שתף קטע נבחר

צילום: הרצל יוסף

תיעוד מעזה: הרכב שבו פעל הכוח הושמד מהאוויר לאחר החילוץ

הפלסטינים בעזה פרסמו תיעוד של הרכב שממנו פעל הכוח המיוחד של צה"ל. לפי הפרסום, הרכב הושמד בידי כלי טיס לאחר חילוץ הכוח. בפעולה נהרג סא"ל מ' ונפצע לוחם אחר

 

 

הפלסטינים בעזה פרסמו הבוקר (יום ב') תיעוד של הרכב שממנו פעל הכוח המיוחד של צה"ל. לפי הפרסום, הרכב הושמד בידי כלי טיס לאחר חילוץ הכוח. בפעולה נהרג סא"ל מ' ונפצע לוחם אחר.

 

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו (צילום: רויטרס)
שרידי הרכב שהופצץ אחרי יציאת הכוח (צילום: רויטרס)

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו ()

שרידי הרכב שבו בוצעה הפעילות והופצץ בידי כלי טייס אחרי יציאת הכוח ממנו ()

התמונות מעידות על החימוש הרב שחיל האוויר הטיל כדי לחלץ את הכוח שנפגע - בעיקר טילים ממסוקי קרב. במהלך השעות האחרונות צה"ל תגבר את מערך הטילים של סוללות כיפת ברזל ביישובי הדרום. עם זאת, ייתכן ובמסגרת ניסיון לסיים את האירוע ללא הסלמה נוספת - מעברי הגבול עובדים כרגיל למרות שכרם שלום נסגר לאחר תקריות עם נפגעים ישראלים.

 

פרטי פעילות הכוח המיוחד של צה"ל בעזה ונסיבות ההסתבכות שהובילה למותו של סא"ל מ' יישארו חסויים ברובם. דובר צה"ל רונן מנליס אמר כי הכוח המיוחד "היה בפעילות ממושכת ונתקל במציאות מורכבת. הלוחמים פעלו באופן הירואי וניהלו קרב הירואי להסרת איום ולחילוץ מורכב מאוד למדינת ישראל שבמהלכו פגע הכוח במי שאיים עליו". עוד נמסר כי "פרטיו של סא"ל מ' לא יובאו לפרסום אבל הוא ראוי להצדעת כולנו על פעולתו זו ופעולות אחרות שביצע. מצב הלוחם השני התייצב בסורוקה".

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, וראש השב"כ, נדב ארגמן, קיימו הבוקר הערכת מצב ולפי ההודעה "עמדו על מוכנות כוחות צה״ל וכוחות הביטחון למול התפתחויות עתידיות. צה״ל תגבר כוחותיו בפיקוד הדרום וערוך להפעלת כוח רב באם יידרש".

 

איזנקוט אמר כי "כוח מיוחד של צה"ל פעל הלילה במבצע בעל חשיבות גבוהה לביטחון ישראל. הכוח וכוחות חיל-האוויר ניהלו קרב אמיץ בקור רוח ובגבורה. מצדיע לכוחות. צה״ל חייב לסגן-אלוף מ׳ יותר משניתן לספר. מחבק את משפחתו ומאחל החלמה לקצין צה״ל הפצוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרידי הרכב שבו פעל הכוח
צילום: רויטרס
מומלצים