שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עסקים עם לב
  ארגון Superbrands ו"ידיעות אחרונות" יעניקו זו השנה השלישית פרס לעסקים על מעורבות חברתית יוצאת דופן ותרומה משמעותית לקהילה • הפרס יוענק על שמה של פולה מוזס ז"ל, רעייתו של נח מוזס ז"ל, העורך האחראי הראשון של "ידיעות אחרונות" • הכירו את המועמדים לפרס

  מדי שנה מעניק בישראל ארגון Superbrands הבינלאומי למנהלים בכירים במשק אותות הצטיינות על הישגים משמעותיים. בשנים האחרונות מוענק פרס מיוחד לארגונים שתרמו תרומה משמעותית לקהילה והפגינו מעורבות חברתית יוצאת דופן.

   

  "אנחנו ב־Superbrands רוצים לפעול ביחד עם מותגי־העל של ישראל כדי להיות מעורבים יותר בקהילה. ולכן, כחלק משיתוף הפעולה שלנו עם קבוצת 'ידיעות אחרונות', אנחנו מעניקים גם השנה פרס מיוחד למותגי־העל שבשנה האחרונה תרמו לקהילה באופן משמעותי", אומרת אתי עמיעד, מנכ"לית Superbrands בישראל.

  אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים של קסטרו, זוכי הפרס בשנה שעברה, יחד עם אתי עמיעד, מנכ"לית סופרברנדס (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים של קסטרו, זוכי הפרס בשנה שעברה, יחד עם אתי עמיעד, מנכ"לית סופרברנדס(צילום: יח"צ)
   

  הזוכים ייבחרו על ידי ועדת ההיגוי של Superbrands, המורכבת מעשרה דיקאנים של בתי ספר למינהל עסקים וראשי חוגים לשיווק במכללות ובאוניברסיטאות המובילות. בראש הוועדה עומד פרופ' יעקב הורניק מאוניברסיטת תל־אביב. הזוכים יוכרזו בטקס העשור של Superbrands שייערך ב־22 בנובמבר באוניברסיטת תל־אביב.

   

  מי הם החברות והארגונים המועמדים לפרס השנה?

   

  Cal: פרויקטים לחברה ולקהילה

  האחריות התאגידית והתרומה לקהילה הן חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית של Cal ומשולבים בפעילות העסקית. לחברה מיזמים מובילים כמו:

   

  • Cal לתת סיכוי: תוכנית חברתית המשלבת בין בתי עסק, לקוחות מחזיקי כרטיס האשראי ועמותת "ילדים בסיכוי". על כל עסקה בבתי העסק שהצטרפו למיזם מוענקת הנחה למחזיק כרטיס האשראי, ובמקביל מועברת תרומה כספית לעמותה.

   

  • עיגול לטובה: כל מחזיק כרטיס אשראי יכול לעגל לשקל הקרוב כל עסקה המתבצעת בכרטיס, ולתרום את הסכום המעוגל ל־155 עמותות.

   

  • עובדי Cal יוצאים יחד עם נכי צה"ל לתוכנית "מסע ישראלי". כמו כן Cal מעניקה חסות לנגה גלר, גולשת רוח וחברה בנבחרת ישראל, בדרכה לאולימפיאדת טוקיו 2020.

   

  • סינרגיה: תוכנית בשיתוף "ג'וינט ישראל", במסגרתה מנהלים בכירים מ־Cal משתלבים כחברים בדירקטוריון ובוועד המנהל של עמותות וארגונים חברתיים. כל זאת במטרה להביא מכישוריהם העסקיים והניהוליים, ובהתנדבות מלאה.

   

  • שיעור אחר: עובדי ומנהלי Cal מגיעים לבתי ספר ומעבירים שיעורים בנושאים כמו חינוך פיננסי.

   

  ארומה ישראל: העסקת עובדים עם מוגבלות

  כבר מתחילת דרכה של הרשת, בסניף הראשון ברחוב הלל בירושלים, ארומה ישראל שמה דגש על העסקתם ושילובם של אנשים עם מוגבלויות, מתוך האמונה שכל אדם יכול וראוי שישתלב בחברה בהתאם ליכולותיו.

   

  כיום, עם צמיחת הרשת, התרחבה גם העסקת אנשים עם מוגבלות שעובדים כמעט בכל סניפי הרשת, כשמספרם היחסי של עובדים אלו בארומה ישראל הוא מהגבוהים במשק הישראלי. נכון להיום, מועסקים בסניפי הרשת כ־180 אנשים עם מוגבלויות שונות.

   

  Dove: פרויקט "בעד עצמי"

  התוכנית "בעד עצמי" נועדה לחזק את הדימוי העצמי ודימוי הגוף בקרב נוער. לבני ובנות הנוער מוענקים כלים להתמודדות עם ביקורת כלפיהם באמצעי מדיה שונים, התמודדות עם בעיות דימוי גוף ועוד. בתוכנית השתתפו עד כה כחצי מיליון תלמידים מכל רחבי הארץ במגוון מגזרים בכיתות ה' עד י'.

   

  בשנה האחרונה נעשתה גם פנייה ישירה להורים, על מנת לתת להם כלים קונקרטיים לזיהוי המצוקות הנוגעות לדימוי גוף בעייתי אצל ילדיהם. במסגרת זאת הופצו בכל רחבי ישראל 100 אלף חוברות מידע מיוחדות, הכוללות מאמרים וכלים פרקטיים לחיזוק דימוי גוף וטיפוח הביטחון העצמי של הנערות הצעירות על ידי הוריהן.

   

  נירלט: "גשר של צבע"

  "גשר של צבע" הוא פרויקט ייחודי לצביעת חזיתות הבתים בכפר ג'אסר א־זרקא, שעל פניהם חולפים כשנוסעים בכביש החוף. חזיתות הבתים עברו מתיחת פנים ונצבעו במבחר גוונים כחולים. נירלט נרתמה לפרויקט ותרמה כ־6,000 ליטרים של צבע. מטרתו המרכזית של הפרויקט, שיזמה האדריכלית ענת כהן הלוי ושנערך בשיתוף משרד התיירות, היא להפוך את ג'אסר א־זרקא, שבו חוף ים מהיפים בארץ, כפר דייגים מקסים ואטרקציות תיירותיות נוספות, לכפר ייחודי, מושך ומסקרן, בדומה לכפרים תיירותיים צבעוניים בעולם.

   

  תלמה: משפחות של אלופים

  תלמה של יוניליוור יזמה פעילות חברתית המקדמת אורח חיים בריא יותר. במסגרת התוכנית "משפחות של אלופים" מגיעים מדי שבוע הורים וילדים לפעילויות ספורט שונות, במסגרת חוג משותף, במטרה לחזק את התא המשפחתי.

   

  בנוסף, עוסקת התוכנית בהקניית התנהגות בריאותית, בעזרת דיאטנים המגיעים למפגשים עם המשפחות במתנ"סים. בשנה האחרונה התרחבה התוכנית לכ־30 מרכזים קהילתיים. עד כה לקחו חלק בפעילות 100 אלף הורים וילדים, מכל רחבי הארץ.

    

  (חלק ב' של רשימת המועמדים יפורסם מחר)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יח"צ
  אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים של קסטרו, זוכי הפרס בשנה שעברה, יחד עם אתי עמיעד, מנכ"לית סופרברנדס
  צילום: יח"צ
  מומלצים