שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השגריר הקטארי: "הגענו להסכמות עם ישראל על פתרון לסוגיית החשמל והנתיב הימי"
  מוחמד אל-עמאדי אמר כי ארצו תמשיך להעביר את מענקי המשכורות לפקידי חמאס ולמשפחות הנזקקות ברצועה למשך חצי שנה בסך של 15 מיליון דולר בכל חודש. 10 מיליון דולר ינותבו לטובת אספקת הדלק. על החשמל והנתיב הימי: "השגנו הסכמות על פתרון לסוגיות עם הצד הישראלי". עם זאת, הוא לא פירט מהן אותן הסכמות

  אחרי העברת המשכורות לפקידי חמאס ברצועת עזה, אומר הערב (יום ו') השגריר הקטארי, מוחמד אל-עמאדי, כי ארצו תמשיך להעביר את מענקי המשכורות והמשפחות הנזקקות למשך חצי שנה, בסך של 15 מיליון דולר בכל חודש. 10 מיליון דולר ינותבו לטובת אספקת הדלק לרצועת עזה. הוא הוסיף: "הגענו להסכמה עם ישראל על פתרון בעיית החשמל - קו 161 (חיבור החשמל הישיר מישראל - א.ל) והנתיב הימי".

   

  יודגש כי אל-עמאדי לא פירט מהן אותן הסכמות, אך עם זאת יש לציין כי ההתבטאות מהווה אינדיקציה לנכונות ישראלית להבנות רגיעה - למרות שמדובר ב"מסלול הקטארי", הנפרד מזה המצרי.

   

  השגריר הקטארי מוחמד אלעמאדי ומנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר בהפגנות ()
  אל-עמאדי וסינוואר בהפגנה ברצועה, הערב

  עוד הוסיף השגריר הקטארי, כי "האו"ם לא מעורב במענק הקטארי הנוכחי והוא בפיקוח מלא של הוועדה הקטארית".

   

  מוקדם יותר, על רקע העברת כספי המשכורות לפקידי חמאס מקטאר, הותקפה אחר הצהריים שיירתו של אל-עמאדי, שהגיע לאחד ממוקדי ההפגנות ברצועת עזה, בידי קבוצת מפגינים סמוך לגדר שהשליכו לעברה חפצים ואבנים. באירוע לא דווח על נפגעים. התיעוד - בפתח הכתבה.

   

   

  נוסף על אל-עמאדי, הגיע גם מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר להפגנות שמתקיימות מדי שישי סמוך לגדר במסגרת קמפיין "צעדת השיבה". לא דווח על אירועים חריגים. סינוואר אמר כי "אין הסכם הסדרה עם הכיבוש, אלא עם קטאר, מצרים והאו"ם". הפלסטינים דיווחו על פצוע קשה מאש צה"ל.

   

  תשלום משכורות לפקידי חמאס (צילום: רויטרס)
  תשלום משכורות לפקידי חמאס(צילום: רויטרס)

  תשלום משכורות לפקידי חמאס (צילום: AFP)
  תשלום משכורות לפקידי חמאס(צילום: AFP)

  תשלום משכורות לפקידי חמאס ()
  תשלום משכורות לפקידי חמאס

   

  מוקדם יותר היום דווח בעיתון "אל-חיאת" כי הנשיא הפלסטיני אבו מאזן הסכים לקבל את הבנות הרגיעה בעזה בין חמאס לישראל, בתנאי שהבנות אלו יעמדו בסעיפי הסכם הפסקת האש מסוף מבצע "צוק איתן" ולא יכללו רובד מדיני. כזכור, מי שחתם בקהיר על ההבנות בסיום מבצע "צוק איתן" היה אבו מאזן ולא חמאס, ומכאן גם דרישתו שההבנות יהיו במסגרת ההסדר שנחתם על ידי אש"ף ולא על ידי חמאס.

   

  אחמד מג'דלאני, חבר הנהגת אש"ף ומקורבו של אבו מאזן, אומר כי ברשות הפלסטינית מאוד חוששים מההסכם, אך קיבלו אותו במטרה להקל את סבל התושבים בעזה. בשבוע הבא צפויות משלחות פת"ח וחמאס להגיע לקהיר כדי לחדש את שיחות הפיוס ביניהן.

   

  פקידי חמאס קיבלו משכורת; אבו מאזן מציב תנאים להסדרה

  כאמור, ברצועת עזה החל הבוקר תשלום המשכורות מהמענק הקטארי לפקידי ממשל חמאס בסקטור האזרחי. הכסף הועבר לפקידים באמצעות מנגנון תשלום בסניפי הדואר ברצועה. "אני מבסוט היום", אמר אחד הפקידים. נציג משרד האוצר בעזה אמר ביום שלישי השבוע כי פקידי הממשל מטעם חמאס יקבלו 60% ממשכורתם, שהם לפחות 1,400 שקלים. תשלום המשכורות שאותו מממנת קטאר היה אחד התנאים הקרדינלים ביותר מצד חמאס בנוגע לתמורה שאותה הוא אמור לקבל בהבנות הרגיעה.

   

  אתמול דיווח העיתון "אל-חיאת" כי נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי הצליח לשכנע את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להסכים לקבלת הבנות הרגיעה של חמאס עם ישראל. זאת אחרי חודשים ארוכים שבהם התנגד למהלך מסוג זה, מחשש שהסכם ינציח את שלטון חמאס בעזה וידיר סופית את הרשות מהרצועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים