שתף קטע נבחר

משרד רו"ח שטיינמץ-עמינח ישלם 11.5 מיליון שקל לנושי קבוצת ענבל אור

פירמת רואי החשבון ומפרק הקבוצה הגיעו לפשרה הכוללת הסדר כספי בגובה 11.5 מיליון שקל, ללא הליך משפטי ומבלי שמשרד רואי החשבון הודה בטענות שהועלו נגדו

משרד רו"ח שטיינמץ-עמינח, שהיה בעבר המשרד המבקר של חברות בקבוצת ענבל אור שקרסה, ישלם באמצעות המבטחת שלו סכום של 11.5 מיליון שקל לנושי קבוצת ענבל אור, כך הותר לפרסום. ההסדר אושר על ידי בית משפט.

 

בשורה לנושים: המדינה תבקש להכריז על ענבל אור פושטת רגל

ענבל אור מבקשת לפתוח עסק. מנהל נכסיה: שתעבוד כשכירה

"רגע של אמת": המופע העצוב של ענבל אור

 

שם משרד רואי החשבון הותר לפרסום היום (ב') ומדובר במשרד הוותיק והידוע שטיינמץ-עמינח שנחשב לאחד המובילים בישראל. ידיעות אחרונות פנה באמצעות עוה"ד פז מוזר וזהבית ליבוביץ ממשרד ליבליך מוזר להסיר את צו איסור הפרסום על שם פירמת רואי החשבון, ונשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין, נעתר לאחרונה לבקשה.

ענבל אור (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
ענבל אור(צילום: עמית שאבי)
 

יש להדגיש כי מדובר בהסדר כספי שהושג בפשרה ואושר על ידי בית המשפט בשבוע שעבר, בין פירמת רואי החשבון למפרק הקבוצה, עו"ד איתן ארז, ללא ניהול הליך משפטי ומבלי שמשרד רואי החשבון הודה בטענות שהועלו נגדו. המפרק, עו"ד איתן ארז, שיבח במהלך הדיון בבית משפט את התנהלות משרד רו"ח שטיינמץ-עמינח שהגיע לסדר מבלי לנהל מאבק משפטי, דבר שיש בו כדי לתרום לנושים, מקדם את חלוקת הדיבידנדים לנושים, חוסך בעלויות התדיינות, זמן ועוד.

 

ההסכם: משרד הרו"ח ישלם ולא תוגש נגדו תביעה

במסגרת הפשרה הוסכם כי משרד רואי החשבון המבקר ישלם באמצעות חברת הביטוח שלו כ-11.5 מיליון שקל לקופת הפירוק של קבוצת ענבל אור ולא תוגשנה נגדם תביעות על ידי נושי ענבל אור ונושי קבוצת החברות. הנשיא אורנשטיין קבע בהחלטתו כי "עסקינן בתיק פירוק של קבוצת חברות בבעלות ענבל אור, שעיסוקן היה בארגון קבוצות רכישה למגורים וביזמות בניה. קבוצת החברות קרסה תוך שהיא משאירה אחריה שובל חובות של מאות מיליוני שקלים.

 

"ביום 16 ביולי 2018 הוגשה לבית המשפט בקשה חסויה", המשיך אורנשטיין, "שעניינה הסדר כספי שהושג בין המפרק, מצד אחד, לבין משרד רואי החשבון המבקר של קבוצת החברות והמבטחת של משרד המבקר, מנורה מבטחים ביטוח, מצד שני, שלפיו ישולם לקופת הפירוק 11.5 מיליון שקל וזאת לאור טענות המפרק לכשלים שונים שנפלו בדוחות המבוקרים של קבוצת החברות בשנים 2013 ו-2014".

 

בספטמבר האחרון התכנסה אסיפת נושי קבוצת החברות ורוב ניכר אישר אותו. רק חלק זעום מתוך הנושים הביעו התנגדות להסכם הפשרה (פחות מ-10 נושים שבידם נשיה כוללת של כ-7 מיליון שקל, מתוך מאות נושים שהגישו הוכחות חוב בסכום העולה על 400 מיליון שקל). בהמשך הגיש המפרק של הקבוצה בקשה לאישור ההסדר וחלוקת התמורות שלפיו בין הנושים.

 

לידיעות אחרונות נודע כי בית משפט ידון בקרוב בבקשת המפרק, כי סכום הפשרה יתחלק בין נושים רגילים (כ-3 מיליון) ובנק המזרחי, מע"מ ומס הכנסה (7 מיליון). סכום של 1.3 מיליון שקל בצירוף מע"מ ישולם כשכר טרחה למפרק כפי שאישר בית משפט.

 

נדירים המקרים ששולמו בהם סכומים משמעותיים כאלה על ידי רו"ח או עו"ד, בוודאי כשמדובר על הסכם פשרה המתגבש בטרם הגשת תביעה. למעשה, אחד המקרים הבודדים שבהם שולם סכום גבוה יותר הינו פרשת הבנק למסחר אשר בה שילם משרד רו"ח קסלמן את קסלמן, כ-23 מיליון שקל לסילוק תביעת ענק שהוגשה נגדו ונגד נתבעים נוספים.

 

עו"ד איתן ארז מסר בתגובה: "אני מכבד מאוד את ההתנהגות של משרד שטיינמץ-עמינח, שהשכיל להגיע להסדר מהיר וענייני מבלי לגרור את הנושים להליכים ממושכים ויקרים".

 

עו"ד אמיר טיטונוביץ, מסר בתגובה בשם משרד רואי החשבון שטיינמץ-עמינח: "משרד שטיינמץ-עמינח מברך על הפשרה שאושרה בבית המשפט, בעניין החברות של ענבל אור. בתקופה האחרונה השקיע המשרד מאמצים רבים להביא לסיום הפרשה. ראוי לציין את דברי בית המשפט, כפי שפורסמו במדויק בהחלטתו בעניין הסכם הפשרה בתיק זה: 'מצופה שהפרסום בעיתונות יהיה מדויק, תוך ציון כי מדובר בהסדר כספי שהושג בפשרה בין הצדדים, ללא ניהול הליך משפטי, ומבלי להודות בטענות מי מהצדדים'. משרד שטיינמץ-עמינח החליט לכרות את הסדר הפשרה על אף הספק הרב בנוגע לקשר הסיבתי, ובעיקר נוכח רצונו להימנע מהליך משפטי ארוך וסבוך, שבאופן טבעי היה כרוך בפרסומים בלתי מוצדקים אודותיו.

 

"המשרד מפיק לקחים מקצועיים באופן מתמיד במהלך העבודה השוטפת, כפי שעשה במקרה הנוכחי וכפי שימשיך לעשות בעתיד. זה מה שהופך את משרד שטיינמץ-עמינח למקצועי ולאחד המובילים בתחומו. המשרד משקיע מאמצים רבים להעניק ללקוחותיו שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר, והדבר ניכר בקצב הצמיחה ובשביעות הרצון הגבוהה של לקוחותיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים