שתף קטע נבחר

סרבנית גט תשלם על כל יום: "מחקה לבעלה שנים מהחיים"

שנתיים אחרי שבית הדין קיבל את תביעת הגירושים של הבעל, האישה עדיין דורשת שלום בית. היא תשלם 165 שקל על כל יום של סרבנות

בית הדין הרבני בתל אביב קבע לאחרונה שאישה שמסרבת להתגרש מבעלה למרות פסק דין שאושר גם בבית הדין הגדול, תשלם לאוצר המדינה 165 שקל על כל יום. זאת בנוסף לצו עיכוב יציאה מהארץ, איסור על ניהול חשבון בנק, הגבלת רישיון והוצאות משפט בסך 40 אלף שקל.

 

את תביעת הגירושין הגיש הבעל ב-2014 באמצעות עו"ד ברוך בן יוסף, לאחר שעזב את הבית בטענה שאשתו ובני משפחתה מתייחסים אליו בזלזול ובאלימות. בינואר 2016 התקבלה תביעתו ובית הדין הורה לצדדים להתגרש. ערעור שהגישה האישה, המיוצגת על ידי עו"ד נסים אברג'יל, נדחה בבית הדין הגדול לנוכח סירובו העיקש של הבעל לחזור לשלום בית ומאחר שהצדדים פרודים יותר מ-18 חודשים – מצב שלפי ההלכה מעיד על סיום מוחלט של הזוגיות.

 

אלא שמאז ועד היום, למרות החלטות נוקבות וחריפות של בתי הדין, כולל של נשיא בית הדין הגדול, מסרבת האישה להתגרש. ניסיונות הדיינים להסביר לה שהגירושים הם לטובתה, כדי שתוכל לפתוח חיים חדשים ולהקים משפחה, לא סייעו. לא עזרו גם הנזיפות ההסברים, צו עיכוב יציאה מהארץ, הגבלת רישיון ואיסור על ניהול חשבון בנק.

 

בנסיבות אלה החליטו לאחרונה הדיינים להטיל על האישה בנוסף גם קנס על כל יום של סרבנות. הם פירטו על השתלשלות התיק, התנהלות האישה לאורכו והחלטות בתי הדין והדיינים שעסקו בו, וציינו כי הם נאלצים להעניש אותה שוב שכן היא לא מפנימה שהנישואים נגמרו ושהיא גורמת לנזקים נפשיים וכלכליים אדירים לבעלה.

 

"לאישה אין יחס מינימאלי של כבוד כלפי הבעל, מבטי הזלזול שהופנו אליו בשעה שעמד ודיבר, בפרט כשדיבר מכאב ליבו, בטאו יותר מכל את יחסה של האישה לבעל, ואת חוסר הסיכוי לשלום בין הצדדים", כתבו והוספו שהתנהלותה מאששת את טענת הבעל שמאס בה משום שהעבירה אותו מרורים לאורך שנות הנישואים.

 

לדבריהם דבקות האישה בדרישתה לשלום בית, כאשר בעלה לא מעוניין בו בשום פנים ואופן, היא עוד ניסיון לשלוט בו כפי שעשתה בחיי הנישואים. יותר מזה, האישה ממשיכה עד היום להתעלל בו רגשית, לארוב לו ולעקוב אחריו במטרה למוטט אותו נפשית כדי שיסכים לחזור אליה.

 

ואכן, כבר צוין באחת ההחלטות הקודמות כי הבעל נמצא כיום "בהתמוטטות רגשית ונפשית כתוצאה מהתנהגות האישה כלפיו".

 

לפיכך קבעו הדיינים שלא נותרה בידם ברירה אלא להטיל עליה קנס: "בית הדין עושה זאת בצער ובכאב רב, לאחר שהנתבעת פשוט 'העלימה' ו'מחקה' כחמש שנים מחיי התובע ומחייה, במאבקים משפטיים ואישיים בלתי פוסקים... כאשר היא אינה משכילה להבין כי פרק הנישואין 'תם ונשלם', ועליה לקבל גט פיטורין, לאפשר לבעל ולה עצמה, לצאת לדרך חדשה".

 

לבסוף נקבע כי לנוכח הנזקים הכספיים שגורמת האישה לבעלה עקב התמשכות ההליכים, עליה לשלם לו הוצאות משפט של 40 אלף שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים