שתף קטע נבחר

כך הצילו צבייה מדריסה ליד ראש העין

הנהגים בכביש הסמוך לתחנת הרכבת בראש העין נדהמו לגלות כי צבייה נקלעה לסכנת חיים כאשר לא הצליחה לחצות את הכביש הסואן והחלה לקפוץ בבהלה בין הרכבים. תושב העיר רועי קליין שהבחין במתרחש, ריתק את הצבייה לאדמה עד להגעתו של אדי טייאר, לוכד מורשה של חיות בר. בתום המבצע, הצבייה הושבה בחזרה לטבע

 

 

צבייה ארצישראלית נקלעה לסכנת חיים לאחר שנכנסה בשוגג אל כביש 444 בסמוך לפנייה לתחנת הרכבת של ראש העין צפון, בזמן שהייתה בכביש תנועה רבה של מכוניות. למזלה, אחד הנהגים נחלץ לעזרתה.

 

"הרכב שלפניי נתן ברקס פתאומי. לא הבנתי מה קרה ואז ראיתי משהו מקפץ. לקח לי שנייה להבין שמדובר בצבייה", אומר ל-ynet רועי קליין, תושב ראש העין שהיה בעיצומה של נסיעה. "רציתי לצאת אליה והיא ברחה. הסתובבתי על אי התנועה ונסעתי מהר לתחילת הכביש, בשביל לעצור מכוניות כדי שלא תהיה תאונה".


למעלה : רועי קליין והצבייה | למטה: צוות הלכידה (צילום: נטע ורועי קליין)
למעלה : רועי קליין והצבייה | למטה: צוות הלכידה(צילום: נטע ורועי קליין)

 

לדבריו, לפתע הגיעה שיירת מכוניות גדולה והצבייה ניסתה מספר פעמים לקפוץ מעל גדר ההפרדה, הסתבכה בצמחייה סבוכה ושבה מספר פעמים לכביש. בכל פעם שמכוניות התקרבו אליה, היא נמלטה לאזור השיחים לזמן קצר ושבה שוב לכביש, תוך כדי שהיא מסכנת את עצמה ואת ציבור הנהגים.

 

"יוצא לי להיתקל הרבה בחיות בר ובמידת הצורך לעזור. החלטתי לעזור לה משום שאני מאוד אוהב את הטבע ובמיוחד את חיות הבר, כך אני גם מחנך את ילדיי", מגלה רועי. הוא החנה את רכבו בשול הדרך, יצא מרכבו ורץ במהירות לאזור השיחים בו נמצאה הצבייה.

 

הוא ציין כי ניסה "למנוע ממנה לחזור לכביש. ראיתי שהיא ניסתה לעבור דרך השיחים ונתקעה בתוכם. היא הייתה לחוצה ומפוחדת. נכנסתי לעומק השיחים והרמתי אותה החוצה".

 

"היא נראית קטנה, אך יש לה המון כוח"

רועי יצר קשר עם חברו אדי טייאר, מחברת "הדברה ירוקה" שעובד עם בית החולים לחיות בר ובעל היתר ללכידת חיות בר. הוא ביקש ממנו סיוע דחוף. אדי נרתם למשימה ויצא לכיוונו.

 

בזמן שהמתין להגעת הסיוע, נשכב רועי על הצבייה כדי למנוע ממנה לברוח. "נאבקתי בה. היא נראית קטנה, אך יש לה המון כוח. מדי פעם היו לה הפוגות לאגירת כוחות ושוב ניסתה להתרומם. החזקתי אותה במשך כחצי שעה עד שאדי הגיע", הוא מוסיף.

 

"שוטרי משטרת ישראל סייעו לי להגיע למקום במהירות", מסביר אדי. "כשהגעתי למקום, בדקתי את הצבייה ווידאתי שהכל בסדר מבחינתה".

 

הצבייה שבה לטבע (צילום: אדי טייאר)
הצבייה שבה לטבע(צילום: אדי טייאר)

הושבה בחזרה לטבע

הצבייה לא נפצעה וראשה כוסה במגבת על מנת להרגיעה. אדי ורועי קשרו את רגליה של הצבייה כדי למנוע ממנה לבעוט בזמן החילוץ. בתום הלכידה, אדי יצר יצר קשר עם פקח רשות הטבע והגנים ונמסר לו לקחת את הצבייה אל הגבעות המזרחיות של ראש העין, הרחק מיישובי אדם, שם היא הושבה על ידו בשלום בחזרה לטבע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נטע קליין
חילוץ צבייה מכביש ליד ראש העין
צילום: נטע קליין
מומלצים