שתף קטע נבחר

איומים, יצרים ו-42 שנות שלטון על הכף: הסיבוב השני במעלות-תרשיחא

שלמה בוחבוט שולט כבר ארבעה עשורים בעיר הצפונית, ארקדי פומרנץ רוצה לשים לזה סוף

ראש העירייה הוותיק בישראל, שלמה בוחבוט (76), יוצא לקרב על הסיבוב השני אחרי 42 שנות כהונה כראש עיריית מעלות־תרשיחא. האיש שמאיים על כיסאו הוא ארקדי פומרנץ (48).

 

העיר מעלות-תרשיחא לא ידעה מעולם מערכת בחירות כה גועשת, שכן עד היום שלט בכיפה בוחבוט, שכיהן בתפקיד ראש הרשות עוד מהיותה מועצה מקומית.

שלמה בוחבוט ארקדי פומרנץ (צילום: גיל נחושתן)
שלמה בוחבוט וארקדי פומרנץ(צילום: גיל נחושתן)
 

 

 

בימים האחרונים הורגשה המתיחות עוד יותר כאשר ברשת החברתית התפרסמו איומים על חייו של בוחבוט. "כתבו שרוצים לראות אותי מת", אמר בדאגה. בשל הסיכון, נדרש בוחבוט לנקוט אמצעי זהירות ואף לבדוק את רכבו.

 

גם מן הצד השני נשמעו טענות קשות. "אני סופג איומים והכפשות", אמר פומרנץ. "ראש העיר הנוכחי קורא לכאורה להסתה ומספר לתושבים שיהיה תוהו ובוהו בעיר וגורם לפילוג של התושבים ולהפחדה".

 

בוחבוט חתם הסכם עם עו"ד יוסי ברדא, אשר התמודד בסיבוב הראשון. לפי ההסכם, אם ייבחר בוחבוט, יכהן ברדא כסגנו בארבע השנים הקרובות ובשנה החמישית, לאחר תקופת החפיפה, יכהן ברדא כראש העירייה בפועל.

 

פומרנץ מצדו זוכה לדבריו לתמיכת המועמד הרביעי מוטי בן דוד, וכן של רשימות שכל אחת מהן קיבלה שני מושבים במועצה. "חייבים לשנות את החוק ולהגביל כהונה לשלוש קדנציות רצופות", אמר הטוען לכתר. "אני מתחייב לא לעבור שלוש קדנציות רצופות אם אבחר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
בוחבוט ופומרנץ
צילום: גיל נחושתן
מומלצים