שתף קטע נבחר

צילום: הרצל יוסף

אבל ביישוב של סא"ל מ' שנהרג בעזה: "איש לא ידע היכן שירת ומה הדרגה"

ביישוב שבו התגורר סא"ל מ' שנהרג בפעולה ברצועת עזה מספרים על אדם צנוע. אחד התושבים: "הוא לא אהב להתרברב, עשה הרבה למען החברה. כולנו בהלם". ליברמן: "תרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות"

 

 

 

תושב היישוב שבו מתגוררת משפחתו של סא"ל מ', הקצין שנהרג בפעולה המיוחדת של צה"ל בתוך רצועת עזה, ספד לו הבוקר (יום ב'): "הוא אדם צנוע מאוד שלא אהב להתרברב, ממקימי פרויקט 'אחריי' (עמותה חינוכית חברתית) ביישוב שעשה הרבה למען החברה. הוא בן למשפחה טובה ואיכותית, מטובי הבנים ביישוב. כל היישוב בהלם. ידענו שהוא קצין, אבל אף אחד לא ידע איפה שירת, או שהיה סגן אלוף".

 

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו ()
שרידי הרכב שבו פעל הכוח

סגן אלוף מ' הוא הבכיר ביותר שנהרג בצה"ל מאז מבצע צוק איתן בקיץ 2014. דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר הבוקר כי "פרטיו של סא"ל מ' לא יובאו לפרסום אבל הוא ראוי להצדעת כולנו על פעולתו זו ופעולות אחרות שביצע". הפלסטינים מסרו כי לאחר חילוץ הכוח השמיד צה"ל מהאוויר את הרכב שבו פעל ואף פרסמו תמונות של שרידי הרכב.

 

מנליס הוסיף כי "מה שנחשף הלילה הוא קצה קצהו של פעילויות שמטרתן לבסס את עליונות ישראל. החילוץ שלהם הוא מעשה גבורה וידובר בו עוד. הם פעלו באופן אמיץ ונחוש. יש לנו מה ללמוד מהאירוע והלקחים יופקו. מטרת הפעולה לא הייתה חיסול או חטיפה. כוחות צה"ל נמצאים במוכנות למגוון אפשריות ותגברנו כוחות. אנו במוכנות לכל מה שיתפתח. פעולות מסוג זה נשקלות בכובד ראש ובד"כ נשארות מתחת לרדאר. גם לפעולה הזו נערכנו במשך רב".

 

הרמטכ"ל גדי איזנקוט אמר בתום הערכת המצב עם בכירי מערכת הביטחון כי "כוח מיוחד של צה"ל פעל הלילה במבצע בעל חשיבות גבוהה לביטחון ישראל. הכוח וכוחות חיל-האוויר ניהלו קרב אמיץ בקור רוח ובגבורה. מצדיע לכוחות. צה"ל חייב לסגן-אלוף מ' יותר משניתן לספר. מחבק את משפחתו ומאחל החלמה לקצין צה״ל הפצוע".

 

הפלסטינים בעזה פרסמו הבוקר תיעוד של הרכב שממנו פעל הכוח המיוחד של צה"ל. לפי הפרסום, הרכב הושמד בידי כלי טיס לאחר חילוץ הכוח.

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו ()

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית".

 

בהודעת תנחומים של נשיא המדינה ראובן ריבלין נאמר: "אני המום וכואב את אובדנו של קצין צה"ל שנהרג הלילה ומתפלל יחד עם כל אזרחי ישראל לרפואת הלוחם שנפצע. חיבוק אמיץ ללוחמינו כולם העומדים על משמר הארץ גם בשעה זו ומבטיחים את שלומינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המכונית שממנה פעל הכוח הושמדה לאחר החילוץ
צילום: רויטרס
מומלצים