שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

זינגר בטעם גלידה

וגם: אנשי עסקים מתחברים לרבי מלובביץ', המנהל המתופף, מנטורינג עסקי בחיפה, פטיש העץ של היו"ר, מנכ"לית חדשה לאיגוד התעשייה הקיבוצית. רכילות עסקית

אבי זינגר, הבעלים והמנכ"ל של חברת בן & ג'ריס ישראל, קיבל מנשיא המדינה ראובן ריבלין ומנשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, את פרס התעשייה לשנת 2018, על כך שלפני כ-30 שנה ייבא לישראל את גלידת סופר פרימיום של בן & ג'ריס, והקים מפעל בפריפריה לייצור גלידות, המעסיק כ-140 עובדים. מיכאל אילוז – מנכ"ל טבע נאות, ואמנון שוורץ – מבעלי עמינח, הודו בפני זינגר על חולשתם למתוק הצונן, ועל כך שחלק מהתקציב החודשי שלהם הולך למפעלו.

אבי זינגר, מיכאל אילוז, אמנון שוורץ (צילום: יח
אבי זינגר, מיכאל אילוז, אמנון שוורץ(צילום: יח"צ)
 

רולס ומירילשווילי מתמסרים לחב"ד

כ-6,000 איש מכל העולם השתתפו בכנס השליחים העולמי של חב"ד בניו ג'רזי. כל שליח חב"ד הגיע עם איש עסקים מהקהילה שלו, ובמקום נוצרו נוצרו חיבורים עסקיים. האג'נדה: חיזוק הזהות היהודית ומניעת התבוללות, בשם משנתו של הרבי מלובביץ', כשהנתון שנמסר למשתתפים הוא ששיעור הנישואין בקרב יהודים עם לא יהודים בארה"ב מגיע היום לכ-70%. בין היתר חיב"דו את המקום והשעה: ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה, עם שאול וילהם, שליח חב"ד באוסלו שבנורבגיה, המיליארדר יצחק מירילשווילי, שוקי זיקרי, לשעבר ספר צמרת בישראל שהסתבך והיום מתגורר בניו יורק, ודני דיין - קונסול ישראל בניו יורק.

וילהלם וערן רולס (צילום: יח
וילהלם וערן רולס(צילום: יח"צ)
 

 

יצחק מירילשווילי (צילום: שימי קוטנר)
יצחק מירילשווילי(צילום: שימי קוטנר)
 

מנכ"לית קיבוצית

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, הרי שדירקטוריון איגוד התעשייה הקיבוצית, יקבל את המלצת יונתן בשיא, יו"ר הדירקטוריון, ויאשר את בחירתה של מרים דרוק למנכ"לית האיגוד, במקומו של אופיר ליבשטיין, שנבחר ליו"ר המועצה האזורית שער הנגב. עם בחירתה צפויה דרוק להיות האשה הראשונה שתשמש מנהלת האיגוד מאז הקמתו ב-1962. לדרוק (50) חברת קיבוץ יקום, תואר שני במינהל עסקים, והיא משמשת כיום מרכזת משק ומנהלת עסקית ביקום. עם בחירתה תורחב הנוכחות הנשית בהנהלת האיגוד, והגבר היחיד שיישאר באיגוד הוא רפי נבו, מנהל הטכנולוגיה והחדשנות. איגוד התעשייה הקיבוצית פועל במסגרת התאחדות התעשיינים, ומאגד 250 מפעלים בקיבוצים, מושבים שיתופיים ומפעלים אזוריים עם היקף מכירות של כ-45 מיליארד שקל בשנה.

מרים דרוק (צילום: יח
מרים דרוק(צילום: יח"צ)
 

רגב בשופינג

מירי רגב, שרת התרבות והספורט, החליטה לעזוב לשעה קלה את הפוליטיקה ולהתמקד בשופינג. אז היא לקחה את בתה וביחד הגיעו לקניון עופר בפתח תקווה. זה התחיל מארוחת צהריים איטלקית והמשיך לחנויות. חלק מהקניות הושארו, לדברי רגב, לבלאק פרידיי.

מירי רגב ובתה (צילום: יח
מירי רגב ובתה(צילום: יח"צ)
 

סינית הם מדברים אלינו

בתחרות “Are You China Ready" המעודדת יזמות ,חדשנות וייצוא של סטרטאפים מישראל לסין, זכו שלושה סטארט אפים ישראלים: Betalin Therapeutics - פיתוח טכנולוגיית הEMP וייצור אחד מהטיפולים המובילים כיום לסוכרת מסוג I, Pzartech Ltd - טכנולוגיית זיהוי אובייקטים, ו - pReason , פיתוח של אינטלגציה מלאכותית. הזוכים יקבלו 25 אלף דולר ומנטורינג עסקי, כדי שיתחילו לפעול בסין. בנוכחים: ישי גרין, ממייסדי סולוטו, שעשה אקזיט, ואליביה זנג, ראש השוק והצמיחה בסין, שבחרה את המועמדים, ושחר מוטרין, מנכ"ל startupgrind ישראל.

אוליביה זנג, ישי גרין ושחר מטורין (צילום: יח
אוליביה זנג, ישי גרין ושחר מטורין(צילום: יח"צ)
 

ערב המנטורים הגדול

במסגרת אירועי שבוע היזמות הבינלאומי השנתי של משרד הכלכלה והתעשייה בחיפה, התקיים "ערב המנטורים הגדול" – בהפקת עיריית חיפה ובחסות משרד עורכי הדין ש. פרידמן ושות', פירמת רואי-החשבון KPMG, Wework ו- HaifaUP קהילת היזמות של חיפה. בגמר תחרות מיזמים טכנולוגיים חיפאיים, הציגו את המיזמים 6 חברות הזנק, וזכתה חברת FAST Applications Ltd, פלטפורמות שירות שיכולה להפוך בתוך דקות כל תהליך משלוח בינלאומי של מטענים לדיגיטלי.

 

מנכ"ל החברה, אדם ירון, קיבל את המענק הכספי בסך 10,000 שקל. נכחו: מולי אדן – סגן נשיא אינטל לשעבר ויו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה, היזמים - עינב אדיב ברר, זוהר לבקוביץ', הדר גולדמן וד"ר אורי גרף, פרופ' רפי ביאר – מנהל הקריה הרפואית רמב"ם, ד"ר אירית אידן – סמנכ"לית בכירה למחקר ולפיתוח ברפאל, עו"ד דורון שוופי - שותף מנהל בש. פרידמן ושות', גדי מרגלית - מנכ"ל עיריית חיפה, אור שחף - מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה.

ערב המנטורים (צילום: יח
ערב המנטורים(צילום: יח"צ)
 

גונג ישראלי – אמריקאי

שמונה יזמים ישראלים ואמריקנים צלצלו בפעמון הבורסה לניירות ערך ופתחו את אירועי שבוע היזמות העולמי, שיתקיים במקביל ב-165 מדינות בעולם. הנושאים שנבחרו לעמוד במרכז השבוע הם קידום יזמות בקרב נשים, נוער, ופריפריה חברתית, וחיבור בין Eco-Systems בעולם.

שבוע היזמות בבורסה לניירות ערך (צילום: עומר מסינגר)
שבוע היזמות בבורסה לניירות ערך(צילום: עומר מסינגר)
 

טולדנו על התוף

דן טולדנו, מנהל אזורי של חברת הטכנולוגיה RED HAT לישראל, יון וקפריסין, עלה לבמה במהלך כנס Red Hat Forum הבינלאומי, והוכיח כישורי תיפוף, כשהצטרף ללהקת התיפוף "שקטק". הכנס, Ideas Worth Exploring , הדגיש את כוחה של החדשנות כחלק מהתרבות של החברה.

דן טולדנו (צילום: ניב קנטור)
דן טולדנו(צילום: ניב קנטור)
 

זה שיצא וזה שנכנס

בכנס ה-9 למנהלי פרויקטים של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות העניק דני מריאן, היו"ר היוצא, ליגאל גוברין, היו"ר הנכנס ומייסד חברת וקסמן גוברין גבע, את פטיש העץ של היו"ר, והכריז בחגיגיות: "מועברת לך בזאת האחריות לטיפוח מקצוע הנדסת הבנייה והתשתיות ומעמד המהנדס". גוברין בתמורה העניק למריאן מגן כבוד לציון 11 שנות כהונה.

יגאל גוברין ודני מריאן (צילום: רמי חכם)
יגאל גוברין ודני מריאן(צילום: רמי חכם)
 

הזאבים מוול סטריט

לועידת מרקוביץ' לנדל"ן ופיננסים, שמקיימת פירמת עורכי הדין מרדכי ח.מרקוביץ', הגיעו מאות משתתפים. ביניהם: זאב ביילסקי - ראש מטה הדיור הלאומי, ראובן קפלן - מנכ"ל עמידר, יריב פרידמן - המשנה למנכ"ל דלק קידוחים, שחר אושרי - מנכ"ל כלל ביטוח אשראי, עו"ד מוטי מרקוביץ', ועו"ד איירה סורקין מניו יורק, שייצג את ברני מיידוף וג'ורדן בלפורט, עליו מבוסס הסרט הזאב מוול סטריט.

אירה סורקין ועו
אירה סורקין ועו"ד מוטי מרקוביץ'(צילום: יח"צ)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים