שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "לועסת רק בצד ימין". רופא שיניים ישלם 127 אלף שקל

  התקנה לקויה של גשרים בפה של מטופלת גרמה לכך שצד שמאל של קו סגר השיניים שלה גבוה מהימני. ביהמ"ש קבע שמדובר ברשלנות רפואית

  בית משפט השלום בחיפה קבע לאחרונה שרופא שיניים מהכפר אעבלין יפצה ב-127 אלף שקל מטופלת משום שהתקין בפיה גשרים באופן רשלני שהביא לכך שצדו השמאלי של קו סגר השיניים שלה גבוה מהימני. עם זאת, השופט אפרים צ'יזיק ייחס לתובעת אשם תורם משום שלא הקפידה על היגיינת השיניים.

   

  המטופלת טענה שב-2011 היא פנתה לנתבע, רופא שיניים בכפר שבו היא מתגוררת, לצורך קבלת עזרה ראשונה. היא הופנתה על ידו לצילום לצורך הכנת תוכנית טיפול מקיפה. לדבריה, במהלך השנתיים שלאחר מכן היא הגיעה אליו לכמה טיפולים שבמהלכם הוא התקין בפיה חמישה גשרים. בנוסף, הוא ביצע 13 כתרים ושני טיפולי שורש.

   

  לטענתה, הטיפולים נעשו באופן כושל ורשלני וחלקם גרמו לה לנזק בלתי הפיך. היא הגישה חוות דעת שלפיה הרופא החליף את השיניים הקדמיות העליונות לכתרים שלא התאימו לשיניה, מה הביא להתפתחות עששת בשולי הכתרים. היא הוסיפה שהגשרים הותקנו באופן לקוי שהביא לכך שקו הסגר הנמצא בין הלסתות עקום והיא לא יכולה להשתמש בצד שמאל של הפה ללעיסה.

   

  היא הוסיפה שהנתבע פגע באוטונומיה שלה, לא נתן לה הסבר בנוגע לטיפול וביחס לסיכויים ולסיכונים שטמונים בו, ולא החתים אותה על טופס "הסכמה מדעת".

   

  מנגד טען הרופא כי טרם תחילת הטיפולים סבלה התובעת מבעיות שיניים חמורות. לשיטתו, היא לא סובלת מהגבלות תפקודיות הלסת או במערכת האחיזה של השיניים. הוא ציין שהמטופלת סבלה מרגישות יתר למחלת העששת ולמרות זאת הזניחה את פיה כך שלא התייצבה ל-10 טיפולים מתוך 27 שנקבעו לה. הוא סיכם שהטיפול סביר.

   

  רעשי "קליק"

  אבל השופט אפרים צ'יזיק קיבל את התביעה. בהתאם לחוות דעת המומחה שמונה מטעם בית המשפט נקבע כי כיום סובלת התובעת מהפרעה בתנועת הלסתות, מתחושת כאב במפרק הלסת ומרעשי "קליק" בסגירה ופתיחת הפה. כמו כן, צדו השמאלי של קו סגר השיניים שלה גבוה מהימני ולכן היא לא משתמשת בצד שמאל בלעיסה.

   

  נקבע שהרופא לא פעל בזהירות המתחייבת בכך שלא נקט שיטת עבודה מתאימה בעת התקנת הגשרים. השופט הוסיף כי התובעת תידרש לעבור טיפולים משלימים אצל מומחים בתחום הפה והלסת והחניכיים.

   

  עם זאת, לתובעת יוחסה רשלנות תורמת של 10% מאחר שנמנעה מביצוע טיפולים הגייניים הכרחיים כמו ניקוי אבן אצל שיננית. "הדבר תרם באופן משמעותי להחמרת בעיית העששת ממנה סבלה עוד קודם לתחילת הטיפולים אצל הנתבע", כתב.

   

  בסך הכול חייב השופט צ'יזיק את הרופא לפצות את המטופלת ב-127,095 שקל בגין טיפולים שתיאלץ לעבור בעתיד כתוצאה מהאיכות הירודה של הטיפול שהעניק לה ובגין כאב וסבל. עוד חויב הנתבע בשכר טרחת עו"ד בשיעור 20% מהפיצוי.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים