שתף קטע נבחר

בניגוד לתחזיות: האייפון המוזל מאכזב במכירות

דיווח: באפל הנחו את החברות שמייצרות ומרכיבות את האייפון המוזל, לקצץ בפסי הייצור בעקבות נתוני מכירה מאכזבים. במקביל ממשיכה החברה לייצר ביתר שאת את מכשירי האייפון 8

בניגוד לציפיות האנליסטים המובילים, נתוני המכירות של האייפון XR המוזל שהשיקה חברת אפל לפני מספר שבועות, מתבררים כנמוכים, מה שהוביל את ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו, להנחות את חברת פוקסקון ואת חברת פגאטרון, שתי החברות שאמונות על פסי הייצור וההרכבה של האייפונים החדשים, להוריד את כמות הייצור היומית של המכשיר.

 

אייפון XR (צילום: אסף קוזין)
אייפון XR(צילום: אסף קוזין)

 

על פי הדיווחים, כמות פסי הייצור שתוכננה עבור המכשיר בבית הייצור של חברת פוקסקון תרד מ-60 פסי ייצור ייעודיים לאייפון המוזל ל-45 פסי ייצור, מה שאומר שאפל תייצר כ-100 אלף אייפונים מוזלים חדשים פחות ביום. ירידה של כ-25 אחוזים בערך מכמות הייצור היומית המתוכננת במקור.

 

מכשירי אייפון Xr (צילום: רויטרס)
שלל הצבעים לא כל כך עזר: iPhone XR(צילום: רויטרס)

 

דיווח נוסף שמתאים במהותו לדיווחים שהוזכרו לעיל מוסיף שאותם יצרנים נתבקשו במקביל להגביר חזרה את קצה הייצור של שני הדגמים הקודמים של החברה, האייפון 8 והאייפון 8 פלוס, שהעלות שלהם זולה בכ-20 אחוזים כיום ממחירו של האייפון XR המוזל שמתחיל ב-749 דולר לפני מיסים בארה"ב. ללא קשר לתנודות בפסי הייצור, בחברת אפל החליטו לאחרונה לא לדווח על כמויות המכירות של האייפונים החדשים וזה יקשה מן הסתם על האנליסטים בביצוע תחזיות מדויקות לעתיד המכירות של החברה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגיא כהן
השקת האייפונים החדשים - אייפון XR
צילום: שגיא כהן
מומלצים