שתף קטע נבחר

כיסא הגלגלים של הוקינג נמכר בכ-400 אלף דולר

במכירה פומבית נמכר עותק של עבודת התזה של המדען המפורסם תמורת כ-760 אלף דולר ומדליות ופרסים נמכרו תמורת 385 אלף דולר. הכסף יועבר לצדקה

אחד מכיסאות הגלגלים המפורסמים של המדען המנוח פרופ' סטיבן הוקינג נמכר במכירה פומבית ב-391,740 דולר. בנוסף נמכרו במכירה הפומבית שערך בית המכירות כריסטי'ס בלונדון פריטים נוספים של המדען המפורסם.

 

גם בגדים נמכרו (צילום: AFP)
גם בגדים נמכרו(צילום: AFP)

כיסא הגלגלים של הוקינג (צילום: AFP)
כיסא הגלגלים של הוקינג(צילום: AFP)

 

הוקינג חלה ב-ALS בגיל 21, אך לאחר שהרופאים העריכו כי נותרו לו שנים ספורות לחיות, הוא שרד במשך יותר מחמישה עשורים עד שהלך לעולמו במרץ השנה, בגיל 76.

 

חלק מחפציו של הוקינג, כולל עבודות מחקר, מדליות, פרסים ועותק מספרו "קיצור תולדות הזמן" שנחתם באמצעות טביעת אצבע נמכרו דרך האינטרנט במכירה שהסתיימה ביום חמישי האחרון. בנוסף נמכרו מכתבים וכתבי יד של אייזיק ניוטון, צ'ארלס דרווין ואלברט איינשטיין.

הכסף שנאסף מיועד לצדקה (צילום: AFP)
הכסף שנאסף מיועד לצדקה(צילום: AFP)

מדליות שקיבל הוקינג (צילום: AFP)
מדליות שקיבל הוקינג(צילום: AFP)

 

 

אחד מחמישה עותקים מתזת הדוקטורט שלו מאוניברסיטת קיימברידג' משנת 1965, הכוללת 117 עמודים, נמכרה עבור כ-760 אלף דולר, למרות שבית המכירות העריך כי העבודה תימכר תמורת כ-200 אלף דולר. מדליות ואותות שקיבל המדען המפורסם נמכרו תמורת כ-385 אלף דולר, למרות שההערכות עמדו על כ-20 אלף דולר בלבד.

 

הכספים שהתקבלו במכירה יועברו לשני ארגוני צדקה – קרן סטיבן הוקינג וארגון למחלת ניוון שרירים. בתו של הוקינג, לוסי, אמרה לפני שהפריטים הוצאו למכירה כי המכירה הפומבית מעניקה "למוקירי עבודתו את הסיכוי לרכוש מזכרת מהחיים יוצאי הדופן של אבא".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
כיסא הגלגלים של הוקינג
צילום: AFP
מומלצים