שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התחזה לפדופיל ונשים בטינדר סלחו לו כי הוא דוגמן

  האם נשים שטחיות בדיוק כמו גברים? את השאלה הזאת ניסו לבדוק שלושה ניסויים שונים, כשבאחד מהם אדם העמיד פנים שהוא פדופיל מורשע שאנס תינוק בן שנתיים. על הווידוי המחריד הזה ענתה לו אחת הנשים: "וואו, זה מזעזע. בוא פשוט נפסיק לדבר על זה ונדבר על דברים אחרים כמו ארוחת הערב שאכין לך"

  רווקה בטינדר (צילום: Shutterstock)
  איזה ישיר אתה, אהבתי(צילום: Shutterstock)

  “בא לי שתשבי לי על הפנים", הוא כתב כנראה לעשרות נשים שונות, עד שהפך לדוש הכי נחשק בטינדר. למה נחשק ולא מוקע חברתית על תקן מטרידן מינית חצוף שיש לעשות לו שיימינג מיידי בכל קבוצות הפייסבוק הנשיות? ובכן, מסתבר שהבחור הבוטה היה דוגמן חתיך, והנשים שפנה אליהן מצאו את הודעתו משעשעת או חמודה, וסלחו לו. אבל הדבר המעניין ביותר בסיפור הזה הוא שהאיש שעומד מאחורי התמונות כלל לא מודע לעובדה שהשתמשו בתמונותיו, ושהוא הפך לחלק מניסוי חברתי. בחור בשם GermanLifter (שביום-יום מתפרנס מעבודתו כבודי בילדר), לקח את תמונותיו של הדוגמן והשתמש בהן כדי להוכיח נקודה.

   

  זה לא סוד שאתרי ההיכרויות הידועים דוגמת אוקיי קיופיד וטינדר הם מדגרה ללא מעט טיפוסים הזויים, סוטים, מוזרים ושלל שמות תואר שבהחלט עושים חשק להמשיך לישון באלכסון. אותו GermanLifter החליט לערוך ניסוי חברתי כדי להוכיח עד כמה הפלטפורמות האלו שטחיות. התוצאות, עצוב להגיד, היו מזעזעות למדי. הדוגמן שנבחר לככב בניסוי השתתף בקליפ המפורסם של קרלי ריי ג'פסן, Call Me Maybe. במקרה של בחור בדרגת חתיכות כזו גבוהה, הדגש כמובן היה על תמונות שיגרמו לסחרור חושים הורמונלי בקרב המגדר הנשי, כך שמלבד שורה וחצי של טקסט ("1.92, אוהב לטייל, תשלחי לי הודעה אם את רוצה לדעת יותר"), לא באמת היה שום תוכן שהיה יכול או אמור לגרות את הצד השני. לא מבחינה אינטלקטואלית, לפחות.

   

  המטרה הייתה אחת: להוכיח את הטענה כי נשים הן שטחיות לא פחות מהגברים עליהם הן מרבות להתלונן, וברגע שפונה אליהן בחור חתיך, זה כמעט לא משנה מה הוא יכתוב להן כי הן יזרמו איתו, גם כשמדובר בטקסט מיני בוטה, על גבול ההטרדה המינית. התוצאות, כאמור, היו מדאיגות ומעציבות. "לא הייתה בחורה אחת שעשיתי לה סווייפ ימינה ולא הייתה לי איתה התאמה", סיפר. כמעט כל הבחורות גם נענו בחיוב להצעות המגונות ששלח להן, שכללו תיאורים מיניים גרפיים בוטים ("אני רוצה לקרוע ממך את השמלה שלך ולז**ן אותך עכשיו", או "שבי לי על הפנים כדי שאוכל לאכול את דרכי ללב שלך"), כשהנימוק לא פעם היה, "אתה ישיר, אבל אתה חתיך". גם המעטות שהביעו הסתייגות וטענו כי הוא ישיר ובוטה מדי, התרככו כמעט באופן מיידי כשלקח כביכול צעד אחורה והציע לפצות עם קפה.

   

   

  אנסת ילדים? אלוהים יסלח לך

  עד כמה שהסיפור מלמעלה הצליח לגרום לכם לנוע באי-נוחות בכיסא, חכו עד שתקראו את תוצאות הניסוי החברתי הבא: גם הפעם מדובר בניסוי חברתי שנערך בטינדר וכלל יצירה של פרופיל פיקטיבי, רק שבמקרה הזה הפרופיל הוא של בראד בן ה-29. מהתמונה שלו ניבט אליכם דוגמן הורס: מבט ממיס, קוביות למות ולוק כללי של מישהו למרוח בענק על בילבורד. אלא שכמו במקרה הקודם, הזעזוע מגיע כשקוראים את האותיות הקטנות.

   

  "בראד" הוא למעשה פושע מורשע, ולא סתם פושע אלא כזה שמעיד שהוא פדופיל מורשע שהתעלל מינית בילדים, מסתובב עם אזיק אלקטרוני על רגלו וישוב בקרוב אל מאחורי הסורגים כדי לרצות תקופת מאסר נוספת באשמת אלימות פיזית נגד זוגתו. גם הפעם המטרה הייתה לבדוק האם נשים יסכימו "לזרום" עם בראד האנס/פדופיל/מתעלל מורשע רק כי הוא לוהט למראה. באופן מזעזע למדי, התשובה הכמעט גורפת הייתה כן.

   

  בראד לא הסתיר שום פרט אפל בביוגרפיה שלו. הוא ציין במפורש כי הוא פדופיל מורשע, אך ניסה "לרכך" את הזעזוע בכך שציין כי מדובר בעבר שלו וכי הוא עובד על תיקון דרכיו. הוא ציין כי הוא מחפש בעיקר כיף אבל לא שולל זוגיות רצינית, פשוט לדבריו אין לו זמן עכשיו כי בעוד חודש הוא צפוי לשוב לכלא לרצות מאסר נוסף על איזו תקרית אלימה וטיפשית שהאקסית שלו ניפחה, שכללה בסך הכול כמה סטירות ממנו.

  רווקה בטינדר (צילום: Shutterstock)
  רווקה בטינדר. לא פחות שטחית מהרווקים(צילום: Shutterstock)
   

  למרות שהיו נשים שניסו להבין האם מדובר בטרול או ביוזר פיקטיבי, ושאלו האם הסיפור שלו אמיתי, הן כמעט ולא הביעו זעזוע או כעס כשאישר את הדברים. למעשה, כולן המשיכו לזרום איתו בשיחה. "זה סיפור אמיתי או שהמצאת את זה?", שאלה אישה אחת. "זה אמיתי", ענה לה בראד. "זה היה ילד אחד בן 8 ובראש שלי הכול היה בהסכמה וזה היה בעבר". במקום להזדעזע התשובה של אותה אישה הייתה, "אני לא באמת יודעת מה להגיד לך, אבל זה נחמד שאתה כן לגבי זה". וזה אפילו לא מגרד את המידע המזעזע שנחשף בשיחות הבאות: "הוא היה בן שנתיים", סיפר לאישה אחרת. "וואו, זה מזעזע", כתבה לו, אבל באותה הנשימה אמרה, "בוא פשוט נפסיק לדבר על זה ונדבר על דברים אחרים". "התמונות שלך עשו לי את היום", כתבה לו התאמה נוספת. "אולי תקראי כבר את מה שכתבתי כדי שנוכל כבר להתקדם?", השיב לה.

   

  התגובה שלה הייתה אפילו גרועה משלו. "כן, קראתי את הכול ואני בסדר עם זה", כתבה לו, כשהוא הסביר לה שיש אנשים שרוצים להרוג אותו על מה שעשה והוא לא מבין למה, כי הילד היה בן 6 ולא תינוק. "עברת הרבה ולמדת את הלקח", השיבה כאילו הודה לפני רגע שלא שילם כרטיס באוטובוס ולא שאנס ילד. "אני מכינה ארוחת ערב. תצטרף אליי?".

   

  "לא מאמין שבזבזתי עלייך דלק"

  ידוע כי אחת התלונות העיקריות של משתמשי אפליקציות היכרויות היא חוסר ההתאמה בין המרחב הווירטואלי למציאות. מחקרים שנערכו בעבר הוכיחו כי החשש המרכזי של נשים הוא לפגוש בחור שיתגלה כמסוכן, ואילו זה של הגברים הוא לפגוש בחורה שנראית הרבה פחות טוב ממה שחשבו, מה שברוב המקרים מיתרגם לבחורה מלאה יותר ממה שציפו או קיוו.

   

  אתר הדייטינג Simply Pickup החליט לבצע ניסוי כדי לבדוק את התיאוריה הזו במציאות. לצורך כך הם שכרו את שירותיהם של גבר ואישה טובי מראה, ודאגו להשמין ולכער אותם בעזרת איפור וחליפות שומן. לאחר מכן שלחו אותם לדייטים כשהם מלווים כמובן במצלמות, ותיעדו את תגובת האדם שמולם.

   

  במקרה של האישה, מתוך חמישה גברים, ארבעה קמו והלכו כשרובם לא חסכו ממנה מילים קשות של אכזבה דוגמת, "אני שונא שמשקרים לי" ו"בזבזתי עלייך דלק וזמן". רק אחד נשאר עד סוף הדייט והיה גם היחיד שזכה בסופו של דבר להודאה כי מדובר בניסוי חברתי, והבחורה שיושבת מולו היא למעשה יפה ורזה.

   

  במקרה של הבחור, כל הבחורות נשארו עד סופו של הדייט, אפילו כשהוסיף שמן למדורה וציין שהוא שונא ילדים וכלבים. אומנם רובן ציינו את העובדה שהוא נראה שונה מאוד מהתמונות שפרסם, אך אף אחת מהן לא גרמה לו להרגיש שלא בנוח, אלא להיפך. הן התנהגו באופן "רגיל", שוחחו איתו כאילו לא היה "פיל" ביניהם, ובכל הקשור למטרות הניסוי החברתי הספציפי הוכיחו כי נשים הן ככל הנראה המין המנומס יותר, גם אם כבר הוכח שאנחנו שטחיות לא פחות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  פדופיל בטינדר. לא הרתיע את הנשים מלהשיב לו ולפלרטט איתו
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים