שתף קטע נבחר

ראש המועצה החדש - בן 30 ואח מוסמך

עומר אבו רקייק יוביל את תל שבע שבנגב, לאחר שהמתמודד שעלה מולו לסיבוב השני פרש: "הכפר שלנו הוא עולם שלישי, אנשים איבדו אמון". על הפוליגמיה: "חתמתי על חוזה שלא אתחתן עם עוד מישהי חוץ מאשתי"

עו

עומר אבו רקייק, בן 30 בלבד, אח מוסמך במקצועו, נבחר לראש המועצה המקומית תל שבע שליד באר שבע. הוא אמנם רק עלה לסיבוב שני בבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר, אבל המתחרה מולו, מוסא אלאסעם, הסיר את מועמדותו ובכך הפך אבו רקייק לראש המועצה. תל שבע היא מהיישובים הגדולים והחשובים במגזר הבדואי, ומתגוררים בה כ-20 אלף תושבים.

 

ראש המעוצה החדש נשוי לאסראא, סטודנטית לאנגלית, ואב לשני ילדים, עמראן (בן 5) ולין (בת 6 חודשים). הוא סיים בהצטיינות תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת בן גוריון ולומד לתואר שני בניהול מערכות, חינוך ומנהיגות באוניברסיטה הפתוחה. בעבר עבד במרכז בריאות הנפש בבאר שבע ובשנתיים האחרונות השתלב בעבודה ציבורית כמנהל מחלקת נוער ועבד עם נערים בסיכון במועצה המקומית.

 

על רקע בחירתו אמר: "אני פעיל חברתי, אבל ניהלתי בעבר קמפיין בחירות ואני מעורב פוליטית. היום אני דוגמה להרבה צעירים. הכפר שלנו הוא כמו עולם שלישי. הייתי נוסע לבאר שבע לבית החולים שבו עבדתי והכל שם מסודר, אבל בכפר שלי הכל חשוך. 60% מתושבי הכפר מתחת לגיל 30 והוא נראה זקן. אני רוצה להרים את הכפפה ולהגיד 'די, נמאס לנו'. התשתית הרוסה, החינוך בירידה".

 עו
אבו רקיק עם תומכים בתל שבע

 עו

 

 

הוא הוסיף:"יש הגירה מהכפר. אני יכול לרכוש בית בעומר או במקומות אחרים, אבל בחרתי להישאר בכפר ולשנות. אני רוצה להביא משהו חדש - שקיפות".

 

אבו רקייק הסביר את תמיכת התושבים בו בכך שאיבדו אמון במועצה המקומית ובאופן שבו התנהלה: "עד היום לא היה בתל שבע ראש מועצה אקדמאי. הוא היה נבחר לפי השבט שאליו הוא משתייך. אנשים רצו חשיבה אחרת. אנשים צריכים להיות שותפים ולעזור לי בכל דבר, כולל תופעת ההשתלטות על אדמות ציבורית. אני רוצה לשנות את התפיסה אחרי שהתושבים איבדו אמון במועצה. הגיע הזמן להחזיר את האמון הזה".

 

על סוגיית הפוליגמיה במגזר הבדואי אמר: "הרבה ראשי מועצות מתחתנים עם אישה נוספת אבל אני חתמתי על חוזה שאומר שאני לא אתחתן עם עוד מישהי חוץ מאשתי, שאותה אני מכבד ומעריך. היא תומכת בי והייתה חלק מכל ההצלחה שלי. היא ממשיכה לתמוך בי עם כל הלחצים ואני איתה לאורך כל הדרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים