שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לאחר שהתעמת עם טראמפ: הבית הלבן אסר את כניסתו של כתב CNN
  העיתונאי ג'ים אקוסטה התבשר כי אישור כניסתו לבית הלבן נשלל בעקבות עימותו עם טראמפ במסיבת העיתונאים אמש: "מהלך שמערער על הדמוקרטיה"
  הבית הלבן הודיע הלילה (חמישי) כי השעה את סיקורו של כתב רשת CNN ג'ים אקוסטה, לאחר שהתעמת אמש עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה בתום בחירות אמצע הכהונה.

   

  אקוסטה כתב בחשבון הטוויטר שלו שהתבשר על ידי השירות החשאי כי אשרת הכניסה שלו לתדריכי התקשורת בבית הלבן נשללה, זאת במקביל להודעה מצד דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס, שאישרה את הדברים.

   

  במהלך מסיבת העיתונאים הפנה אקוסטה שאלות נוקבות לנשיא האמריקני, בין היתר בנוגע להתבטאויותיו על שיירת המהגרים שעושה דרכה לגבול מקסיקו שאותה כינה טראמפ "פלישה".

   

  נשיא ארה
  שלב אחר שלב: העימות במסיבת העיתונאים(צילום: AP)

   

   

  עובדת הבית הלבן מנסה לקחת את המיקרופון מכתב CNN בזמן נאום נשיא ארה
  אקוסטה במהלך מסיבת העיתונאים(צילום: AP)

  טראמפ השיב לאקוסטה "אתם תנהלו את CNN ואני אנהל את המדינה". בשלב זה ניסתה אחת מעובדות הבית הלבן לקחת את המיקרופון מידיו של הכתב, תוך שהנשיא מפציר בו לשבת במקומו.

   

  אקוסטה, סרב והפנה לטראמפ שאלה אודות פרשת "רוסיה גייט" שלאחריה כינה אותו הנשיא אדם חצוף, והוסיף שרשת CNN צריכה להתבייש כי הוא נמצא בשורותיה.

   

  דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס התייחסה לתקרית בחשבון הטוויטר, תוך שהיא מנמקת את השעייתו של אקוסטה בכך שהרים ידיים על העובדת שניסתה ליטול ממנו את המיקרופון: "הנשיא טראמפ מאמין בחופש העיתונות, ומקבל בברכה גם שאלות קשות. עם זאת, נגלה חוסר סובלנות כלפי כתב שמניח ידיו על אחת מעובדות הבית הלבן שרק ניסתה למלא את תפקידה".

   

  ברשת CNN גיבו את אקוסטה וטענו כי ההחלטה להשעות את כניסתו לבית הלבן הינה אקט של נקמה בשל "השאלות המאתגרות שהטיח בפני הנשיא". ברשת התייחסו גם לדבריה של סנדרס וטענו כי מדובר בשקרים ובהאשמות שווא: "היא תיארה תקרית שכלל לא קרתה בניסיון לנמק מהלך שמערער על הדמוקרטיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים