שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו שיתף בפייסבוק כרזה נגד דינה זילבר

בעוד ראש הממשלה בחר שלא להגיב בינתיים לדרישת שרת המשפטים לפטר את המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בגלל "אמירות פוליטיות" בדיון בכנסת, שיתף בנו פוסט עם כרזה בגנותה של זילבר. אחר כך השיתוף הוסר

 

פוסט על דינה זילבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ()
הפוסט בגנות זילבר שיאיר נתניהו שיתף

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיתף בחשבון הפייסבוק שלו כרזה שבה נראית תמונתה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, בעיבוד מחשב לכרזה המבוססת על סרט אימה חדש. מטעם יאיר נתניהו נמסר בתגובה: "הגיע הזמן שתקשורת השמאל תתרגל שחופש הביטוי הוא לא זכות ששמורה רק לה אלא לכל אזרח בישראל, אפילו, רחמנא ליצלן, לאנשי ימין".

 

ברקע דרישתה של שרת המשפטים איילת שקד מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפטר את זילבר, שיתף נתניהו הבן את הכרזה שבה שולבה תמונתה עם הפרסום לסרט "הנזירה".

 

בכרזה נכתב "דינה זילבר היא: הפקידה", ומתחת נכתב: "נקמת המשנה ליועמ"ש". עוד נכתב בכרזה: "בימוי: אהרון ברק, תסריט: קלישאות שמאלניות גנריות. הפקה: קרן וקסנר, שחקנים: דינה זילבר, אביחי מנדלבליט, שי ניצן, מרב מיכאלי, אסתר חיות ומשה איבגי. בתמיכת הקרן לישראל חדשה, קרן 'עטין' למציצת תקציבי תרבות מהמדינה, קרן 'מסובבת' להחדרת מסרים קומוניסטיים". בינתיים השיתוף הוסר.

 

מנהל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, אמר בתגובה כי "הטירוף של הימין הקיצוני (ובנו של ראש הממשלה) על סטרואידים. מי שלא מבין שיש פה מנגנון שמנסה להחריב את החברה הישראלית: שומרי הסף, חברה אזרחית, בתי משפט, תקשורת, תרבות, אקדמיה, לא מבין מה קורה פה. כל יום אנחנו מגלים אויב חדש מבית וכל יום מנגנוני הרדיפה של הממשלה מתחדדים. האויב הבא זו את".

איילת שקד דינה זילבר אביחי מנדלבליט (צילום: אלכס קולומויסקי, דוברות משרד המשפטים, אוהד צויגנברג)
השרה שקד, זילבר והיועמ"ש מנדלבליט(צילום: אלכס קולומויסקי, דוברות משרד המשפטים, אוהד צויגנברג)

יאיר נתניהו (צילום: יריב כץ)
יאיר נתניהו(צילום: יריב כץ)

 

הסערה בעניינה של דינה זילבר החלה לאחר דברים שאמרה בדיון בכנסת שבו הוכן "חוק נאמנות בתרבות" של שרת התרבות והספורט מירי רגב לקריאה שנייה ושלישית. "הימים אינם פשוטים. שיח לעומתי, פוצע, מצלק את הרקמה החברתית המשותפת, מסמן ומתייג - מי לנו ומי לצרינו. ואם יש מי שנאמן, אז יש גם מי שבוגד?", אמרה זילבר בדיון.

 

בתגובה לכך דרשה שרת המשפטים שקד מהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט את פיטוריה של המשנה. בכנס שנערך אתמול באוניברסיטת חיפה אמרה השרה שקד: "כל מי שקרא ושמע יודע שזה טקסט פוליטי, לא לגופו של החוק. הוא הכליל שלל חוקים שהממשלה מקדמת. זה לא תפקיד הייעוץ לצאת נגד הממשלה בוועדות הכנסת. בדיון בממשלה עצמה, אגב, נאמרו דברים קשים על החוק, אבל שם זה המקום ללבן את הדברים".

 

היועץ המשפטי מנדלבליט אמר בכנס בהתייחסו לנושא: "אני חושש שהדבר הפך למנוף, לאיזה דבר שנועד לפגוע במוסד היועץ המשפטי לממשלה. אני לא יכול להסכים עם זה". ראש הממשלה נתניהו טרם התייחס לנושא.

 

"חרדים למעמד היועץ המשפטי כשומר סף"

במקביל, עשרה משנים ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר שיגרו אתמול מכתב למנדלבליט שבו נאמר: "אנו חרדים למעמד היועץ המשפטי כשומר סף העומד על משמר שלטון החוק". לטענתם, "יש קשר ישיר בין הניסיון להדיח, למעשה, את דינה זילבר מתפקידה בשל דברים שאמרה בוועדות של הכנסת לבין ההצעה להגביר את המעורבות הפוליטית במינוי יועצים משפטיים למשרדי הממשלה, הצעה שהתנגדת לה בתוקף, בצדק רב, בדבריך בוועדת החוקה".

 

המשנים ציינו עוד שהיועץ ניצב בראש המחנה בשעה קשה זו, "כאשר עומדים על הפרק לא רק מעמד הייעוץ המשפטי לממשלה אלא גם ערכי-יסוד דמוקרטיים. ההגנה על ערכים אלה אינה עשייה פוליטית, היא עומדת ביסוד הייעוד של השירות המשפטי הציבורי מאז ומתמיד. אנו בטוחים שאתה ער לכובד המשקל המוטל על כתפיך ושתעשה את הדרוש כדי לא לפגוע ביכולת של הייעוץ המשפטי למלא את תפקידו נאמנה". בין היתר חתומים על המכתב דידי לחמן-מסר, אבי ליכט ומייק בלאס.


פורסם לראשונה 08/11/2018 21:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דינה זילבר בפוסט ששיתף יאיר נתניהו
מומלצים