שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לאס וגאס: צלב קרס ו"הייל היטלר" על בית משפחה יהודית

  אלמונים ריססו צלב קרס וכתובת "הייל היטלר" על בית של משפחה יהודית בלאס וגאס. אם המשפחה: "רוצה להאמין שאיזה מתבגר אידיוט עשה את זה". בעוד כמה חודשים המשפחה תעלה לישראל

  אלמונים ריססו השבוע צלב קרס וכתובת "הייל היטלר" על דלת דירתה של משפחה יהודית בלאס וגאס, ארה"ב. אם המשפחה: "אני לא יודעת למה עשו לי את זה, זה הזמן לעשות עלייה". בעוד כמה חודשים המשפחה תעשה עלייה לחיפה.

  צלב קרס על דלת ()
  צלב קרס ו"הייל היטלר". כתובות נאצה רוססו על בית משפחה יהודית בלאס וגאס

  שרה עטיה, שביתה היה זה שהושחת, סיפרה בשיחה עם ynet: "קמתי מוקדם מאוד בבוקר כדי להתקשר לישראל וראיתי את הכתובת כשיצאתי לעשן סיגריה. הדבר הראשון שעשיתי היה להביט סביב בפחד, לחפש מי עשה את זה. מיד אחר כך בדקתי אם הצבע יבש או טרי, נכנסתי לבית ונעלתי את הדלת".

   

  "הזעקתי את המשטרה שהגיעה במהירות והחלה לחקור, לתשאל שכנים ואפילו העמידו שוטר מחוץ לבית הספר של חב"ד מחשש שיקרה משהו", הוסיפה עטיה. "אני לא יודעת למה עשו לי את מה שעשו. הייתי רוצה להאמין שזה איזה נער מתבגר ואידיוט שלא מבין מה הוא באמת עשה. כך או כך, זה קירב בינינו לקהילה היהודית בלאס וגאס".

  שרה כוכבי ()
  עטיה. "רוצה להאמין שזה איזה נער מתבגר ואידיוט שלא מבין מה הוא באמת עשה"

  משפחת עטיה היא המשפחה היהודית היחידה בשכונה. ילדי המשפחה לומדים בבית ספר של חב"ד בשכונה סמוכה, ומכיוון שאב המשפחה ישראלי ובקרוב הם יעלו ארצה הם מנסים לדבר עברית בינם לבין עצמם, ומדי פעם בוקעת מהבית מוזיקה ישראלית. "את רוב האנשים זה לא מעצבן, הם שואלים אותנו על יהדות ואנחנו עונים בשמחה", סיפרה.

   

  עטיה, שלושת ילדיה ובעלה צפויים לעלות לישראל בחודשים הקרובים ולהתגורר בחיפה. האירוע האחרון רק חיזק אצלה את הרצון לעשות עלייה: "בסופו של יום אם היה זמן לעשות עלייה - זה עכשיו. אנחנו שוב שומעים נאומי שנאה שאין להם מקום במאה הזו. זה הזמן לעשות עלייה".

   

  בשבועיים האחרונים היו כמה תקריות דומות בלאס וגאס. צלבי קרס רוססו על דלתות סטודנטים במעונות של אוניברסיטת נאוודה בעיר ומשפחה לא יהודית בדרום העיר התלוננה בשבוע שעבר שאלמונים ריססו צלבי קרס על קירות ביתם.

   

  "צלב הקרס הזה מבטא מנטליות של שנאה ליהודים, לאפרו אמריקנים, לקהילת הלהט"ב", אמר טוד פוליקוף, נשיא הקהילה היהודית בנוואדה. "כולם בקהילה צריכים להיות מודאגים מצורת השנאה הזאת שיכולה בקלות להידרדרות למשהו יותר מסוכן,

   כמו הטבח בפיטסבורג. הפחד הגדול שלנו, בקהילה היהודית, שהמילים יהפכו למעשים חמושים. המילים כבר מקובלות בחברה שלנו. האנשים חשים שהם יכולים לתרגם את המילים שלהם למעשים".

  בנוסף, במונטריאול שבקנדה התגלו השבוע כתובות נאצה על בית ספר התיכון של חסידות בעלזא בעיר. על הקיר נכתב בין היתר: "חרמש אחד מתאים לכולם". ארגון "שומרים" בעיר, שקיבל דיווח על האירוע, פנה למשטרה שהחלה בבדיקת מצלמות האבטחה ובחקירת האירוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים