שתף קטע נבחר

היכונו: הסוף לתשלום אצל הנהג באוטובוסים של "דן" במרכז

מסוף החודש הבא לא ניתן יהיה לקנות כרטיס או להטעין רב קו אצל הנהג בקווי "דן" במטרופולין תל אביב. פחות מחודש אחר כך, ב-18 בינואר, הרפורמה תתרחב לכל האוטובוסים העירוניים בגוש דן

הסוף לתשלום אצל הנהג בגוש דן: החל מ-21 בדצמבר 2018 נהגי האוטובוסים העירוניים של חברת "דן" באזור תל אביב יפסיקו למכור או להטעין כרטיסי נסיעה. פחות מחודש אחר כך יורחב המהלך לשאר חברות התחבורה הציבורית בגוש דן.

אוטובוס של דן בתל אביב. הסוף לתשלום אצל הנהג (צילום: גלעד כרמלי) (צילום: גלעד כרמלי)
אוטובוס של דן בתל אביב. הסוף לתשלום אצל הנהג(צילום: גלעד כרמלי)

ההחלטה התקבלה בעקבות הצלחת המיזם בירושלים, שם לא ניתן לרכוש או להטעין כרטיסי נסיעה אצל הנהג. מטרת ההחלטה היא לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה ומהירה יותר. בשלב הראשון, ב-21 בדצמבר תיפסק הטענת ומכירת כרטיסי נסיעה אצל הנהגים בחברת "דן" באזור תל אביב.

 

בשלב השני, ב-18 בינואר תתרחב רפורמת "כרטוס ללא נהג" גם לשאר חברת התחבורה הציבורית בגוש דן. בשבל זה לא תתאפשר מכירה והטענה של נסיעות על גבי כרטיסי רב קו אצל כל נהגי האוטובוסים העירוניים.

 

במהלך תקופת ההסתגלות יתאפשר תשלום באוטובוס באמצעות הטענת כרטיס בודד על רב קו בלבד. כמו כן, כדי להקל על ציבור האזרחים הוותיקים ימשיכו הנהגים למכור כרטיסי אזרח ותיק בהנחה, בדומה להסדר הקיים היום.

 

 

תושבי גוש דן יוכלו להטעין את כרטיס הרב קו באלפי נקודות הטענה שפרוסות במטרופולין תל אביב, הכוללות אלפי "כספונטים" המאפשרים הטענה בכרטיס אשראי ללא עמלה, עשרות מכונות הטענה אוטומטיות במזומן ובאשראי וכן במרכזי שירות "על הקו".

 

את כרטיס הרב קו ניתן להטעין גם בטלפון הנייד באמצעות אפליקציית "רב קו אונליין" וכן במחשב הביתי באמצעות קורא כרטיסים ייעודי. בנוסף, ניתן יהיה להטעין את הרב קו במאות קיוסקים ונקודות מכירה שמאפשרות הטענה במזומן ובכרטיס אשראי. משרד התחבורה פועל להרחבת אפשרויות ההטענה גם לסניפי הדואר.

 

הסדר "עלייה מכל דלתות האוטובוס" מונהג כיום בהצלחה בעשרה קווי אוטובוס בגוש דן, ברכבת הקלה וב-14 קווים בירושלים, במטרונית ובתשעה קווים בחיפה, בשני קווים מרכזיים של חברת מטרופולין ובכל קווי האוטובוסים העירוניים בבאר שבע.

 

שר התחבורה ישראל כץ אמר: "העלייה מהדלת האחורית בכל הקווים העירוניים של חברת דן היא בשורה של ממש לנוסעי התחבורה הציבורית בתל אביב ובגוש דן כולו. הרפורמה מהווה נדבך מרכזי בשורת צעדים שמוביל משרד התחבורה לשיפור השירות לנוסעים, במטרה להפוך את הנסיעה למהירה ובטוחה יותר ולגרום להם להעדיף את התחבורה הציבורית על פני הרכב הפרטי".


פורסם לראשונה 19/11/2018 23:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד כרמלי
רב קו ואוטובוס של דן
צילום: גלעד כרמלי
מומלצים