שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יחימוביץ' הגנה על רגב, השרה תקפה: "היא נזכרה יומיים אחרי"
  ח"כ אלעזר שטרן חולל סערה כשאמר לרגב בכנסת: "מירי, אני יודע איך התקדמת בצבא". בריאיון לאולפן ynet יוצאת ח"כ שלי יחימוביץ' להגנת רגב וקוראת לה להצטרף למאבק הפמיניסטי. רגב הגיבה: "עם כל הכבוד אליה, היא נזכרה יומיים אחרי. שלא תגן עליי ולא תגיד עליי מילה"

   

   

   

  ח"כ שלי יחימוביץ' יוצאת הבוקר (יום ד') להגנת השרה מירי רגב בעקבות ההתבטאות השנויה במחלוקת של ח"כ אלעזר שטרן נגד השרה רגב ("אני יודע איך התקדמת בצבא") מעל דוכן הכנסת. בריאיון לאולפן ynet, אמרה יחימוביץ': "זאת אמירה שכל כולה שוביניזם צרוף שמגלם בעיניי את מה שכבר אבד עליו הכלח. האמירות הנוראיות האלה מטילות דופי בכלל בשירות נשים בצה"ל. זו באמת אמירה הכי שוביניסטית שאפשר לומר בעולם ואני לא מאמינה לו בכלל שהוא התכוון למשהו אחר".

   

  יחימוביץ' הוסיפה: "אני רוצה לומר משהו למירי רגב. השרה היא דמות בולטת בחברה הישראלית כבר הרבה מאוד שנים, גם בצבא וגם בפוליטיקה, והיא יכלה כבר מזמן לגייס את כל ההשפעה שלה כדי להתגייס למאבק הפמיניסטי שהוא בכל תחומי החיים, אבל גם על ההגנה על נפגעות תקיפה מינית. את הסולידריות הנשית הזאת היא לא גילתה מעולם, היא מעולם לא הייתה שותפה לחוק פמיניסטי. בוקר טוב מירי רגב, אני שמחה שגילית אתמול את הפמיניזם".

  שלי יחימוביץ' מגיבה בעקבות התבטאויותיה של מירי רגב (צילום: EPA)
  רגב ויחימוביץ'(צילום: EPA)

   

   
  -מה דעתך על הקריאות לפטר את ח"כ שטרן?

  "כיוון שאני לא מצליחה לגרום לזה שאדם ממפלגתי, ברושי, שביצע גם הטרדות מיניות בנשים שאני שוחחתי איתן באופן אישי, להראות לו את הדרך הביתה ואי אפשר להדיח חבר כנסת מכהן, אז אין לי דברים קיצוניים להגיד על חבר כנסת ממפלגה אחרת. אבל אני כן מצפה מיו"ר המפלגה שלו יאיר לפיד שיעשה מה שעשה יו"ר המפלגה שלי אבי גבאי, ולכל הפחות יגנה את המעשה ויסתייג ממנו עמוקות".

   

  רגב עצמה אמרה הבוקר בריאיון לאולפן ynet: "שטרן הוא איש קטן, שינה גרסאות שלוש פעמים. הוא נשא כתב אישום לפקידי הצבא שקידמו אותי בדרך לא דרך, אז תהיה גבר ותגיד איך קידמו אותי. החנפן היחיד שאני מכירה זה הוא, שהיה ראש אכ"א והוציא מסמכים ליאיר לפיד. שום דבר לא יצא מהקשרו, פניתי גם לשר הביטחון אם מישהו קידם אותי. שטרן שותף לחבורה של גברים שמחפיצים נשים, הוא לא עושה כלום, מתוסכל".

   

  היא אמרה עוד כי "הוא פגע לא רק בי אלא בשורה ארוכה של נשים בצבא, אז שיוכיח את מה שאמר או שיתנצל, ואני לא אשתוק בשביל כל הנשים. בוודאי שהוא לא מכיר את זה שהוטרדתי בצבא, הוא התעסק רק בעצמו. עומד אדם זחוח ושחצן".

   

  בנוגע לדבריה של ח"כ יחימוביץ' אמרה רגב: "עם כל הכבוד אליה היא נזכרה יומיים אחרי. היא הייתה במליאה, היא אמרה 'מה עשית בשביל נשים?' זה מדהים שאני קורבן וצריכה להוכיח משהו בקרב הנשים. איזו בושה. שלא תגן עליי ולא תגיד עליי מילה. מה זה איפה הייתי? היא יודעת מה אני עשיתי? אם הייתה אמירה כזאת נגד מרב מיכאלי או שלי כל העולם היה עומד, אבל לנשים מהימין מותר להתנהג ככה".

   

  אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, הצטרפה לביקורת על ח"כ שטרן. "לאחר ההתבטאויות המבישות שלו במליאת הכנסת, ח"כ אלעזר שטרן שבר הבוקר שיא חדש של חוצפה. הבחירה שלו להתייצב מול המצלמה (בתוכנית טלוויזיה. א"א) כדי ללעוג להטרדה המינית שעברה שרת התרבות, מירי רגב, ולחזור על האיום שיחשוף מידע שיבייש אותה - היא סקסיסטית, אלימה ובעיקר מאוד מאוד מכוערת.

   

  "במקום להתייחס למחלוקת הפוליטית ביניהם, שטרן בחר בשנית בדרך הנלוזה והוותיקה של בייוש מיני, שמטרתו להקטין את עמיתתו ובעיקר להעמיד אותה במקום הראוי לה, לדעתו. שטרן חייב להבין שנגמרו הימים בהם גבר, כל גבר, יכול למדוד כל אישה בסביבתו, בכירה ככל שתהיה, ביחס למיניותה ולגוף שלה. אנחנו קוראות לחברי מפלגתו של שטרן, יש עתיד, להתנער מדבריו ולגנות אותם בפומבי. עד שיבהירו שלא זו דרכם, שתיקתם כמוה כהסכמה".

   

  הסערה בעקבות דבריו של שטרן

  שטרן עורר סערה פוליטית וציבורית גדולה, בעקבות האמירות שהשמיע נגד רגב ביום שני במליאת הכנסת, כשאמר: "מירי, אני לא רוצה לדבר פה על איך התקדמת בצבא, לא כדאי, את יודעת שאני יודע". רגב אמרה אתמול כי היא "דוחה בשאט נפש ובזה לדבריו של אלעזר שטרן. דבריו של שטרן הם כתב אישום נגד הנשים שקודמו בצבא ונגד מפקדי הצבא שמעורבים בקידום נשים בצה"ל.

   

  "בדבריו כלפיי יש רמיזה לכך שאני התקדמתי לא כפי שהגברים מתקדמים בצה"ל, על פי הקריטריונים והמלצות מפקדיי, אלא בהחפצה נשית", אמרה רגב. "לאור הרמיזות הבוטות והסקסיסטיות של שטרן, פניתי ליועץ המשפטי לממשלה, לשר הביטחון ולעדת האתיקה של הכנסת לפתוח בבדיקה מול כל מפקדיי בצבא ולשמוע מהם אם נפל דופי בקידומי בצה"ל, והאם הם פעלו באופן פלילי וקידמו אותי שלא כדין". 

   

    

  עוד אמרה רגב, כי פנתה ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד בקריאה להשעות לאלתר את ח"כ שטרן מתפקידו. "אין מקום בחיים הציבוריים לאדם שמבזה נשים ורומז רמיזות סקסיסטיות". בסוף דבריה, פנתה השרה באופן אישי לחבר הכנסת: "שטרן, תגיד ותספר מה שאתה יודע, כי אני לא יודעת על מה אתה מדבר. וכן, הצטרפת לגברים שמכפישים נשים ומזלזלים בכבודן".

   

  יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב לדברים: "אני מאמין לשטרן ולכוונותיו. מי שמייחס כוונות מסוג זה לאלוף עתיר זכויות, מפקד בה"ד 1 שגידל דורות של לוחמים, פשוט לא מכיר את שטרן. השיח הנמוך שמירי רגב מובילה אליו לא נמצא בכלל בסולם הערכים של שטרן. האלוף שטרן דיבר על החנפנות האינסופית של מירי רגב למפקדיה שהגיעה לשיאה בהתנתקות. מי ששמע משהו אחר יש לו כנראה בעיה חמורה".

   

  שטרן עצמו מסר אתמול: "במהלך נאומי במליאת הכנסת התפרצה השרה מירי רגב בהערות הקשורות לשירות הצבאי שלי. כוונתי, כפי שאמרתי מעל הדוכן, הייתה קשורה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה, כמו בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה גם היום, תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפת תפיסת עולם ואידיאולוגיה. לא היה לדברים קשר סקסיסטי".

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים