שתף קטע נבחר

הבעל דקר 15 פעמים: כתב אישום ברצח עליזה שפק בנתניה

כתב אישום הוגש נגד יצחק שפק, שבחודש שעבר דקר למוות את פרודתו עליזה שפק בנתניה. על פי כתב האישום, יום לאחר ויכוח בין השניים בעת נסיעה ברכב הנאשם, הוא הגיע לביתה של המנוחה מצויד בסכין בשר חדה ודקר אותה 15 פעמים בפלג גופה העליון

  

 

בבית משפט המחוזי מרכז הוגש הבוקר (יום ו') כתב אישום נגד יצחק שפק, תושב נתניה בן 54, שבחודש שעבר רצח בדקירות סכין את פרודתו, עליזה שפק (51). בני הזוג היו אמורים להתגרש והסכם הגירושין בין השניים היה מוכן כבר זמן רב, אך יצחק ביקש לדחות את הדיון בבית הדין עד לאחר חתונת בנם, שנערכה לאחרונה.

 

בידי הפרקליטות ראיות רבות לבסס את אשמתו: הנאשם שחזר את הרצח והודה במעשים, והילדים מסרו עדות על היחסים לפני הרצח ואודות אירועים שהתרחשו ביום הרצח. מעדויות ילדי בני הזוג אף עולה כי הסכין אשר שימשה לרצח הייתה לפני הרצח בבית של הנאשם, ולא בזירת הרצח. כלי הרצח נמצא לידי הגופה. וגם נמצאה טביעת אצבעו של הנאשם בכתם דמה של הנרצחת. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, ובית המשפט קבע כי שפק יישאר במעצר עד להחלטה אחרת. בדיון היום בבית המשפט נכחו בני המשפחה. 

עליזה שפק ז
עליזה שפק ז"ל ובעלה יצחק שפק
 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי), במהלך חיי הנישואין התגלעו בין בני הזוג קשיים, לרבות אלימות מילולית ופיזית של הנאשם כלפי המנוחה. החל משנת 2016 המנוחה הביעה בפני הנאשם את רצונה להתגרש, בעוד הנאשם ביקש להמשיך בחיי הנישואין. בתחילת מאי 2018 עזבה המנוחה את הבית ועברה להתגורר בדירה אחרת. כמה שבועות לאחר מכן נחתם בין בני הזוג הסכם גירושין ונקבע מועד לדיון בבית הדין הרבני לצורך מתן גט. במהלך החודשים שקדמו למועד הדיון, הביע הנאשם שוב ושוב את רצונו בשלום בית וניסה לשכנע את המנוחה, ללא הועיל, לשוב לחיקו.

ביג של התכתבות וואצפ בין עליזה שפק ז
התכתבות וואטסאפ בין עליזה שפק ז"ל לחברתה

התכתבות וואצפ בין עליזה שפק ז
התכתבות וואצפ בין עליזה שפק ז"ל לחברתה

יצחק שפק (צילום: שאול גולן)
יצחק שפק בבית המשפט, היום(צילום: שאול גולן)

מעצר יצחק שפק ()
מעצרו של יצחק שפק

הכניסה לבניין בו מתגוררת הנרצחת (צילום: עידו ארז)
הכניסה לבניין שבו התגורר עליזה שפק ז"ל(צילום: עידו ארז)
 

מכתב האישום עולה כי ב-9 באוקטובר, בעת שנסעו ברכב הנאשם, התגלע ויכוח בין השניים ובהגיעם לדירתה הנאשם סילק את המנוחה מרכבו תוך צעקות וקללות. למחרת, המשיכו בני הזוג להתווכח באמצעות חילופי הודעות טקסט. בשלב מסוים שלח הנאשם הודעות למנוחה, עליהן לא השיבה, ואז התקשר אליה אולם היא שוחחה באותה עת בטלפון ולא ענתה לשיחתו. בהמשך החליט הנאשם להביא למותה של אשתו. באותו ערב הגיע הנאשם לדירתה, מצויד בסכין בשר חדה, נכנס לדירה ודקר אותה בעוצמה 15 פעמים בפלג גופה העליון במטרה לגרום למותה. כתוצאה מהדקירות נגרמו למנוחה חבלות שהביאו למותה.

 

 

 

לאחר שהבין כי אשתו אינה בין החיים, יצא הנאשם מהדירה, נעל אותה מבחוץ וזרק את המפתחות במסתור סמוך. מחקירת המשטרה עלה כי שפק הגיע לדירת המרתף שאותה שכרה עליזה עם אחת מבנותיה - ואז רצח אותה. הסכין שבאמצעותה נדקרה נמצאה בזירה. לאחר מכן הלך יצחק לבעל הדירה שגר מעל האישה, ביקש ממנו להגיד לארבעת ילדיו שהוא אוהב אותם - ונמלט מהמקום במכוניתו. לאחר מכן שב לביתו, החליף חולצה ונסע לכיוון מושב אביחיל, שם התחבא מהרשויות. הוא התקשר לחברו והודיע שרצח את אשתו, והחבר הודיע על דבר הרצח למשטרה.

 

הילה מזל מוהדב (צילום: שאול גולן)
הילה מזל מוהדב, שמייצגת את שפק(צילום: שאול גולן)

המשטרה החלה במבצע סריקות רחב בסיוע מסוק ואמצעים טכנולוגיים כדי לתפוס את שפק. בלילה שלאחר הרצח נמצאה מכוניתו בין המושבים אביחיל וכפר ידידיה ובמצלמות האבטחה הוא נצפה חוצה ברגל את המחסום. אחד מחברי כיתת הכוננות של עמק חפר הבחין בו והזמין את המשטרה שעצרה אותו. במהלך דיון להארכת מעצרו בחודש שעבר, נשאל שפק לבקשת השופטת על ידי עורכת דינו, אם הוא מעוניין בהשגחה, וענה בקול חזק: "אני רוצה שייתנו לי גזר דין מוות וזה הכול".

 

עורכת הדין הילה מזל מוהדב, שמייצגת את הנאשם שפק, אמרה: "היום הוגש כתב אישום בגין רצח והוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים. נקבל את חומרי החקירה, נקרא ונלמד אותם, ונגיב בהתאם. יש הרבה מה לומר על בקשת המעצר, אבל כרגע נמתין לקבלת החומרים". הילדים היו בדיון גם. הם לא דיברו אבל בכו. הם צפויים להיות עדים במשפט.

 

ב-2016 התלוננה שפק שבעלה תקף אותה. כתב אישום הוגש נגדו, ובפברואר האחרון הוא הורשע ונידון לחצי שנת מאסר על תנאי. בנוסף הוא התחייב לשלם 5,000 שקל אם יחזור על אותה עבירה. בני הזוג היו בעבר בטיפול זוגי במחלקת הרווחה, אך בגלל התיק הפלילי הטיפול הופסק.

 

לאחר הרצח, כתב חי, בנה של עליזה ז"ל, פוסט בפייסבוק: "אימא! אין מילה שיכולה לתאר את אהבתי העצומה אלייך. אימא שלי, מילה עם כל כך הרבה משמעות. לא מאמין שאני את המילה הזאת לא אוכל יותר להגיד. אין מילה שלי שיכולה לתאר את הכאב בגופי, בעצמותיי ובנשמתי. אימא שלי שנרצחה אתמול בלילה השאירה אותי ללא פעימות בלב. תהיה נשמתך בגן עדן, אמן. כמה את אהובה על כולם. לא מעכל את מה שקרה. אני אוהב אותך ולא יודע איך אמשיך ככה בלעדייך. רציתי תמיד לגרום לך לאושר, אהובתי. טהורה לנצח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עליזה שפק ז"ל והנאשם יצחק שפק
מומלצים