שתף קטע נבחר

זכה בארד באליפות העולם בלי לראות בעין אחת

הישראלי טריאל אבסוב (23) נפצע בעינו בקרב הראשון באליפות העולם בסמבו שהתקיימה ברומניה, אבל המשיך להילחם למרות שנפגע: "לא יודע איך עשיתי את זה, אבל אסור היה לי לחזור בידיים ריקות"

טריאל אבסוב זכה במדליית ארד באליפות העולם בסמבו שהתקיימה בבוקרשט, רומניה. עד כאן זאת עוד ידיעה שגרתית על הישג של הספורט הישראלי. העניין הוא שאת הניצחונות הגדולים הוא רשם כשהוא רואה בעין אחת בלבד.

  

אבסוב (23) מראשון לציון נפצע בעינו בקרב הראשון, אבל המשיך להיאבק בקרבות נוספים למרות המגבלה, עד שסיים עם מדליית הארד במקצה קומבט במשקל עד 68 ק"ג אחרי שגבר על אומדזון מוחדינוב מטג'יקיסטן והפסיד לאלוף העולם המכהן מרוסיה, שייח מנסור חביבולאייב.

 

טריאל אבסוב (צילום באדיבות התאחדות
"נגחתי לא טוב והעין התנפחה". טריאל אבסוב(צילום באדיבות התאחדות "אילת")

 

"זו הייתה התחרות הכי קשה שהייתה לי בחיים", סיפר אבסוב. "נלחמתי ארבעה קרבות עם עין אחת סגורה. חצי דקה אחרי הקרב הראשון מול יריב מקירגיסט נתתי נגיחה לא טובה והעין שלי

התנפחה ונסגרה. הפסקתי לראות בעין ימין והייתי צריך להילחם בעין אחת. ככה נלחמתי ארבעה קרבות עם עין אחת סגורה, אני בעצמי לא יודע איך עשיתי את זה, אבל אסור היה לי לחזור מהתחרות הזאת בידיים ריקות".

 

מאמנו של אבסוב, פאבל מוסין: "טריאל עשה היסטוריה בענף הסמבו הישראלי במקצה קומבט. במשך שנים הלוחמים הישראלים לא העפילו לגמר של התחרות. טריאל הצליח לעשות זאת ואף לזכות במדליית ארד".

 

מלבד אבסוב השתתפו באליפות העולם ארבעה ספורטאים ישראלים נוספים, בהם כחל שפיר (25) מגדרה, שהגיעה למקום החמישי במקצה הספורטיבי בקטגוריית משקל עד 68 ק"ג.

 

טריאל אבסוב עם פאבל מוסין (צילום באדיבות התאחדות
טריאל אבסוב ומאמנו פאבל מוסין (משמאל)(צילום באדיבות התאחדות "אילת")

 

כמו כן ייצגו את ישראל מתן ארהבור (22) מראשון לציון במקצה ספורטיבי בקטגוריית משקל עד 90 ק"ג, דניאלה שוורצמן (22), מראשון לציון במקצה ספורטיבי בקטגוריית משקל עד 48 ק"ג ואלברט ולפובסקי מראשון לציון במקצה ספורטיבי במשקל עד 68 ק"ג.

 

טריאל אבסוב (צילום באדיבות התאחדות
טריאל אבסוב בקרב(צילום באדיבות התאחדות "אילת")

 

ענף הסמבו, אומנות לחימה שפותחה ברוסיה ושורשיה מגיעים מהג'ודו וההיאבקות, פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים שמסייעת לספורטאים במלגות, ציוד, סיוע מקצועי ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות התאחדות "אילת"
טריאל אבסוב
צילום באדיבות התאחדות "אילת"
מומלצים