שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאות מבני הפלאשמורה הפגינו באתיופיה: "קריעת משפחות"
  לאחר שממשלת ישראל החליטה להעלות רק כאלף מתוך כ-8,000 מבני הפלאשמורה - הפגינו מאות מהם באדיס אבבה בדרישה לשקול שוב את המהלך. מטה המאבק למען העלאת יהודי אתיופיה אמר עם קבלת ההחלטה: "הממשלה והעומד בראשה בוחרים לשחק בחיי אדם ולבחור באופן שרירותי"
  מאות בני הפלאשמורה באתיופיה הפגינו היום (ב') בבירה אדיס אבבה, במחאה על החלטת ממשלת ישראל לאשר רק לאלף מתוך 8,000 מהם לעלות לארץ. בדבריהם, אמרו המפגינים כי ההחלטה "קורעת משפחות" וקראו לממשלת ישראל לשקול שוב את ההחלטה. אחד ממנהיגי הקהילה, נגוסה זמנה אלמו, אמר כי "אני לא סבור שלממשלת ישראל יש קושי כלכלי להעלות את שארית יהודי אתיופיה. אני חושב שזה נובע מצעד פוליטי או מגזענות".  

   

  מאבק להעלאת יהדות אתיופיה (צילום: AP)
  הפגנת יהודי אתיופיה(צילום: AP)

  מאבק להעלאת יהדות אתיופיה (צילום: AP)
  הפגנת יהודי אתיופיה(צילום: AP)

  מאבק להעלאת יהדות אתיופיה (צילום: AP)
  הפגנת יהודי אתיופיה(צילום: AP)

  מאבק להעלאת יהדות אתיופיה (צילום: AP)
  "קריעת משפחות"(צילום: AP)

  מאבק להעלאת יהדות אתיופיה (צילום: המאבק להעלאת יהודי אתיופיה)
  הפגנת יהודי אתיופיה(צילום: המאבק להעלאת יהודי אתיופיה)

   

   

  לפני כחודש, כאמור, אישרה הממשלה את הצעתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון להביא לישראל מאתיופיה כאלף מבני קהילת הפלאשמורה שילדיהם נמצאים בישראל והם ממתינים בגונדר ואדיס אבבה לעלייה לארץ.

   

  במסגרת החלטת הממשלה, יוטל על שר הפנים לבחון ולאשר את כניסתם של המועמדים העומדים בתנאי כי ילדיהם נכנסו לישראל מתוקף החלטות קודמות בעניין בני קהילת פלשמורה. בהתאם להחלטה, ההורים יוכלו להביא עמם את בני זוגם וילדיהם הלא נשואים שאין להם ילדים.

   

  משרד העלייה והקליטה יעניק לנכנסים זכויות עולה מאתיופיה כפי שניתנו עד היום בהחלטות ממשלה בענייני בני פלאשמורה. כמו כן, אגף הגיור יספק לנכנסים שירותי גיור.

   

  אינפו גרפיקה כמות עולים מ אתיופיה ל ישראל יהודים 27 שנים ל מבצע שלמה ()

  ההחלטה באה בהמשך להחלטת הממשלה מס' 1911 מ-11 באוגוסט 2016 בנושא "כניסה לישראל מטעמי איחוד משפחות" לבני קהילות גונדר ואדיס אבבה, והחלטת הממשלה מס' 716 מ-15 בנובמבר 2015, הנוגעת להבאתם לישראל של אחרוני בני הקהילות הממתינים.

   

  מטה המאבק: "משחק אכזרי שמציב הורים בבחירה בלתי אנושית"

  שר האוצר משה כחלון אמר באותה עת: "מדובר בהחלטה צודקת. האנשים היקרים האלה שיעלו ארצה בקרוב מחכים למעלה משמונה שנים להגיע לפה ולחיות עם משפחותיהם.

   

  "במגילת העצמאות כתוב ש'מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות'. בנושא העלייה אין שיקולים תקציביים, ביורוקרטיים או פוליטיים. אני מזכיר שכולנו בני ונכדי עולים ותיקים, בדיוק כמו שיהיו בני ונכדי העולים האלה. מדינת ישראל שמחה לקלוט את כל מי שזכאי לעלות ארצה ולהמשיך את קיבוץ הגלויות שלשמו קמה המדינה. אני מאחל עליה מהירה ונוחה לכל העולים המיועדים, ולא פחות חשוב, שנדע לקלוט אותם לתוך החברה הישראלית".

   

  יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר: "אני מברך על החלטת הממשלה לאשר העלאתם ארצה של כאלף יהודים מאתיופיה לישראל. אנו תובעים מן הממשלה להעלות ארצה את כל אותם 8,000 שמחכים במחנות בגונדר ואדיס אבבה במשך שנים ובכך להביא אחת ולתמיד לסיום הפרק הסבוך הזה בהיסטוריית העלייה מאתיופיה לישראל. הסוכנות היהודית תקלוט את העולים החדשים במרכזי הקליטה שלה, תדאג להשלמת גיורם ותכשיר אותם בצורה הטובה ביותר לקראת השתלבותם במדינת ישראל ובחברה הישראלית".

   

  מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה מסר בתגובה: "אנו שמחים על כך שיבוא קץ לסבלם של 1,000 מקהילת שארית יהודי אתיופיה ושל ילדיהם שבישראל, אך רחוקים מלהסתפק במימוש החלקי והשטחי של ההחלטה שקיבלה ממשלת בנימין נתניהו בפה אחד בשנת 2015, להעלאה גורפת של כלל בני הקהילה היהודית באתיופיה. במקום לממש את ההחלטה, הממשלה והעומד בראשה בוחרים לשחק בחיי אדם ולבחור באופן שרירותי, בלי שום הסבר, 1,000 איש מתוך 8,000 הנותרים, שחיים אורח חיים יהודי כהלכה.

   

  "הממשלה פורסת את העלייה מאתיופיה על פי הקצבות שמזכירות את מדיניות 'הספר הלבן'. ישנה אטימות לב בהחלטה להעלות הורים רק ביחד עם חלק מילדיהם. זה משחק אכזרי שמציב הורים בבחירה בלתי אנושית בין הילדים שלהם בארץ לבין הילדים שלהם באתיופיה.

   

  "במקום לפעול למיגור אפלייתם של יוצאי אתיופיה בישראל, ראש הממשלה מוסיף סבל על סבלם, בייצור מסכת ייסורים ביורוקרטית. כל עוד הממשלה והעומד בראשה ימשיכו להפר את החלטתה ולקרוע את משפחות יוצאי אתיופיה לשניים, נמשיך להיאבק ולהפגין נגד מדיניות עלייה מפלה שלא קיימת בקרב שום אוכלוסייה אחרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים