שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסית בפייסבוק לרצח ערבים ופגיעה ב"שמאלנים" וייכנס לכלא
  תושב מודיעין, שפרסם שורת קריאות לפגיעה בערבים פלסטינים וערבים ישראלים, נשלח לשישה חודשי מאסר. בית המשפט: "כיום די במחשב לשלוח דברי בלע והסתה בתפוצה רחבה מאוד"

  "לעיתים, המילה הכתובה יכולה להיות פוגענית יותר מן המעש". בית משפט השלום ברמלה גזר היום (ה') שישה חודשי מאסר על אליהו אליאב מועלם, תושב מודיעין בן 29 שהורשע בריבוי מקרים של הסתה לאלימות והסתה לגזענות.

   

  מועלם, שהורשע לפי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, פרסם בחשבונו האישי בפייסבוק קריאות לעשיית מעשי אלימות או טרור בערבים פלסטינים וערבים ישראלים, דברי שבח, אהדה או עידוד למעשים כאלו, ודברי גזענות של רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה או עוינות כלפי ערבים בשל היותם ערבים. מאחר שמדובר בעבירות שמשיקות לחופש הביטוי, כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

   

  הנאשם כתב בין היתר בחשבונות האישי "גאה להיות ישראלי, זה יהיה אחרי שלא נשאיר שום ערבי חי בעולם" ו"יאללה לרצוח בלי לבדוק הרבה מי הוא אותו בן אדם". ביום רציחת הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, כתב מועלם: "טוב מאוד, יישר כוח, לרצח הערבי הבא". הוא גם פרסם דברי עידוד, תמיכה והזדהות כלפי מעשי אלימות נגד יהודים ישראלים שמחזיקים בדעה פוליטית "שמאלנית". על ח"כ חנין זועבי כתב הנאשם: "חבר'ה, בכבוד שלכם, תחטפו אותה לבית שלי. אני אטפל בה".

   

  דבריו של הנאשם, שהביע חרטה על מעשיו, הוזנו בחשבונותיהם המקבילים של 1,280 חבריו בפייסבוק, ובנוסף היו פתוחים ונגישים באינטרנט לעיני כל.

   

  בהחלטתו קבע בית המשפט כי "בעולם הטכנולוגי העכשווי, העבירות אינן דורשות השקעת מאמץ - אין עוד צורך לכתת את הרגליים, להדפיס חומר כתוב, לצלמו, לשלוח אותו, להחליף מנשרים, אלא די במחשב המחובר למרשתת, מקלדת, והנה יכול אדם בהקשה על כפתורים לשלוח דברי בלע והסתה בתפוצה רחבה מאוד. בימים שכאלה קיים אינטרס ענישתי ברור של הרתעת היחיד והרתעת הרבים, נוכח הקלות והנפיצות של הפרסום בפייסבוק, עת כל מקיש מקלדת היה למפרסם ברבים".

   

  התיק נוהל בידי עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים