שתף קטע נבחר

ממייסיס לירושלים: מצעד בלוני הענק ממנהטן יגיע לבירה

מיליון צופים מצטופפים מדי שנה בקור העז של נובמבר כדי לראות את מצעד בלוני הענק של מייסיס ברחובות מנהטן. עכשיו, לראשונה, אפשר יהיה לראות אותם גם בישראל. ב-3 בדצמבר, נר ראשון של חנוכה, יצעדו הבלונים של מיקי מאוס, קונג פו פנדה ואנה ואלזה גם ברחובות הבירה - במסגרת המאבק באנטישמיות

מצעד מייסיס הענק מניו יורק יגיע לירושלים עם בלוני ענק שיגיעו במיוחד מארהב: הצדעה ליהדות התפוצות על רקע העלייה באנטישמיות ()
מצעד מייסיס הענק מניו יורק יגיע לירושלים

בלוני הענק של מצעד המייסיס המפורסם, שמושכים מדי שנה מיליון צופים ברחובות מנהטן ועוד עשרות מיליונים בטלוויזיה, יגיעו בקרוב לישראל. ב-3 בדצמבר, נר ראשון של חנוכה, הבלונים המרהיבים יצעדו ברחובות ירושלים.

 

המצעד הירושלמי הוא יוזמה של משרד התפוצות והוא נועד להוות מפגן של אחדות בין יהדות התפוצות לתושבי ישראל בתקופה של גילויי אנטישמיות קשים מסביב לעולם ששיאם בטבח המזעזע בבית הכנסת בפיטסבורג שבו נרצחו 11 יהודים בעת תפילת השבת. במקביל נבחנת אפשרות להביא לארץ גם משלחת מהקהילה היהודית בפיטסבורג.

מצעד מייסיס הענק מניו יורק יגיע לירושלים עם בלוני ענק שיגיעו במיוחד מארהב: הצדעה ליהדות התפוצות על רקע העלייה באנטישמיות ()
מצעד מייסיס בניו יורק. בקרוב בבירה

מצעד מייסיס הענק מניו יורק יגיע לירושלים עם בלוני ענק שיגיעו במיוחד מארהב: הצדעה ליהדות התפוצות על רקע העלייה באנטישמיות ()

המצעד שכותרתו "ביחד - צועדים עם יהדות העולם" יכלול תזמורות רחוב, תנועות נוער, מיצגי ענק מפסטיבל "מידברן", שיירת כלי רכב קלאסיים עתיקים מ"מועדון ה-5", שחקני הפועל ירושלים בכדורסל, הופעות ענק של נצ'י נצ' ומתיסיהו בבריכת הסולטן. המצעד אמור להיות אחד האירועים הגדולים והמרשימים שידעה הבירה.

 

נוסף על כל אלה יצעדו בבירה גם בלוני הענק המפורסמים שמשתתפים במצעד השנתי של מייסיס שמתקיים במנהטן מדי סוף נובמבר, בחג ההודיה. הבלונים, של דמויות קומיקס מפורסמות וסרטי ילדים קלאסיים ממיקי מאוס ודונלד דק דרך הפוקימונים וספיידרמן, ועד קונג פו פנדה ואנה ואלזה - מתנשאים לגובה של עשרות מטרים. קבוצות הצועדים והתזמורות יצעדו יחד עם משאיות הענק (Floats). בנוסף יתקיימו במתחם בריכת הסולטן מעגלי שיח, ותוצג תערוכה על יהדות העולם בשיתוף בית התפוצות.

מתיסיהו ()
מתיסיהו

נצ'י נצ' (צילום: ארתור לנדה)
נצ'י נצ'(צילום: ארתור לנדה)

לראפר היהודי-אמריקני מתיסיהו יש קשר קרוב וממושך עם ישראל בכלל ועם ירושלים בפרט. לפני כמה שנים הוא נאלץ להתמודד עם פעילי BDS שכמעט גרמו לביטול הופעתו בפסטיבל בספרד. לבסוף הוא הופיע, ושירת "אם אשכחך ירושלים" גברה על דגלי פלסטין שהונפו כמחאה בשורות הראשונות באולם.

 

ההופעות בבריכת הסולטן יחלו בשעה 18:00 עבור הנרשמים למצעד בהרשמה מוקדמת בלבד. המצעד עצמו יעבור מגן הפעמון דרך רחוב המלך דוד, רחוב יצחק קריב (שכונת ממילא), פארק טדי, ויסתיים בבריכת הסולטן. הצועדים יצעדו בקבוצות, בכפוף להרשמה מוקדמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים