שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הפרת זכויות יוצרים: זייפו שטרות וישלמו 400 אלף שקל לבנק ישראל

  לאחר שהורשעו בזיוף שטרות של 200 שקל, בית המשפט פסק כי יעקב מורסיאנו ורועי בר איתן ישלמו לבנק ישראל בגין הפרת זכויות יוצרים. התביעה הוגשה כתביעת המשך להליך הפלילי

  בית משפט השלום באשקלון נתן היום (ב') תוקף של פסק דין להסכם פשרה אליו הגיע בנק ישראל עם רועי בר איתן, לפיו הוא ישלם סכום של 150 אלף שקל כפיצוי בגין הפרת זכויות יוצרים של בנק ישראל , לאחר שהורשע בזיוף שטרות.

   

  לראשונה: תביעה על הפרת זכויות יוצרים נגד זייפני שטרות

   

  : שטרות ישראליים (צילום: sutterstock)
  (צילום: sutterstock)

  לפני כשבועיים פסק בית המשפט כי בר איתן ושותפו לביצוע העבירה, יעקב מורסיאנו, ישלמו את מלוא סכום התביעה בסך 400 אלף שקל, לאחר שלא הגישו כתב הגנה. עם זאת, בעקבות פנייתו של בר נתן לפרקליטות בבקשה להגיע עימו להסדר, סוכם עימו כי הוא ישלם סכום של 150 אלף שקל, אולם פסק הדין הנוגע לשותפו לפשע (הקובע כי התשלום יחול על שניהם ביחד וכל אחד לחוד) לא השתנה. המשמעות היא, שעל מורסיאנו עדיין חלה חובה לשלם את מלוא הסכום, כאשר עומדת לו האפשות לאחר מכן לדרוש משותפו את ההחזר על חלקו.

   

  כזכור, היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה ופרקליטות מחוז דרום (אזרחי) הגישו בשם בנק ישראל תביעה ראשונה מסוגה, כנגד שני הנאשמים שהורשעו על פי הודאתם בעבירת "זיוף שטר כסף", בעקבות הפרת זכויות היוצרים של בנק ישראל. התביעה הוגשה כתביעת המשך להליך הפלילי, ומטרתה שיפוי בנק ישראל בגין נזקים שנגרמו עקב מעשיהם של הנתבעים.

   

  שטרות מזוייפים ()
  השטר העליון - תקין; השטר התחתון - מזוייף. מצאו את ההבדלים

   

  הנתבעים, יעקב מורסיאנו ורועי בר איתן, הורשעו בבית משפט השלום באשקלון על פי הודאתם במסגרת הסדר טיעון, בעבירות סיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן בעבירות זיוף שטר כסף וזיוף מסמך. לפי כתב האישום בו הורשעו, במהלך חודש ינואר 2017 קשרו השניים קשר לבצע סדרת פשעים שעניינה, בין היתר, ייצור וזיוף של שטרי כסף. הנתבעים רכשו והשיגו ציוד ייעודי לצרכי הזיוף ופעלו במשך מספר חודשים לזיוף שטרות של 200 שקל בערך כספי של עשרות אלפי שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים