שתף קטע נבחר

שאמה-הכהן הדיח את זינגר בר"ג: "אל תתקשר בלי להתנצל"

המנצח בסיבוב השני קרא לראש העיר היוצא ישראל זינגר "לחסוך את שיחת הטלפון", אם לא יתנצל על הקמפיין שניהל לדבריו נגד בני משפחתו. "ניצחנו לא רק בזכות הקמפיין המצוין, אלא בגלל שהיה פה ראש עיר שהוא תקלה". ומה תוכניותיו לעתיד?

 

 

ראש העיר הנבחר של רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, קרא הלילה (רביעי) ליריבו בבחירות, ראש העיר המכהן ישראל זינגר, "לחסוך" ממנו את שיחת ההכרה בתוצאות אם לא יתנצל על הקמפיין שניהל בסיבוב השני. השגריר לשעבר ב-OECD אמר בשיחה עם ynet: "אני אומר לזינגר באופן ברור, תחסוך את שיחת הטלפון אם אתה לא מתנצל. אם יתנצל - אני אתקשר ואגיד לו כל הכבוד, אבל אם לא יתנצל על מה שעשה להוריי, לילדיי ולאשתי - תחסוך את הטלפון".

 

כרמל שאמה הכהן  (צילום: עמית הובר)
כרמל שאמה הכהן (צילום: עמית הובר)

מערכת הבחירות ברמת גן לוותה בהאשמות הדדיות והטלת רפש בין המחנות של זינגר ושאמה-הכהן. במטה זינגר טענו לאורך יום הבחירות כי פעיל מוכר של יריבו ניסה לשחד תושבים כדי שיצביעו עבורו. מנגד, במטה שאמה-הכהן טענו כי אנשיו של זינגר עמדו מאחורי הודעה שקרית שבה נכתב כי יו"ר ש"ס אריה דרעי תומך ביריב בעקבות הסכמתו לערוך צעדים לטובת החרדים. שני הצדדים הגישו תלונות הדדיות במשטרה לאורך היו. 

 

"ערכנו קמפיין במשך פחות מחודשיים, והניצחון הוא לא רק בזכות הקמפיין המצוין, אלא בגלל שהיה פה ראש עיר שהוא תקלה, ואנחנו הגענו כדי לנקות, לסדר ולהחזיר את האכיפה לעיר ואת החיוך והתקווה לאנשים", אמר שאמה-הכהן בעיצומן של חגיגות הניצחון לצד כ-350 תומכים. בנאום הראשון שנשא לתומכיו אמר כי "אנחנו רוצים עיר מאוחדת. לא ניתן להמשיך בשיסוי והפילוג, אני רואה את הלהט"בים, הדתיים והחרדים בקואליציה".

 

גם בנו של ראש העיר הנבחר, פיני, התייחס לתוצאות הסופיות בעיר ואמר: "הבאנו את הניצחון. השקענו מאמצים, עברנו הכפשות, ניצחנו את כל השקרים. אבי הוא איש צעיר, תוסס, חושב קדימה על העתיד למען התושבים ודואג לכל תושב ותושב. זה מה שחשוב לו. צועדים קדימה לעתיד חדש. הוא הולך לדאוג שיהיה פה ברים בשבתות ושנבלה ביחד".

 

מטה הבחירות של כרמל שאמה הכהן ברמת גן ()
החגיגות במטה הבחירות של שאמה-הכהן

ישראל זינגר בחירות רשויות מקומיות רמת גן  (צילום: מוטי קמחי)
ישראל זינגר בקלפי, אתמול(צילום: מוטי קמחי)

שאמה-הכהן הוסיף כי "רמת גן יוצאת לדרך חדשה. הציבור אמר את דברו, והציבור ורמת גן ניצחו. האמת ניצחה את השקר, האידיאלים ניצחו את כל האינטרסים והחזון ניצח את העסקנות. מה שקרה בבחירות זה מערכת פייק ניוז כלפי איש ציבור שמעולם עוד לא קרתה בישראל. אין כאן ניצחון רק של הבחירות, יש כאן ניצחון של הצדק".

 

- ניהלתם פה מערכת בחירות שלמרבה הצער היתה מבין המכוערות שהיו פה בארץ

"מערכת הבחירות, למי שעקב בצורה מסודרת ועניינית הייתה חד-צדדית. אנחנו התאפקנו, נשכנו שפתיים וחרקנו שיניים. אמרתי לפעילים שלי: 'אתם לא עונים'. האמת והאהבה לעיר הן שניצחו. בעיר השכנה שלנו, גבעתיים, לא היו בחירות לראשות העיר כי ראש עיר טוב לא צריך בחירות, יש פה מספיק לעשות לכולם. אנחנו הולכים לקחת את רמת גן ולהחזיר אותה להוביל כמו שהובלנו בבחירות".

 

-הרבה מאוד תושבים שלך מגיעים לתל אביב בכל בוקר כדי לעבוד ומצב התחבורה הציבורית רע מאוד. מה התוכניות שלך?

"אלה בעיות כבדות, אבל יש בעיות יותר פשוטות שמעיקות מאוד על התושבים ברמת גן שאפשר לטפל בהן בטווח זמן מיידי. ננקה את רחובות העיר ואת השחיתות ממסדרונות העירייה". יהיה כאן שינוי דרמטי".

 

ראש העיר הנבחר הודה למשפחתו ואמר כי קרוביו ביקשו ממנו שלא להתמודד. "כפיתי עליהם את ההתמודדות הזאת כי היא באה לי מבפנים. בני משפחתי ספגו אש והרס ברמות שאי אפשר לתאר. אני בטוח בהצלחה שלנו. אמרתי לליעד אילני (שהתמודד בסיבוב הראשון בבחירות - א"ש) 'תיקח כמה תיקים שאתה רוצה, רק תביא תוצאות וברכה לעיר. אני רוצה שהתושבים יחזרו לחייך".

 

שר האוצר משה כחלון בירך את שאמה-הכהן ואמר: "כרמל הוא שליח ציבור אמיתי שכבר הוכיח את עצמו בהצלחה גדולה בתפקידיו כחבר כנסת ושגריר ל-OECD. האמנו בכרמל מהרגע הראשון, ותושבי רמת גן הראו שגם הם מאמינים בו. תושבי רמת גן הרוויחו ראש עיר מסור ומקצועי שהולך לעבוד קשה כדי לקדם את העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאמה-הכהן (מימין) בחגיגות, הלילה
מומלצים