שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי דלק ישראל מאיימים לשבש את הפעילות בתחנות הדלק מיום חמישי: "ההנהלה גוזלת משכרנו"
  העובדים, שמאיימים לשבש את הפעילות גם בחנויות הנוחות "מנטה", טוענים שההנהלה "פוגעת בשכר העובדים ובתנאי עבודתם". החברה: "סכסוך העבודה בלתי חוקי, נפנה לביה"ד לעבודה"

  הסתדרות העובדים הלאומית הכריזה היום (ב') על שיבושים בפעילות תחנות הדלק של חברת "דלק ישראל" ובמתחמי הנוחות "מנטה". לטענת העובדים, הנהלת החברה "פוגעת בשכר העובדים ובתנאי עבודתם".

   

  העובדים טוענים כי "החודש קיזזה הנהלת דלק משכר מנהלי התחנות, שינתה באופן חד צדדי תנאי העסקה של עובדים - לרבות עובדים ותיקים העובדים שנים בחברה, קיזזה ימי חופשה ללא הסבר וללא ידיעת העובדים והפחיתה מתשלום דמי החג". עוד טוענים העובדים שלאחרונה "התפוצצו" מספר פגישות שקיימו הצדדים בניסיון לגשר על הפערים.

   

  לכתבות נוספות בערוץ קריירה

   

    (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)

  "הנהלת חברת דלק מכניסה יד ארוכה לכיסם של העובדים וגוזלת משכרם בבוטות מקוממת. בחודשים האחרונים ההנהלה קיזזה שכר, הפחיתה תנאי עבודה והתנהלה באופן פוגעני ומעליב לעובדיה המסורים. מדובר בסטודנטים ובחיילים משוחררים העובדים עבור שכר מינימום, אוכלוסייה מוחלשת ופגיעה, ואנו נקפיד לעמוד על זכויותיהם במלואם".

    

  "שיבושים באספקת הדלק צפויים מיום חמישי", מצהיר ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות לאומית. איהאב אלעסיבי, יו"ר ועד העובדים בדלק ישראל, הוסיף שאחרי שתי פגישות ארוכות הגענו למבוי סתום עם ההנהלה. "לא נותרה ברירה אלה לצאת למאבק צודק. מתנצלים מראש בפני ציבור הנהגים".

    

  דלק ישראל היא זרוע פעילות הדלקים והשמנים של קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, ופרט לפעילות של מכירת דלקים ושמנים היא מתפעלת פיילוטים שונים לתדלוק רכב בגז טבעי. לחברה כ-250 תחנות דלק, מתוכן כ-75% פועלות בהפעלה עצמית. לחברה גם קרוב ל-200 חנויות נוחות שפועלות תחת המותג "מנטה". החברה מנוהלת על ידי אסתר אלדן.  

   

  מחברת דלק ישראל נמסר בתגובה כי
  "סכסוך העבודה שהוכרז ע"י ההסתדרות הלאומית והעובדים הינו בלתי חוקי. בכוונת החברה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה, על מנת למנוע שביתה בלתי חוקית זו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים