שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אחרי המאבקים והפיטורים: נחתם הסכם קיבוצי ב-ECI
  עובדי חברת התקשורת שהתאגדו בהסתדרות ב-2016, והפגינו השנה מול ביתו של בעל השליטה בחברה שאול שני במחאה על גל הפיטורים בחברה, חתמו על הסכם קיבוצי ראשון עם ההנהלה. במסגרת ההסכם: הגדלת ההפרשות הפנסיוניות, תוספות שכר וערבי חג על חשבון המעסיק

  לאחר משא ומתן ממושך שלווה במאבקים בין העובדים להנהלה, נחתם היום (א') הסכם קיבוצי ראשון בחברת ECI העוסקת בתחום התקשורת וממוקמת בפתח תקווה.

   

  עובדי ECI הפגינו נגד הבעלים: "פיטורי נוחות"

   

  ההסכם הינו לארבע שנים וחל על כ-650 עובדי החברה, שרק בתחילת השנה הפגינו מול ביתו של בעל השליטה בחברה, שאול שני, במחאה על כוונת החברה לפטר 100 מעובדיה. בעקבות המאבקים הסכימה החברה לצמצם אז את היקף הפיטורים מ-100 עובדים ל-60 בלבד. 

     

  לפי הודעת ההסתדרות, ההסכם כולל הגדלת ההפרשות הפנסיוניות של העובדים בצורה משמעותית, כך שבסיס ההפרשות לפנסיה ופיצויי הפיטורים יגדל ב-20%, ובנוסף יוגדל אחוז ההפרשות על חשבון המעסיק מ-6.5% ל-7.5% ברכיב התגמולים.

    

  הפגנת עובדי eci מול ביתו של הבעלים בתחילת השנה (באדיבות דוברות ההסתדרות) (באדיבות דוברות ההסתדרות)
  הפגנת עובדי eci מול ביתו של הבעלים בתחילת השנה(באדיבות דוברות ההסתדרות)

  עוד סוכם כי ערבי החג יהיו על חשבון המעסיק ותינתן קרן השתלמות גם לעובדים במשרת סטודנט. ובנוסף יוגדל תקציב הרווחה לסכום של 2,250 שקל לכל עובד.

     

  ECI נחשבה בעבר לחברה הבולטת בהייטק הישראלי. אך במהלך השנים צומצם כח העבודה בחברה מ-5,000 לכ-650 עובדים. עבדי ECI התאגדו בהסתדרות ביוני 2016, על רקע חששם מפגיעה בביטחונם התעסוקתי. במשך שנתיים וחצי נוהל משא ומתן, שלווה במאבקים כאמור, ובמהלכו ניסו הצדדים להגיע להבנות לקראת הסכם קיבוצי ראשון.

   

  סמנכ"ל משאבי אנוש ב-ECI, עדי בילדנר, מסר לאחר החתימה: "אני שמח שהגענו להבנה עם הוועד וההסתדרות. הגעה להסכם קיבוצי המתאים לחברת היי-טק כשלנו הינה אתגר מורכב. בזכות הרבה סבלנות וגמישות הגענו להסכם שיאפשר לחברה להמשיך לחתור למצוינות, לצמוח ולממש את הפוטנציאל העסקי שלה. בבסיס ההסכם קיימת ההבנה כי העובדים הינם לב החברה והמנוע הדוחף אותה קדימה. כי יחד נוכל להביא את החברה להצלחה ושגשוג".

    

  יו"ר איגוד עובדי הסלולר, ההיי-טק והאינטרנט בהסתדרות, יקי חלוצי, מסר: "היום הגיע לפרקו הסכם קיבוצי פורץ דרך והיסטורי לעובדי ECI. אין לי ספק שהעובדים וההנהלות בתעשיית ההיי-טק יכולים לראות לנגד עיניהם דוגמה נהדרת להסכם קיבוצי ויחסי עבודה אשר מאזנים בצורה נכונה בין צרכי מקום העבודה והצורך בביטחון תעסוקתי. אני רוצה להודות ולברך את עובדי ECI ואת ועד העובדים, שרק בזכות הנחישות שגילו הצלחנו להגיע להסכם הזה".

   

   

  יו"ר ועד עובדי ECI, אופיר לוי אמר: "הסיפור שלנו הוא הסיפור של כלל ציבור העובדים בישראל. סיפור של חברות, נאמנות וסולידריות בין העובדים. בלי זה לא היינו מגיעים להסכם קיבוצי. גם לעובדי ההיי-טק, כמו כל עובד אחר במשק, יש משפחה וילדים ואת אותם צרכים להגשמה עצמית ולשכר ראוי ומתגמל. בשנתיים וחצי האחרונות העברנו את עובדי ECI לקדמת הבמה. זה לא היה פשוט, אבל כבר רואים את התוצאה והיום אנחנו קוטפים את הפירות הראשונים של ההצלחה".

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הוסיף: "מדובר בהסכם חשוב מאין כמותו למאות עובדים בענף ההיי-טק אשר מבקשים להבטיח את עתידם התעסוקתי והכלכלי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים