שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפגינים נגד שחיתות שלטונית: "ביבי, שחרר אותנו"
  מאות הפגינו בכיכר התרבות בתל אביב וקראו לראש הממשלה ללכת הביתה. "הכוורת שלך צוללת בפרשת השחיתות הגדולה ביותר שהייתה במדינה"

   

   

   

  כ-200 אנשים הפגינו הערב (שבת) בכיכר התרבות בתל אביב נגד "השחיתות השלטונית", הפגנה שמתקיימת מדי מוצאי שבת מזה יותר משנה. בין היתר הם נשאו שלטים של "מושחתים הביתה", "crime minister", "עצמאות ללא שחיתות", והניפו את דגלי ישראל. במהלך ההפגנה נשמעו קריאות בוז ליועץ המשפטי לממשלה וקריאות "העם לא מפחד מביבי, בנט ושקד".

   

  משה בן פורת, איש חינוך, דיבר על ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מפחד מהיכולת הרטורית המניפולטיבית שלך. אני מפחד שהכוורת שלך צוללת בפרשת השחיתות הגדולה ביותר שהייתה במדינה. אני מפחד לחשוב שלא ידעת מה קורה מתחת לאפך ומפחד מהמחשבה שאולי ידעת. אני מצטמרר מפחד כשאני שומע אנשים שאומרים שלא חשוב אם לקחת שוחד, כי אתה הכי טוב לנו. אני מפחד כשאני שומע התבטאויות של הבן שאתה גידלת ושומע על התנהלותו. אני מפחד כשאני חושב על ילדיי ונכדיי שיחיו במדינה שאתה הורס בהצלחה מסחררת. מספיק ביבי, שחרר אותנו, לך הביתה". 

  מחאה בהבימה על פרשת הצוללות (צילום: מוטי קמחי)
  שלטי מחאה בהפגנה הערב. "ביבי הורס את המדינה בהצלחה מסחררת"(צילום: מוטי קמחי)

  מחאה בהבימה על פרשת הצוללות (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מחאה בהבימה על פרשת הצוללות (צילום: מוטי קמחי)
  ההפגנה הערב בכיכר הבימה. "לאנשים בפריפריה נמאס מביבי"(צילום: מוטי קמחי)

  מחאה בהבימה על פרשת הצוללות (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מחאה בהבימה על פרשת הצוללות (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)
  עורך הדין גונן בן יצחק, איש שב"כ לשעבר, נאם: "אנחנו בסוף שבוע באמת גורלי. עימותים עם עזה היו ויהיו, משום שממשלת ישראל לא בונה שום תוכנית לעתיד מה עושים עם עזה. פתרון לא יבוא מיומיים של סבב לחימה, אבל בפעם הראשונה חמאס סיים סבב ויכול לרשום לעצמו ניצחון. מי שמעניק להם את הניצחון על מגש של כסף זה שר ביטחון מופקר שלא היה צריך להיכנס למגרש הרגיש הזה. מגיע לו בוז וגם לראש הממשלה הנרפה שהכניס אותו למשרד הביטחון. ליברמן שהתפטר היה צריך לשקול, מעבר לאינטרס פוליטי צר, את האינטרסים של מדינת ישראל אבל הוא האחרון שיעשה כן".

   

  דוד פלדשטיין מ"מחאת היחידים" (אנשים שעומדים עם שלטים בצמתים ברחבי ישראל), אמר בהפגנה: "ב-2016 יצאתי עם שלט "נתניהו תתפטר", הייתי היחידי במדינה ומאז התחילו עוד אנשים. קל מאוד לדבר עם אנשים שמסכימים, אבל קשה מאוד לדבר עם אנשים שלא מסכימים איתנו. בצמתים אנו נפגשים עם מגוון רחב של דעות. כדי שהמדינה הזו תהיה יותר טובה צריך להעיף את ביבי. לאנשים בפריפריה נמאס מביבי, הם לא שותקים יותר, זאת הרגשתי".

   

  רונית פיסו, מנכ"לית הפורום לחשיבה אזורית, אמרה: "מה מאפשר את השחיתות? נורמות כפולות. מה שלאחרים אסור לי מותר, דבר שמעורר כעס ותיעוב. בחמאס שינו דיסקט ומוכנים לפשרה ולהסכם, רוב התושבים בעזה כבר לא רוצים לזרוק אותנו לים, אבל המנהיגים שלנו בשלהם. בואו נכיר את השכן".

   

  בדף הפייסבוק של המארגנים שותפה כרזה עם תמונות של ראש הממשלה ומתחת תמונתו נרשם "תיק הצוללות, ביבי ברח לפריז, בוגי עולה להתקפה, מסיבת עיתונאים, ביבי מזיע, פעולה בעזה, הרוג, חוק הלאום, שרה לגישור, 460 רקטות, יאיר תובע נהג, ליברמן מתפטר, בחירות? ביבי לא ידע, אבל אנחנו יודעים". השתתף בהפגנה גם ארגון בשם "הברית הישראלית" שהצטרף לפעילים החברתיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  ההפגנה הערב בכיכר הבימה
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים