שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: אבו מאזן הסכים לרגיעה בין חמאס לישראל
  העיתון "אל-חיאת" מצטט מקורות פלסטינים שלפיהם נשיא מצרים א-סיסי שכנע את יו"ר הרשות הפלסטינית לקבל את הבנות ההסדרה בין הצדדים "כדי לאפשר מרחב נשימה לעזתים"

   

  אבו מאזן מחמוד עבאס רשות פלסטינית עבד אל פתאח אסיסי סיסי מצרים (Photo: AFP)
  א-סיסי ואבו מאזן, השבוע בשארם(Photo: AFP)

  נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי הצליח לשכנע את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להסכים לקבלת הבנות הרגיעה של חמאס עם ישראל - כך מדווח הבוקר (ה') העיתון "אל-חיאת" הפועל מלונדון. זאת אחרי חודשים ארוכים שבהם התנגד למהלך מסוג זה מחשש שהסכם ינציח את שלטון חמאס בעזה וידיר סופית את הרשות מהרצועה.

   

  לפי מקורות פלסטינים, בפגישתם השבוע בשארם א-שייח הסביר א-סיסי ליו"ר הרשות הפלסטינית באופן מפורט על המאמצים המצריים להשגת ה"רגיעה" הנדרשת ברצועת עזה והפיוס הלאומי. על פי הדיווח, אבו מאזן הסכים להבנות כדי לאפשר "מרחב נשימה" לעזתים. המקורות טוענים שההבנות מורכבות משני שלבים: הראשון בין שבועיים לשלושה והשני שישה חודשים.

   

  העימותים בגבול עזה בסוף השבוע שעבר    (צילום: רועי עידן)

  העימותים בגבול עזה בסוף השבוע שעבר    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לדבריהם, ישראל הסכימה להעביר לרצועה את המענק הקטארי בגובה של 90 מיליון דולר, כדי שישולמו משכורותיהם של עובדי ממשלת חמאס למשך שישה חודשים. התנאי של ישראל: ההעברה תתבצע על-ידי האו"ם. העברת הכספים צפויה להתבצע היום או בשבוע הבא. בנוסף, נטען בדיווח, במסגרת השלב הראשון של הרגיעה הסכימה ישראל להגדיל את הייצוא מרצועת עזה בפעם הראשונה זה שנים רבות.

   

  בסוף השבוע האחרון פרסם העיתון הלבנוני אל-אחבאר, המקורב לחמאס, את טיוטת ההבנות שהתגבשו בין ישראל לחמאס. הטיוטה כללה כמה צעדים שכל אחד מהם תלוי בקודמו: ריסון מפגיני חמאס בגבול, הפסקת ההפגנות בצפון הרצועה, המשך "צעדות השיבה" במתכונת המרוככת, הסרה הדרגתית של המצור מצד מצרים והגדלת מרחב הדיג מול חופי הרצועה למרחק של 14 מיילים. 

   

  במקביל למסע הדילוגים של משלחת המודיעין המצרי בין עזה, ירושלים ורמאללה במטרה לגבש הבנות רגיעה, הודיע השבוע חמאס לתושבי עזה על שורת צעדים ופרויקטים. ההכרזה העיקרית הייתה על השקת פרויקט תעסוקה גדול שאמור לספק עבודה זמנית לעשרת אלפים בוגרי אוניברסיטאות ברצועה. נציג משרד העבודה ברצועה הכפוף לחמאס שבישר על השקת הפרויקט לא ציין מה אופי העבודה וכמה זמן היא תימשך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים