שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למצוא אהבה בזמנים בהם כולם נמצאים בטינדר

  רווקים נוטים לשכוח שאנשים מתאהבים לא רק במראה החיצוני, אלא בהתנהגות מסוימת שמפעילה משהו מיוחד בלב. התמונות בטינדר לא מאפשרות להתרשם מכל אלו, ולכן גם אם אנחנו נוברים במבחר עצום של בנות או בני זוג פוטנציאליים – אנחנו מרגישים ריקנות, חוסר עניין ושעמום. אז איך בכל זאת מוצאים אהבה בעידן דיגיטלי כל כך? מתחילים בלהבין מה בדיוק אנחנו מחפשים

  טינדר (צילום: Shutterstock)
  טינדר. מרוב סווייפים לא מוצאים אהבת אמת(צילום: Shutterstock)

  אתם חוזרים הביתה אחרי עוד יום עבודה מתיש, נזרקים על הספה, מוציאים את הטלפון מהכיס, פותחים את הטינדר ומתחילים להחליק ימינה ושמאלה. אתם נשארים ככה עד שכף היד שלכם מתחילה להירדם, ואז עולה שוב אותה השאלה – למה בעידן שבו הרבה יותר קל להיחשף לאנשים חדשים, אנחנו כל כך מתקשה למצוא אהבה אמיתית?

   

  צעירים רבים מביטים כיום בערגה על זוגות שמבלים ביחד כמה עשורים, ולא מבינים איך העולם השתנה עד כדי כך שבעבורם, מציאת זוגיות הפכה למשימה מורכבת ומייאשת כל כך. המהפכה הדיגיטלית הכניסה יתרונות רבים לחיינו, אך במקביל גם פגעה במידה ניכרת ביכולת האינטראקציה שלנו. כיום אנחנו מנהלים שיחות שלמות בוואטסאפ, במיילים, בטינדר ובפייסבוק, במקרים מסוימים אפילו בלי שנדע איך נראה האדם בצד השני. אמצעי המדיה האלה, חשוב לזכור, לא מעבירים הבעות פנים, נימה וניואנסים בדיבור, לכן הם מוציאים מהשיח את החום, ההתלהבות, הדינמיקה והחיבור הרגשי.

   

  בטינדר זה בולט אף יותר. במקום לנהל שיחת היכרות אמיתית ולהרגיש את הכימיה, אנחנו עוברים על עשרות תמונות של שידוכים פוטנציאליים, שופטים על פי מראה חיצוני בלבד, תוך ויתור על כל ההיבטים החשובים שיוצקים ערך למערכות יחסים חדשות. חשבו רגע על מערכות היחסים הקודמות שלכם – האם המשיכה למראה החיצוני הייתה הדבר הבולט ביותר בהן? במקרים רבים, אנשים מתאהבים לא רק במראה החיצוני, אלא בהתנהגות מסוימת שמפעילה משהו מיוחד בלב, בחיוך, במבט או באנרגיה שאי אפשר להסביר במילים. התמונות בטינדר לא מאפשרות להתרשם מכל אלו, ולכן גם אם אנחנו נוברים במבחר עצום של בנות או בני זוג פוטנציאליים – אנחנו מרגישים ריקנות, חוסר עניין ושעמום.

   

  מגדירים מטרות נכונות

  אז איך מוצאים זוגיות בעידן שבו התקשורת הופכת דיגיטלית יותר ויותר? ראשית, חשוב להבין מה בדיוק אנחנו מחפשים. בהיבט הזה, לרובנו יש בראש תמונה ברורה ומדויקת מדי. יכול להיות שגבר מסוים יחפש אישה בלונדינית, רזה עם עיניים כחולות, אך בסופו של דבר ימצא את עצמו עם שחרחורת קצת מלאה שתגרום לו לחוש אושר עילאי שלא הרגיש מימיו. NLP למשל היא שיטה שבוחנת איך תת-המודע שלנו משפיע על הבחירות, צורות החשיבה, החלומות וההתנהלות השוטפת שלנו. אחד העקרונות המרכזיים בשיטה קובע שתת המודע מתקשר עם החשיבה המודעת שלנו באמצעות דימויים.

   

  זה אומר שהטעם שלנו בבני זוג נגזר, בין היתר, מציפיות הסביבה, מאנלוגיות שיצרנו בראשנו ובמקרים רבים גם מרצון לתקן בעצמנו את מה שאנחנו פחות אוהבים. לדוגמה, אדם חסר ביטחון ירצה לא פעם להכיר אישה עם יופי עוצר נשימה שתגרום לו להרגיש יותר בטוח בעצמו, כמו שאישה דיכאונית תחפש גבר שקורע אותה מצחוק ועוזר לה לראות את האור במצבים השחורים ביותר. במקרה כזה, גם אם הם ימצאו את מושא חלומותיהם, יבינו השניים מהר מאוד שהם לא גורמים להם להרגיש בטוחים או שמחים יותר – כי מדובר בתהליך שצריך לבוא מעבודה פנימית ולא מבני הזוג.

  טינדר (צילום: Shutterstock)
  טינדר. הופך את כולנו לדכאוניים יותר(צילום: Shutterstock)
   

  כדי להבין מה אנחנו מחפשים בבני זוג, כדאי לבצע תרגיל שיעזור לקלף את המסכות ולהבין מה חשוב לנו באמת. ראשית, ערכו רשימה של כל מה שתרצו שיהיה בבן או בת הזוג שלכם. שימו לב שבנוסף למראה החיצוני שחשוב כבסיס למשיכה, מומלץ להתייחס גם לאופי ולאישיות. לשם כך, התמקדו בשאלות כמו איך תרצו שאותם בני זוג יתייחסו לאחרים, איך תרצו שהם יתנהגו בתוך מערכת היחסים ומהן החוזקות העיקריות שלהם. העלאת הטעם המדויק שלנו בבני הזוג על הכתב, מכוונת את תת המודע שלנו לשים לב לאנשים כאלה, לעתים קרובות גם במקומות שבהם היינו מתעלמים מכאלה, למרות שהם היו "מתחת לאף" שלנו כל השנים הללו ולא היה לנו מושג.

   

  לבחון גם את עצמנו

  התהליך אינו מסתיים ביצירת רשימה ראשונית. על מנת להשלים את התהליך, עברו על כל אחד מהסעיפים ברשימה הקודמת, ולידו כתבו למה הוא חשוב לכם, מה הוא ייתן לכם או מה יחסר לכם אם הוא לא יתקיים. אחר כך ערכו "רשימת קניות" של כל התכונות שאותן עליכם לסגל ולפתח כדי להשיג את בני הזוג שאתם באמת מחפשים. לדוגמה, חשבו האם אתם צריכים לפתח ביטחון עצמי, כריזמה או חוש הומור כדי להצליח יותר בתחום הרומנטי.

   

  בניגוד למה שאנשים חושבים, התכונות האלו אינן מולדות אלא נרכשות. בעזרת רצון והתמדה כל אחד יכול לפתח אותן. כל שצריך זה להציב זאת כמטרה ולהתכונן לעבודה פנימית כדי להשיג זאת. אחר כך יהיה קל יותר להבין כיצד לעשות זאת, בין אם באמצעות סדנאות, אימון אישי או עבודה עצמאית. בנוסף, זכרו שגם אם אתם לא מאמינים שאתם נראים טוב – זה לא אומר שנגזר עליכם להיות לבד. אם אוכלוסיית העולם הייתה מורכבת רק מאנשים יפים ומושלמים מבחינה חיצונית, כנראה שרוב האנושות לא הייתה קיימת. המראה החיצוני אינו הגורם היחיד ביצירת משיכה. ישנן תכונות אופי חיוביות רבות, והן אלו שיעזרו לנו לכבוש מטרות בכל תחום ובעיקר בתחום הרומנטי.

   

   

  מהאונליין לאופליין

  אחת הסיבות המרכזיות לקושי למצוא זוגיות בעידן הנוכחי טמונה בעובדה שאנשים מבלים הרבה יותר במרחב הווירטואלי מאשר אי פעם, ולעתים זה בא על חשבון יציאה מהמסלול היומי הקבוע שלנו. קשה מאוד להכיר אנשים כשהמסלול שלכם בכל יום נע סביב עבודה, בית ומפגשים עם אותם חברים קבועים. לכן, הדרך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות טמונה דווקא בכניסה ליותר מעגלים חברתיים שבהם תיחשפו לאנשים אמיתיים, במקום לצפות בתמונות מתחלפות.

   

  כשאתם נחשפים לאנשים שהם חברים של חברים שלכם או לאחרים שמשתתפים אתכם באותן מסגרות, יש לכם זמן לתהות על קנקנם ולבחון את ההתאמה הרבה יותר מאשר במבט חטוף על תמונה בטינדר. איך עושים את זה? מפתחים תחביבים שתמיד רציתם לעסוק בהם – מאומנויות לחימה ועד לשיעורי סלסה או גלישה בים. אפשר גם ליזום מפגשים עם חברים במעגלים רחוקים, לארגן טיולים ולעודד אנשים להזמין אליהם עוד ועוד חברים. זה לא רק יסייע למצוא זוגיות אלא גם יגרום לכם להרגיש חיוניים, אנרגטיים ומאושרים יותר.

   

  עם זאת, העצה החשובה ביותר שאני יכול לתת היא פשוט לקחת את הדברים בקלות. כיום לא מעט אנשים עוברים את גיל 30 ומתחילים למרר בבכי על כך שיעבירו את כל חייהם לבד. חבל. אין גיל שבו אי אפשר למצוא זוגיות, וכהוכחה אתם מוזמנים לבקר בבית אבות ולראות אהבות חדשות שנרקמו שם. הלחץ מחבל בסיכויי ההצלחה בכל תחום והופך אותנו לציניים, אדישים וחסרי אמונה באהבה. אף אחד לא מחכה לכם עם סטופר, אפילו אם האימא או הדודה הלחוצה שלכם טוענות אחרת. קחו את הדברים יותר בקלות, שמרו על החיוך ותיהנו מחיי הרווקות, שרבים מהנשואים דווקא היו שמחים לטעום מהם שוב. בעיקר מכיוון שלא פעם, תגלו שהאהבה מגיעה דווקא ברגע שבו לא ציפיתם לבואה.

   

  הכותב הוא ליאור ברקן,מנהל בית הספר הישראלי ל-NLP ומרצה בכיר לשיפור יכולות המכירה והשכנוע באמצעות כלי NLP.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  עוד יום עבר בסיבוב בלתי נגמר בטינדר
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים