שתף קטע נבחר

18 חודשי מאסר לגבר שתועד יורה במהלך חגיגות בנגב

למרות פרסום כמה סרטונים המתעדים את הירי, אחמד אלגרגאוי משגב שלום הוא היחיד שהואשם במעורבות במקרה. מכתב האישום נגדו עולה כי השתתף בטקס ה"דחיה" שנערך יום החתונה, ושבמהלכו בוצע הירי

  

 

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (ג') 18 חודשי מאסר בפועל על אחמד אלגרגאוי, תושב שגב שלום, בגין ירי מנשק חם באזור מגורים והחזקת נשק. הנאשם הורשע ונידון לעונש במסגרת הסדר טיעון לאור קשיים ראייתיים בתיק. נגד אלגרגאוי הוגש כתב אישום לאחר שבכלי התקשורת פורסמו סרטונים מהאירוע שבו ירו אלמונים, בהם אלגרגאוי, בכביש בנגב ובאזור מגורים. כתב האישום נגד אלגרגאוי הוא היחיד שהוגש למרות פרסום כמה סרטונים מהאירועים.

 

לפי כתב האישום, בחודש אפריל השנה נערך ביישוב שגב שלום טקס ה"דחיה", טקס שנערך יום לפני חתונה ובו נוהגים לרקוד ולשמוח בשמחת החתן והכלה. במסגרת הטקס נכנס הנאשם למרכז רחבת הריקודים כשהוא אוחז בנשק וירה מספר יריות באוויר.

 

תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()

תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()

תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()

סנגורו, עו"ד יוסי לין, טען כי "הנאשם מביע חרטה, נטל אחריות". הוא ביקש כי ביהמ"ש לא יטיל עליו עונש כבד מדי על מנת שלא לפגוע בעתידו. השופט יובל ליבדרו ציין בגזר הדין כי ההסדר שאליו הגיעו הצדדים מקל עם הנאשם. "את התופעה הנהוגה במגזרים שונים ולפיו משתתפים בשמחות ואירועים ויורים בכלי נשק כביטוי לשמחה ושלהוב היצרים יש להוקיע. יש להילחם בתופעה זו, וזאת גם באמצעות ענישה מכבידה".

 

 

עו"ד יוסי לין (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
עו"ד יוסי לין(צילום: אסף מגל)

השופט הוסיף כי "שימוש בכלי נשק באירועים ובשמחות יוצר סיכון גדול לאזרחים תמימים שעלולים להיפגע. הכרה בנוהג זה, ולו בעצימת עיניים באמצעות אכיפה חלקית או התייחסות מקלה, עלולה להעביר מסר שגוי ועלולה, בעקיפין, לעודד החזקת נשק שלא על פי דין".

 

למרות שההסדר מקל השופט קיבל אותו לאור הקשיים הראייתיים. השופט ליבדרו גזר על הנאשם 13 חודשי מאסר בפועל והפעיל עונש מאסר מותנה שהוטל עליו בתיק אחר, כך שסך הכל ירצה ירצה 18 חודשים. כמו כן הטיל עליו קנס בסך עשרת אלפים שקלים.

 

אלגרגאוי הורשע ונידון בשנת 2015 ל-33 חודשי מאסר בפועל, ועונש מאסר על תנאי. זאת בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו בגין עבירות של החזרת נשק, פזיזות ורשלנות בנשק וירי באזור מגורים. בנוסף, הוא נאשם בירי לעבר נקודת משטרה בשגב שלום. עם זאת, בסופו של דבר לא הורשע בעבירות הללו אלא רק בעבירות נשק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיעוד מהאירוע שבו השתתף אלגרגאוי
מומלצים