שתף קטע נבחר

מי לא יבוא לדיון על הדתה במערכת החינוך? נציגי משרד החינוך

כנס בנושא הדתה במערכת החינוך יתקיים מחר לראשונה בכנסת. משרד החינוך לא יישלח נציג לדיון כי "לא התקבלה הזמנה בפרוצדורה המקובלת". ח"כ זנדברג: "בנט בורח מההורים, המורים והתלמידים, מזלזל בכנסת ובציבור החילוני"

כנס מיוחד בנושא "הדתה במערכת החינוך" יתקיים לראשונה מחר (יום ג') בכנסת ביוזמת השדולה החילונית. לטענת המארגנים, משרד החינוך לא ישלח נציג מטעמם לדיון - כי ההזמנה אליו לא התקבלה "בפרוצדורה המקובלת".

 

תמר זנדברג נפתלי בנט (צילום: אמית שאבי, אוהד צויגנברג)
יו"ר מרצ תמר זנדברג: "הציבור החילוני נאבק על הזכות לצביון"(צילום: אמית שאבי, אוהד צויגנברג)
 

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג והח"כים עומר בר-לב וקסניה סבטלובה מהמחנה הציוני, פנו בסוף השבוע שעבר לשר החינוך נפתלי בנט וביקשו ממנו להגיע לדיון המיוחד או לשלוח נציג מטעמו.

 

"מערכת החינוך הממלכתית היא מערכת חינוך שבה לומד הציבור החילוני", כתבו הח"כים בפנייתם לבנט. "לאחרונה עולה תחושה בציבור שמגמות של הדתה וכרסום באופי החילוני של החינוך הממלכתי מאיימים על הזכות והחופש של התלמידים והתלמידות החילוניים לקבל חינוך לפי תפיסת עולמם".

 

דעה: דווקא יש הדתה בבתי ספר וזה אפילו הוכח

 

"הציבור החילוני בישראל מהווה את קבוצת האזרחים הגדולה ביותר", הוסיפו. "התרבות החילונית היא מגוון של ערכים - גם של ערכים יהודיים, מסורת יהודית, ציונות, אהבת הארץ, יוזמה, פלורליזם ותקווה. זהו ציבור פעיל, שמקדם ערכים של צדק סביבתי ושוויון ומחזיק חברה אזרחית תוססת שמעורבת בהליכי קבלת ההחלטות המשפיעות על חיי היום יום. בשנים האחרונות נאבק הציבור החילוני על הזכות לצביון חיים חילוני בתרבות, בחינוך, במרחב הציבורי והביתי".

 

מטה פתיחת שנת הלימודים (צילום: חגי דקל)
מטה פתיחת שנת הלימודים(צילום: חגי דקל)

 

השדולה החילונית הוקמה לפני כשנה ומטרתה לקדם את האינטרסים של הציבור החילוני במגוון תחומים. בין היתר, מתמקדת השדולה בטענות להדתה במערכת החינוך ובטענות להפרדה בין תלמידים ותלמידות בבתי הספר.

 

בכנס שייערך מחר צפויים להשתתף אנשי חינוך ונציגי ארגונים כמו 'הפורום החילוני'. בניגוד לוועדות הכנסת, אין חובת נוכחות של נציגי משרדי הממשלה בכנסים של שדולות הכנסת, אך פעמים רבות בוחרים המשרדים לשלוח נציגים לדיונים.

 

כך למשל שנערך בקיץ בנושא הדתה בצה"ל, נציג מטעם הצבא הגיע וענה על שאלות שעלו בדיון. כך גם בדיונים של השדולה לעידוד ולשיפור התחבורה הציבורית, שבהם השתתף מספר פעמים שר התחבורה ישראל כץ והשיב על שאלות הארגונים.

 

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג התייחסה להחלטתו של בנט שלא לשלוח נציג לכנס: "שר החינוך החליט לברוח מההורים, מהמורים ומהתלמידים תוך זלזול לא רק בכנסת, אלא בציבור החילוני. מסתבר שמי שממשיך לחזור על מנטרת 'ההדתה שמדתה' מול כל מיקרופון, מפחד להסתכל בעיניים של הציבור החילוני ולתת תשובות לשאלות".

 

ממשרד החינוך נמסר: "עד לרגע זה, לא פנו נציגי השדולה בפרוצדורה המקובלת כדי להזמין נציג מטעם המשרד להשתתף בדיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר החינוך נפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים