שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוטרים תועדו לועגים לנהג ערבי: "יש לך גלגלים מרובעים"
  בסרטון נראים שוטרים שעצרו את נאיף יאבין יאסין, תושב עראבה שבצפון, על מנת להטיל עליו קנס מבזים אותו: "יש לך גלגלים מרובעים, זה צריך להיות עגול, שכולם יסתובבו ביחד". פרקליטו: "מזעזע. הם ניצלו את אי שליטתו בעברית והשפילו אותו". הבן, מוסטפא: "בושה למשטרה"

   

   

  "הגלגלים מרובעים, זה לא טוב". בסרטון שהופץ היום (ב') נראים שוטרים משפילים את נאיף יאבין יאסין, תושב עראבה שבצפון, שנעצר בחשד לביצוע עבירת תנועה. לאחר שמחה אחרי שאמרו לו כי בכוונתם לתת לו "דו"ח על 2,000 ולהוריד את האוטו מהכביש", הם אמרו כי "הגלגלים של הרכב מרובעים, זה צריך להיות עגול". צפו בסרטון.

   

  על פי החשד, השוטרים שהיו אמורים לכתוב דו"ח, לעגו לנהג. המקרה אירע לפני כשנתיים. לאחר שחזרו פעם אחר פעם על כך שיש לו "גלגלים מרובעים", הם הוסיפו: "צריך שכולם יסתובבו ביחד, הם לא מסתובבים ביחד. על מה נתנו לך רישיון נהיגה? מה עשית שנהגת ככה?".

   

  בנו של הנהג, מוסטפא, הגיש תלונה במח"ש ואמר: "זו בושה למשטרה, בושה שהשוטרים התנהגו כך. עוד יותר מביך שהשוטרים הפלילו את עצמם בסרטון. היום זה אבא שלי, אבל זה יכול להיות כל אדם מבוגר אחר".

   

  שוטרים לועגים צוחקים על בחור ערבי נעצר עבירת תנועה כתיבת דוח דו
  כתיבת הדו"ח

   

  עו״ד אורי נרוב, המייצג את הנהג, אמר בתגובה לסרטון: "לא ניתן שלא להזדעזע מהסרטון בו מתועדים שוטרי משטרת ישראל כשהם מתעמרים בנהג ערבי, משפילים ומבזים אותו עד עפר, תוך שהם מנצלים את היעדר שליטת הנהג בשפה העברית, והכול, כך נראה, לשם השעשוע האישי של השוטרים. למרבה התדהמה נראה כי השוטרים בעצמם הם אלה שתיעדו את האירוע המחריד. מעבר לעובדה שמדובר בהתנהלות פוגענית ולא ראויה מצד השוטרים, האירוע אף מעלה ניחוח כבד של התנהלות משטרתית הנגועה בגזענות".

   

  "המרכז לנפגעי גזענות" מסר כי הוא קורא למשטרת ישראל לפתוח לאלתר בבירור ולמצות עם השוטרים המעורבים באירוע את מלוא חומרת הדין: "על המשטרה לעשות כל שלאל ידה כדי למנוע הישנותה של התנהלות פוגענית, מבזה וגזענית המתועדת בסרטון, כדי לחזק את אמון הציבור במשטרת ישראל ובמערכת אכיפת החוק".

  דיון במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג)
  ח"כ טיבי. "מדובר בהתנהגות נבזית ושפלה"(צילום: אוהד צויגנברג)

  ח"כ אחמד טיבי פנה למפכ"ל המשטרה בדרישה להדיח מיד את השוטרים המעורבים. "מדובר בהתנהגות נבזית ושפלה. השוטרים השפילו, צילמו והפיצו ועל המשטרה להדיח אותם לאלתר", אמר ח"כ טיבי.

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מבירור שערכנו עולה כי הסרטון צולם במהלך פעילות אכיפה שהתרחשה ב-2016. במהלך הפעילות, נתפס הנהג כשהוא נוהג עם ליקויים משמעותיים ברכבו ולכן רכבו הורד מהכביש והוא נקנס. יחד עם זאת, התנהלותו ודבריו של אחד השוטרים במהלך פעילות האכיפה פסולים ואינם עומדים בקנה אחד עם הערכים ונורמות ההתנהגות המצופות מכל שוטר המשרת בארגון. למרות שחלפו מאז המקרה למעלה משנתיים, הועבר הנושא להליך של טיפול משמעתי. נדגיש כי התנהגות חריגה זו, איננה מאפיינת כלל את שוטרי משטרת ישראל כמי שמבצעים פעילות אכיפה מדי יום ומעניקים שירות למיליוני אזרחים, יהודים וערבים, במקצועיות, במסירות ומתוך כבוד הדדי לכל אדם באשר הוא". 

   

  בהכנת הכתבה השתתף חסן שעלאן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים