שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרשות השנייה אישרה את מיזוג רשת-עשר: תאריך היעד - ינואר 2019

  אחרי סאגה ארוכה בת חמישה חודשים הוסרו המכשולים האחרונים: מועצת הרשות השנייה אישרה את המיזוג של רשת ועשר. שני הגופים צפויים לעבור לשדר באפיק אחד החל מ-1 בינואר 2019

  האיחוד של רשת ועשר יוצא לדרך: שני הגופים יעברו לשדר בערוץ אחד החל מ-1 בינואר 2019.

   

  הערוצים הצהירו על כוונתם להתאחד כבר לפני כחמישה חודשים, אולם מאז נקלעו לסאגה ממושכת של התמודדות עם חסמים בירוקרטיים ורגולטוריים. עד לא מזמן נראה היה כי רעיון האיחוד יירד לטימיון - אך הערב (ה') אישרה מועצת הרשות השנייה את המיזוג בכפוף להשלמות, ובכך הסירה את המכשול האחרון. "המועצה השתכנעה כי במצב הקיים יש הצדקה למיזוג, וההחלטה התקבלה ברוב קולות", נמסר מהרשות השנייה.

   

   

  עשר ורשת ()
  עשר ורשת. צעד נוסף בדרך למיזוג

   

  החלטה על המיזוג התקבלה על רקע המשבר שאליו הוביל הפיצול של שלוש הזכייניות לשלושה ערוצים נפרדים ב-1 בנובמבר בשנה שעברה. עד אז שידרו רשת וקשת באפיק אחד (22), ועשר באפיק שני (10). מרגע הפיצול עברו קשת ורשת לשדר שבעה ימים בשבוע, באפיקים 12 ו-13 (בהתאמה), ועשר המשיכו לשדר שבעה ימים - אך באפיק 14. הפיצול לשלושה ערוצים מסחריים הכניס את גופי השידור לקשיים כלכליים - זאת בעקבות ריבוי ההפקות לעומת הירידה בנתח אחוזי הצפייה של כל אחד מהם.

   

  "האישור הערב הוא צעד חשוב והכרחי לקראת הסדרת שוק הטלוויזיה הישראלי", נמסר הערב מבעלי המניות של רשת ועשר. "מיזוג של פעילות רשת וערוץ עשר יאפשר לחברה הממוזגת לפעול לשימור מירב העובדים ולהציע לצופה הישראלי טלוויזיה טובה יותר, שתתבסס על השקעה בתוכן איכותי ומקורי, במקביל לשימור הפלורליזם התקשורתי. כעת, לאחר אישור המיזוג, ישלימו נציגי בעלי המניות של הצדדים את הליך המיזוג וגיבוש התוכנית האסטרטגית של הערוץ הממוזג, אשר בסיומו יקבע יחס האחזקות של בעלי המניות בחברה הממוזגת. כמו כן, יבדקו הפניות של משקיעים נוספים שביקשו להיכנס לערוץ".

   

  ההודעה הזאת באה בעקבות אישור מועצת הרשות השנייה שסיפקה את החותמת הרגולטורית הסופית, אחרי אישור הממונה על ההגבלים העסקיים. זאת כחודש לאחר שבעלי המניות של רשת כבר הודיעו על ביטול המיזוג בעקבות הקשיים שהערימה עליהם הרשות השנייה.

   

  למרות שמדובר בהודעה רשמית וכל האישורים הנדרשים כבר ניתנו לשני הגופים, עדיין ישנן סוגיות בלתי פתורות הנוגעות למיזוג - ובהן מתווה הבעלות בערוץ החדש (שייקבע בהתאם להזרמת הכספים מצד בעלי המניות של שתי החברות) וכן מכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לקשת, שלמעשה תחזיק בה באופן מלא מרגע האיחוד. 

   

  שר התקשורת איוב קרא בירך על ההחלטה לאשר את המיזוג: "שמח שאף עובד לא ילך הביתה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים