שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבחירות בירושלים: ברקת והבית היהודי תומכים בליאון
  ראש העיר ירושלים הביע תמיכה במשה ליאון בסיבוב השני בבחירות לראשות העיר. גם סיעת "הבית היהודי" הביעה תמיכה בליאון ו"אגודת ישראל" בדרך לתמוך. המועמד השני עופר ברקוביץ': "אין לנו ספק שבוחרי הציונות הדתית בירושלים יצביעו על פי רצונם"

   

  ניר ברקת (צילום: מוטי קמחי)
  ברקת. "אין לי ספק שליאון הוא הבחירה הטובה ביותר לירושלים"(צילום: מוטי קמחי)
   

  ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודיע הערב (ד') כי הוא תומך במועמד משה ליאון בסיבוב השני בבחירות לראשות העיר. גם סיעת "הבית היהודי" בעיר הודיעה על תמיכתה בליאון בתמורה לסגנות ו"אגודת ישראל" צפויה לתמוך גם כן במועמד.

  משה ליאון חגיגות סיבוב ראשון בחירות רשויות מקומיות ירושלים (צילום: עמית שאבי)
  ליאון אחרי תוצאות הסבב הראשון. "מתכוון להמשיך להוביל את ירושלים כעיר אחת ומאוחדת"(צילום: עמית שאבי)

  ראש העיר ניר ברקת אמר: "מהיכרותי הקרובה עם שני המועמדים ועבודתי עם שניהם, אין לי ספק שמשה ליאון הוא הבחירה הטובה ביותר לירושלים. לאחר שיחות רבות עם משה, שבהן הוא הציג את דרכו ואת התכניות להובלת העיר, השתכנעתי שבכוונתו להוביל את ירושלים מתוך שילוב ושיח עם כל המגזרים וכולם יהיו שווים בפניו, כך שיהיה בכך המשך לדרך שבה הובלתי את ירושלים בעשור האחרון".

   

  בסיבוב הראשון הודיע ברקת על תמיכה בשר זאב אלקין, שהגיע למקום השלישי. ליאון הודה לברקת: "תמיכתו של ניר יקרה במיוחד בעיניי. בכוונתי להמשיך ולהוביל את ירושלים כעיר אחת, מאוחדת, שבה יש מקום לכל אדם ולכל מגזר, ללא הבדל - כפי שעשה ניר בהצלחה. אני מתכוון להקים קואליציה רחבה ויציבה, שתהיה מבוססת על קווי היסוד של קואליציית ברקת, תוך שמירה על הסטטוס קוו".

  עופר ברקוביץ קורא לקהל הבוחרים הירושלמים לצאת להצביע ()
  ברקוביץ. "ברקת מוכיח שהוא ציניקן חסר תקנה"

  המועמד הנוסף בסיבוב השני, עפר ברקוביץ, תקף את ברקת: "ניר ברקת מוכיח שהוא ציניקן חסר תקנה. מי שלפני זמן לא רב שכנע את כל ירושלים שאסור לתת יד לקומבינה של דרעי גפני וליברמן, זורק היום את ירושלים תחת גלגלי האוטובוס בדרך לליכוד, ומשיקולים פוליטיים זרים מוכן להקריב את עתיד העיר, תוך תמיכה במועמד מוצנח ללא מנדט מהציבור הירושלמי".

   

  תמיכה גם מ"הבית היהודי ו"אגודת ישראל"

  ראש סיעת "הבית היהודי" בירושלים, חגית משה, תיפגש בקרוב עם ליאון במטרה לסכם את המשא ומתן. בהודעה שהוציאה נכתב כי ליאון "נענה לכל דרישות האג'נדה של הבית היהודי, שנועדו להבטיח את צביונה הציוני של בירת ישראל, כפי שגם סוכמו עם השר זאב אלקין בסיבוב הראשון".

   

   

  חגית משה, הבית היהודי (קרדיט: יח
  משה. תומכים בליאון, תכהן כסגנית ראש העיר וכמחזיקת תיק החינוך(קרדיט: יח"צ)

  על פי ההסכם, משה תכהן כסגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך בעיר.

   

  בסעית "התעוררות", בראשותו של ברקוביץ, תקפו את החלטת סיעת "הבית היהודי": "יש מועמד אחד לראשות העיר שידאג באמת לציונות הדתית בירושלים. קוראים לו עופר ברקוביץ.

   אין לנו ספק שבוחרי הציונות הדתית בירושלים יצביעו על פי רצונם, על פי מה שטוב להם ועל פי מה שטוב לירושלים. לא על פי הסכמים ודילים של פוליטיקאים שלאו דווקא דואגים לציונות הדתית בירושלים".

   

  בתוך כך, מסתמן כי ליאון יקבל גם את תמיכת סיעת "אגודת ישראל", אותה סיעה שהריצה את יוסי דייטש בסיבוב הראשון בבחירות לראשות העיר. על פי הסיכומים, דייטש יקבל ככל הנראה את תיק התכנון והבנייה בעיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב דודקביץ', אלכס קולומויסקי
  ליאון וברקת
  צילום: יואב דודקביץ', אלכס קולומויסקי
  מומלצים