שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסתמן: נתניהו יבטל נסיעתו לפריז לאחר שלא נקבעה לו פגישה עם פוטין
  נסיעתו של ראש הממשלה לוועידה לציון 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה, שתוכננה למוצאי שבת, מוטלת בספק. הסיבה: למרות המגעים בין היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת לבין מקבילו הרוסי, טרם נקבעה לו פגישה עם נשיא רוסיה. בנוסף, הצרפתים הודיעו שלא יתקיימו פגישות צד במהלך הוועידה

  נסיעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ל פריז מוטלת בספק מאחר ולבקשת הצרפתים לא יתקיימו פגישות צד במהלך ועידת "פורום השלום" לציון 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה. כך אומרים בלשכת ראש הממשלה בירושלים. ראש הממשלה היה אמור לטוס במוצאי שבת, לוועידה שאליה הוזמנו יותר מ-100 מנהיגים מכל העולם.

  פגישת נתניהו ופוטין (צילום: AFP)
  פגישת נתניהו ופוטין במוסקבה בחודש יולי(צילום: AFP)

  נתניהו רצה מאוד לקיים פגישה בשולי הוועידה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אך עד לרגע זה לא נקבעה פגישה כזאת, חרף מגעים שהתקיימו בין היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת לבין מקבילו ניקולאי פטרושב. הרוסים הודיעו בתחילה שנקבעה לפוטין אך ורק פגישה עם הנשיא טראמפ וייתכן שיהיו פגישות נוספות עם מנהיגים נוספים ב"עמידה".

   

  בישראל התרשמו שהצד הרוסי מתחמק מפגישה מאחר והיא אינה נענית לדרישתו לצמצם את זמן ההתרעה המוקדמת שהיא מוסרת לרוסיה בצינורות צבאיים לפני תקיפה אפשרית בסוריה. בישראל סבורים שהודעה מוקדמת מדי עלולה לסכן את כוחותינו ולזלוג לאיראנים ולסורים.

   

  גורמים מדיניים אומרים כי בוועידות כאלה ראש הממשלה נוהג לקיים כ-10 פגישות צד עם מנהיגים ומכיוון שהצרפתים הודיעו שלא יתקיימו פגישות כאלה וממילא טכנית אי אפשר לקיים פגישות בגלל רצף האירועים - הנסיעה מוטלת בספק.


  פורסם לראשונה 06/11/2018 23:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים