שתף קטע נבחר

הסתיימה אליפות העולם בגיימינג: "הבאנו הרבה כבוד לישראל"

נבחרות פינלנד, ערב הסעודית ודרום קוריאה הן הזוכות הגדולות בטורניר הספורט האלקטרוני שנערך בטייוואן, נבחרת ישראל דורגה במקום ה-11 מתוך 42 מדינות משתתפות

הסתיימה אליפות העולם בספורט אלקטרוני (גיימינג) בעיר גאוושיונג שבטיוואן: הטורניר, שכלל 42 נבחרות בתחילת הדרך, ננעל היום עם משחקי חצי הגמר והגמר על הבמה המרכזית, בנוכחות קהל שהתאסף לצפות במשחקים ב"גאושיונג ארנה" - האצטדיון המקומי. טקס הנעילה כלל את חלוקת המדליות לשלושת המקומות הראשונים בכותרים השונים, כמו גם הנפת דגלים והשמעת המנונים של המדינות הזוכות.

 

 

בכותר League of Legends הביסה נבחרת דרום קוריאה, שהייתה פייבורטית מלכתחילה, את נבחרת מקאו 3-0 במסגרת הטוב מ-5. נבחרת מקאו היא זו שהדיחה את הנבחרת הישראלית בשלב רבע הגמר. למקום השלישי הגיעה נבחרת טיוואן, מארחת הטורניר.

 

בכותר Counter Strike: Global offensive, ניצחה נבחרת פינלנד את נבחרת שבדיה בגמר סקנדינבי מרהיב. למקום השלישי הגיעה נבחרת רומניה החזקה, גם היא הנבחרת שהדיחה את הקבוצה הישראלית ברבע הגמר.

 

נבחרת פינלנד (צילום: אביתר כהן)
נבחרת פינלנד באליפות העולם בגיימינג(צילום: אביתר כהן)

 

בכותר Tekken 7, אחרי גמר סנסציוני במיוחד, הצליח המתמודד הסעודי לחזור מפיגור 4-2 במסגרת הטוב מ-9, אחרי מהפך ענק על יריבו היפני שהיה פייבוריט לקחת את התואר, בתוצאה 4-5. המהפך הלהיב במיוחד את הקהל המקומי שלא נשאר אדיש לגודל ההישג. במקום השלישי סיימה נבחרת דרום קוריאה שגם זכתה במקום הראשון בסיכום הכללי לפי חלוקת נקודות, ולקחה את הגביע כמנצחת הראשית של הטורניר. הנבחרת הישראלית סיימה במקום ה-11 המכובד בסיכום הכללי מתוך 42 מדינות. עם זאת, מדובר בירידה לעומת השנה שעברה, בה סיימה הנבחרת במקום ה-9 בסיכום הכללי.

 

נבחרת דרום קוריאה (צילום: אביתר כהן)
נבחרת דרום קוריאה. גרפה את המקום הראשון(צילום: אביתר כהן)

 

עידו ברוש, יו"ר עמותת הגיימינג התחרותי, אמר: "כל המדינות שגרפו את המקומות הראשונים הן מדינות שספורט אלקטרוני הוא ענף ספורט מוכר אצלן, ההתאחדות המקומית שלהן מתוקצבת על ידי המדינה ואנחנו לצערי לא מתוקצבים. הניצחון של ערב הסעודית בטורניר Tekken 7 רק מוכיח שמדינה שבה אין את תרבות הגיימינג אבל כן מתקצבת את הענף הזה, אפשר להביא הישגים. ועובדה, הסעודים הכירו בענף הזה רק לפני שנים בודדות, והיום הם לקחו את המקום הראשון בטקן 7". בהקשר של הנבחרת הישראלית סיכם: "אני חושב שהבאנו הרבה כבוד לישראל, בוא נביא יותר בשנה הבאה".

 

הכותב הוא אורח נבחרת הגיימינג בטייוואן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביתר כהן
נבחרת דרום קוריאה
צילום: אביתר כהן
מומלצים