבין מה נכון ומה בריא לך וכמובן האכילה המשותפת.

   

  "האכילה המשותפת נותנת הרבה הרבה הזדמנויות. אחד, ההורים משמשים דוגמה. גם אם הילד לא רגיל לאכול ירקות או לא אוהב ירק מסויים, כשהוא רואה את כל המשפחה אוכלת, בטח אם הוא היה שותף בהכנה, הוא לפחות ינסה לטעום. ואז חשפנו אותו למזונות חדשים שזו הזדמנות נהדרת ובטח כשכל המשפחה אוכלת יחד ואוכלים מזונות חדשים ומגוונים כל פעם ולומדים דברים חדשים, יש רצון להתנסות ובטוח התזונה הרבה יותר איכותית.

   

  "מחקרים מראים חד משמעית, ילדים שאוכלים ארוחה משפחתית משותפת, ברור שהתזונה שלהם הרבה יותר טובה."

   

  יש לכם מנה משפחתית שהופכת את הארוחה לשמחה יותר? ספרו לנו ואולי תזכו במטבח חדש במסגרת תחרות "השולחן המשפחתי של המדינה" שתצולם במטבח באולפני y-productions, בית ההפקה מקבוצת ידיעות אחרונות

   

  בשיתוף אסם

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לשתף את הילדים בכל שלבי הארוחה
  צילום: shutterstock
  צילום: ירון ברנר
  צוות חיים בריאים של אסם
  צילום: ירון ברנר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים