שתף קטע נבחר

הברחת ענק של יהלומים: נעצרו קרובי איש עסקים מוכר מאוד

המשטרה עצרה שישה חשודים שהבריחו לישראל יהלומים בשווי כולל של מאות מיליונים מבלי לדווח לרשויות. בחשודים: בנו ואחיו של איש עסקים מוכר מאוד. העבירות לכאורה: הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ועוד. גויס עד מדינה. המשטרה פשטה על בתים והחרימה רכבי יוקרה

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

פרסום ראשון: המשטרה עצרה הבוקר (יום ב') שישה חשודים, בהם בנו ואחיו של איש עסקים מוכר מאוד, בחשד להברחת ענק של יהלומים לישראל בשווי של מאות מיליוני שקלים ומבלי לדווח על כך לרשויות המס. שוטרים פשטו על בתי החשודים והחרימו מכוניות יוקרה. בכוונת היחידות החוקרות לעצור חשודים נוספים בארץ ובחו"ל. על פי המשטרה גויס עד מדינה בפרשה.

 

במשטרה מעריכים כי לא יהיה מנוס מזימונו לחקירה של איש העסקים, השוהה לפי שעה בחו"ל. בהודעת המשטרה נמסר כי המעורבים "קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך כמה שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות". החשודים נלקחו לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ובעבירות נוספות. 

 

אייל בסרגליק עמית חדד (צילום: יונתן בורק, דודי ארדון)
עורכי הדין חדד ובסרגליק(צילום: יונתן בורק, דודי ארדון)

 

החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433 ורשות המסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. בין היתר מעורבות בחקירה יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים.

 

במשטרה אומרים כי החקירה נפתחה "במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל ורשות המסים נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה". המעצרים יצאו לדרך בתום תקופה שבמהלכה התבצעה פעילות סמויה. במהלך הפשיטה על בתי החשודים בעיר במרכז הוחרמו מכוניות מרצדס ולקסוס.

  

צו איסור פרסום הוטל על חלק מפרטי החקירה. "משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה, תוך הפעלת מערכי מודיעין וניהול חקירות משותפות עם רשויות אכיפה נוספות לשם חשיפת מבצעי העבירה".

 

עו"ד אייל בסרגליק, שמייצג את אחד החשודים עם עו"ד קרן ברקוביץ', מסר כי "מדובר בחשדות ראשוניים שאנו בטוחים כי יופרכו בהמשך. למרשנו אין קשר לפרשה. הוא עבד עם איש העסקים לפני יותר משש שנים ואין כל ראיה שקושרת אותו לחשד בפלילים. אנו מקווים כי החקירה תסתיים במהרה וכך יוכל מרשנו להוכיח שאין לו שום קשר לפרשה ולחשדות". עו"ד עמית חדד, שמייצג חשוד אחר, מכחיש את המיוחס למרשו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים