שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מותו של מנכ"ל ישראליפט לשעבר מהתקף לב הוכר כפגיעת עבודה
  ביה"ד קיבל את תביעת אלמנת המנכ"ל נגד ביטוח לאומי וקבע שחובב חדד, מנכ"ל ישראליפט המנוח, מת מהתקף לב בשל לחץ, כאשר התמודד מטעם החברה על מכרז רחב היקף בסך 20 מיליון שקל

  חובב חדד ז"ל, המנכ"ל לשעבר של חברת ישראליפט (כיום kone), מחברות המעליות הגדולות בישראל, קיבל לפני 4 שנים התקף לב ונפטר. בית הדין לעבודה קיבל השבוע את עמדת אלמנתו כי האירוע הלבבי נגרם בשל כך שהתמודד מטעם החברה על מכרז רחב היקף בסך 20 מיליון שקל, ולא עמד בלחץ הרב.

   

  לכתבות נוספות בערוץ הקריירה

    

  לפיכך הוחלט, בניגוד לעמדת ביטוח לאומי, כי האירוע יוכר כפגיעה בעבודה. זאת, למרות שאת התקף הלב קיבל המנכ"ל לשעבר במהלך צעידה ברגל.

    

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  מפסק הדין עולה כי במסגרת תפקידו כמנכ"ל, היה חדד אחראי, בין היתר, על מכרזים גדולים בהם השתתפה החברה. ביום ראשון, 16 בנובמבר 2014 בשעות הבוקר היתה אמורה להתקיים פגישה בין חדד לבין נציגי חברת מנורה, בה היתה אמורה להתקבל החלטת מנורה בנוגע לזכייה או להפסד במכרז גדול מאוד עליו התמודדה ישראליפט.

     

  חדד המנוח יצא להליכה בשבת, יום לפני הפגישה המכרעת, ובמהלכה התמוטט ומת.

    

  השופטת אסנת רובוביץ–ברכש קבעה: "שוכנענו כי הלחץ בו היה שרוי המנוח לפני הפגישה היווה שיא או עליית מדרגה בלחץ המתמשך בו היה שרוי המנוח, ויש לראות בכך אירוע חריג שכן מדובר היה במכרז בהיקף גדול מאוד, שיצר אצל המנוח לחץ רב וכן בשל העובדה כי סמוך למכרז זה הפסיד שני מכרזים גדולים". 

   

  עוד נקבע כי המומחה הרפואי קבע כי יש קשר סיבתי בין האירוע בעבודתו של חדד לבין אוטם שריר הלב ופטירתו של המנוח. משמעות ההחלטה היא כי האלמנה, המיוצגת על ידי עו"ד מירב אפרים, זכאית לקבל קצבת תלויים מביטוח לאומי שגובהה מתבססת, בין היתר, על הכנסתו של המנוח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים