שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש העיר טבריה הנבחר נטש דיון בכנסת - והותקף: "איומים, קללות וגסות רוח"
  יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, ח"כ יחימוביץ', הציגה סרטון שבו נראה רון קובי תוקף את מבקר הפנים של עיריית טבריה: "חלאה, אדם קטן". במקום התפתח עימות, שבסופו נטש ראש העיר את הוועדה. ח"כ רוזנטל הטיח בו: "אתה תגמור בכלא". יחימוביץ': "דוגמה מזעזעת של התנכלויות"

   

   

   

  ראש העיר טבריה הנבחר, רון קובי, עורר היום (ב') סערה במהלך דיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת בראשות ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני). קובי, שנבחר לפני פחות משבוע לתפקידו, התעמת במהלך הדיון עם מבקר הפנים של עיריית טבריה, בני אליהו, ונטש את הדיון תוך כדי שהוא מטיח בחברי הוועדה: "דיני נחרץ, הכול מכור מראש".

   

  במהלך הדיון פרסמה ח"כ יחימוביץ' סרטון שבו נראה קובי מטיח האשמות קשות במבקר אליהו. "הוא גם אוכל, גם שותה וגם נוסע על חשבונכם", נראה קובי אומר למצלמה בהתייחסו למבקר. "בני אליהו הוא ראש ארגון פשע, זה אדם קטן ועבריין גדול, איזה חלאה אתה, מקיאים אנשים כמוך".

   

  ראש העיר טען בדיון כי ח"כ יחימוביץ' מצויה בקשרי חברות עם אליהו ובשל כך מרעיפה עליו מחמאות. אחרי שאמר "הדיון מכור", נטש קובי את הדיון ויצא בליווי ח"כ מיקי זוהר (הליכוד). ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר לו במהלך העימות: "אנחנו מברכים אותך על היבחרך לתפקיד, אבל אתה לא תגיע רחוק. אתה תגמור בכלא".

  העימות בועדה (צילום: ניר ניסן)
  רון קובי (מימין) לצד ח"כ זוהר(צילום: ניר ניסן)

   

   

  יו"ר הוועדה יחימוביץ' אמרה: "היינו עדים כרגע לדוגמה הקיצונית והמזעזעת ביותר של איומים והתנכלויות למבקרי הפנים ברשויות המקומיות. איומים, קללות, גסות רוח נוראה, וגם מידה לא מבוטלת של פרנויה ותיאוריות קונספירציה מופרכות מצדו של ראש העיר הנבחר, רון קובי".

   

  היא הוסיפה כי "חשוב להבהיר שזה לא המצב בכל הרשויות – יש די רשויות שיש בהן ראשי ערים טובים והגונים שעובדים עם המבקר ומפנימים את הביקורת, אבל בחלק של הרשויות זו המציאות המחרידה והיומיומית של המבקרים, שנאלצים לעבוד במציאות בלתי אפשרית של ביקורת על מי שהם כפופים לו ותלויים בו לחלוטין.

   

  "המבקרים ששמענו כאן היום, גם בני אליהו, אבל גם מונא מצאלחה מדבורייה, יורם לוי מנהריה, ואילנית גוהר ממבשרת ציון, הם אנשים יוצאי דופן, אמיצים מאוד, ששילמו את המחיר הכבד ביותר על יושרתם ומקצועיותם. יש לנו מחויבות עמוקה כלפיכם, והוועדה ממשיכה לעמוד לצדכם ולהיות לכם כתובת ובית. אני קוראת למשרד הפנים להיות אקטיבי יותר ביישום החוק, באכיפתו ובליווי צמוד של המבקרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים