שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל: "אנחנו צוברים כוחות שריון וחי"ר בעוטף עזה"
  על רקע מטח רקטות כבד הבוקר טוען דובר צה"ל שהותקפו יותר מ-100 מטרות ברצועה. בין היתר הותקפו כמה מטרות מרכזיות של חמאס: המטה לביטחון פנים, משרדי המודיעין הצבאי ותחנת הטלוויזיה של הארגון. כמו כן הותקפו מחסנים לאחסון נשק וכן כלי שיט של הכוח הימי. צפו בתיעוד מהתקיפות השונות

   

  "דקה לשיגור, נצפתה פגיעה". תיעוד מתקיפת חיל הים    (צילום: דובר צה"ל)

  "דקה לשיגור, נצפתה פגיעה". תיעוד מתקיפת חיל הים    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההסלמה בדרום: צה"ל הודיע הבוקר (יום ג') כי פינוי אוכלוסייה מיישובים סמוכי גדר "נמצא בסל הכלים שלנו, אך טרם קודם". על רקע תקיפות שבוצעו הלילה ברחבי רצועת עזה, וברקע ירי רקטות מאסיבי לשטח ישראל, הוסיף דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס: "אנחנו בתהליך רחב של צבירת כוחות חי"ר, שריון וכוחות נוספים במרחב עוטף עזה. מדובר במספר גדודים סדירים שבסוף יהיו תחת אוגדה אחרת. גייסנו מילואים לכיפת ברזל ולפיקוד העורף. חמאס מתנהג כאילו עברנו לעריפה (סיכולים ממוקדים, י"ז) ואנשיו מסתתריו מאתמול אחר הצהריים. תקפנו הלילה ארבעה מבני רב-קומות שחמאס משתמש בהם לטרור. אנו תוקפים אותם באופן סדור לאחר פינוי יושביהם למבנים סמוכים". את הדברים הוא מסר כשבמקביל, משעה 6:25 לערך נורו מטחים כבדים אל אשקלון, שדרות ואל יישובים נוספים בעוטף עזה.

   

  ההסלמה בדרום - כתבות נוספות:

   

  צה"ל טוען שתקף אמש והלילה יותר ממאה מטרות ברצועת עזה. נמסר כי במהלך הלילה הותקפו שלוש מטרות מרכזיות של חמאס: תחנת הטלוויזיה של הארגון, משרדי המודיעין הצבאי והמטה לביטחון פנים של הארגון. במקביל נורו מרצועת עזה לישראל יותר מ-370 רקטות מאז אתמול אחר הצהריים. 100 מהרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל, אך אחרות פגעו במבנים וגרמו למותו של אדם אחד ולפציעה של נוספים.

   

  במסגרת התקיפות האחרונות של צה"ל, שנמשכות גם הבוקר, טוען דו"צ הותקפו עשרות יעדי טרור של חמאס והג'יהאד האיסלאמי ברחבי הרצועה. בין היתר הותקפו מחסן אמצעי לחימה בחאן יונס, מתחם צבאי בזייתון ואתר לייצור אמצעי לחימה בשייח עומדאן. חיל הים תקף בין השאר כלי שיט ייעודי השייך לכוח הימי של חמאס במעגן נוסיראת שבדרום רצועת עזה. מטוסי קרב תקפו מבנה המשמש את הכוח המודיעיני הצבאי של חמאס לאיסוף מודיעין, מחקר ופיתוח (בסרטון בפתח הכתבה).

   

  תקיפת הבניינים ברצועה אתמול - כולם של חמאס - מהווה עליית מדרגה. מדובר באיתות של צה"ל שלהבא יותקפו רבי קומות - מהלך שהיווה ב-2014 את אחד הטריגרים לסיום מבצע צוק איתן לבקשת חמאס.

  אילוסטרציה תקיפה תקיפות צה
  תקיפות צה"ל ברצועה(צילום: דובר צה"ל)

  הסלמה דרום ירי תקיפה חיל אוויר צה
  אחרי תקיפת חיל אוויר ברצועה(צילום: דובר צה"ל)

  הסלמה דרום ירי תקיפה חיל אוויר צה
  .(צילום: דובר צה"ל)

  תקיפת כלי שייט של חמאס בדרום הרצועה (צילום: דובר צה
  תיעוד מתקיפת חיל הים(צילום: דובר צה"ל)

  תקיפת כלי שייט של חמאס בדרום הרצועה (צילום: דובר צה
  המטרה נפגעה(צילום: דובר צה"ל)

  המבנה שהותקף (צילום: דובר צה
  המטה שהופצץ. סמוך למרפאה אזורית ונציגות דיפלומטית(צילום: דובר צה"ל)

   

  תקיפת משרדי המודיעין הצבאי של חמאס    (צילום: דובר צה"ל)

  תקיפת משרדי המודיעין הצבאי של חמאס    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תקיפת תחנת הטלוויזה של חמאס    (צילום: דובר צה"ל)

  תקיפת תחנת הטלוויזה של חמאס    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה את מטה ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס. לפי הודעת הצבא, המטה שכן במבנה רב-קומות המוסווה במלון "אל-אמל", שעליו השתלט הארגון בסוף מבצע "צוק איתן". במבנה זה פעלה הנהלת ביטחון הפנים של הרצועה. לפי הצבא, המטה מוביל ניסיונות חוזרים ונשנים לבצע פיגועי טרור בשטח ישראל ופועל לשם כך.

   

  המטה ממוקם בשכונת רימאל שבצפון הרצועה, בלב אזור מאוכלס. בסמוך למטה שהופצץ ממוקמת שלוחה של משרד הבריאות הפלסטיני, מרפאה אזורית ונציגות דיפלומטית.

   

  כמה שעות קודם לכן תקף חיל האוויר את משרד המודיעין הצבאי של חמאס ששכן בניין רב-קומות בשכונת אל-פרקאן שבצפון הרצועה. המבנה שירת את פעילי המודיעין הצבאי של ארגון הטרור לאיסוף מודיעין נגד ישראל. הפעילות הצבאית של יחידת המודיעין בוצעה ממבנה הממוקם בלב אזור מאוכלס ובסמוך לבית ספר.

   

  לפי הצבא, היחידה אחראית לכלל תהליכי האיסוף והמחקר המודיעיני נגד מדינת ישראל ועל שיקוף תמונת המצב המודיעינית לבכירי הזרוע הצבאית של חמאס.

   

  דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, כתב בטוויטר לאחר התקיפה: ‏"חמאס יודע טוב מאוד מה אנו תוקפים ומה מחיר העימות עם צה"ל. נמשיך לפעול בעוצמה".

   

  אמש תקף חיל האוויר את תחנת הטלוויזיה "אל-אקצה" של חמאס בלב העיר עזה. לפי הצבא, המבנה מצוי בבעלות חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת העברת מסרים לפעילי טרור גם בגדה, קריאות מפורשות לביצוע פיגועי טרור והדרכה כיצד לבצע אותם. "בשידורי התחנה מופיעה הסתה קשה נגד מדינת ישראל ואזרחיה, הדרכות ושיטות לביצוע פיגועים נגד אזרחים וחיילים והשגת נשק", נכתב בהודעת הצבא.

   

  עוד בטרם התקיפה ביצע צה"ל נוהל "הקש בגג" למטה הערוץ ובעקבות כך השידור הופסק והמבנה פונה מעובדיו. בנוסף, בתים הנמצאים סביב מטה התחנה פונו גם הם לפני תקיפות צה"ל.

   

  מנהל הערוץ אמר לאחר התקיפה: "נחדש את השידור של ערוץ הלוויין בעוד זמן קצר. ההפצצה של המבנה לא תעצור אותנו". בחמאס הגיבו: "תקיפת מטה ערוץ אל-אקצה והריסתו לחלוטין מהווים תוקפנות ומשקפים את צורת החשיבה הפושעת של האויב. ההרס דורש מהארגונים הבינלאומיים המשפטיים ומארגוני התקשורת כולם לגנות את הפעולה התוקפנית החמורה הזאת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים