שתף קטע נבחר

זעזוע בתאילנד: ילד מת בקרב אגרוף

חשבון נפש במדינה אחרי שבן 13 נחבט בראשו ומת במהלך קרב אגרוף תאילנדי. הענף הפופולרי מושך אליו ילדים עניים שמקווים להתעשר

בתאילנד הגיבו בהלם ובזעם למותו של מתאגרף בן 13 במהלך קרב. בעקבות הטרגדיה שוב נשמעו קריאות לאסור על קרבות אגרוף תאילנדי בין ילדים. הענף פופולרי מאוד בתאילנד, וחלק מהמתאגרפים הם נערים וילדים, שמקווים להשיג תהילה ולהתעשר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

לעיתים קרובות נשמעת בתאילנד ביקורת חריפה על העובדה שחלק מהמתאגרפים הם ילדים בני עשר, שבועטים וחובטים ביריבים בראש. רבים מהם הם ילדים ממשפחות עניות, שמשתתפים בקרבות שעליהם מהמרים בסכומים גדולים.

תאילנד בוכה על מוות של מתאגרף בן 13 שנהרג בקרב ()
אנוצ'ה טסאקו, הילד שמת בקרב

אנוצ'ה טסאקו בן ה-13 התמוטט אחרי שיריבו חבט בראשו בתחרות בשבת במחוז סמוט פרקאן, ליד בנגקוק. מאוחר יותר הוא מת מדימום תוך-גולגולתי. התקשורת המקומית דיווחה שהוא התאגרף מאז גיל שמונה והשתתף ביותר מ-150 קרבות.

 

הילד שנלחם נגד אנוצ'ה בקרב, נטיקרון סונדה, הביע צער על מותו בפייסבוק. "אני מצטער, אבל הייתי חייב למלא את חובתי ולנצח כדי שיהיה לי מספיק כסף לממן את החינוך שלי", כתב. חלק מהילדים המתאגרפים חובשים מגני ראש בקרבות. שני הילדים האלה נלחמו בראש חשוף.

תאילנד בוכה על מוות של מתאגרף בן 13 שנהרג בקרב (צילום: AFP)
הלווייתו של המתאגרף הצעיר(צילום: AFP)
 

תאילנד בוכה על מוות של מתאגרף בן 13 שנהרג בקרב (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

תאילנד בוכה על מוות של מתאגרף בן 13 שנהרג בקרב (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

כעת נשקלת בתאילנד הצעת חוק לאסור על ילדים מתחת לגיל 12 להשתתף בתחרות. הצעת החוק צפויה לקבל תמיכה גדולה בעקבות מותו של טסאקו, שהיה בן 13.

 

חלק מהביקורת בתאילנד הופנתה לשופט שלא התערב מוקדם יותר ועצר את הקרב. "הוא בקושי הצליח לעמוד", כתב גולש תאילנדי בפייסבוק. "למה השופט לא עצר את הקרב ונתן להכות אותו עד שהוא נפל?", תהה.

תאילנד בוכה על מוות של מתאגרף בן 13 שנהרג בקרב (צילום: AP)
ילדים מתאגרפים בתאילנד(צילום: AP)
 

תאילנד בוכה על מוות של מתאגרף בן 13 שנהרג בקרב (צילום: AP)
(צילום: AP)

שר התיירות והספורט בתאילנד צוטט בתקשורת המקומית באומרו שההצבעה על הצעת החוק תהיה "בהקדם האפשרי". עם זאת, חלק תומכים בקרבות של המתאגרפים הצעירים. "אני לא מסכים עם הצעת החוק לאסור לגמרי על השתתפות מתאגרפים מתחת לגיל 12, מכיוון ש-99% מהמתאגרפים התאילנדים המפורסמים התחילו להתאגרף כשהיו צעירים", אמר טאווי אומפורנמהאה, מתאגרף לשעבר בן 59.

 

המתאגרף לשעבר אמר שמותו של אנוצ'ה הוא תאונה, לא יותר. "אני התחלתי בגיל 12, והשתתפתי ביותר מ-200 קרבות. השאלה היא אם יש לנו את אמצעי הבטיחות המתאימים.א נחנו חייבים לתת חשיבות לצעדי בטיחות, כולל רופאים בשטח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ילדים מתאגרפים בתאילנד
צילום: AP
מומלצים