שתף קטע נבחר

למכירה ברשת: חרב שהימלר נתן במתנה למופתי של ירושלים

בית מכירות פומביות גרמני ואתר בריטי מציעים למכירה חרב נדירה שנתן מפקד ה-SS לחאג' מוחמד אמין אל-חוסייני בעת ביקורו בגרמניה הנאצית

 

החרב שניתנה במתנה מהיינריך הימלר מפקד ה-SS למופתי הגדול של ירושלים חאג' מוחמד אל חוסייני, ונמכרה במכירה פומבית במינכן גרמניה (צילום: HERMANN HISTORICA )
החרב שמוצעת למכירה (צילום: HERMANN HISTORICA )

חרב נדירה, שניתנה במתנה מהיינריך הימלר מפקד ה-SS למופתי הגדול של ירושלים חאג' מוחמד אמין אל-חוסייני בביקורו בגרמניה הנאצית, מוצעת למכירה פומבית במחיר פתיחה של 35,000 אירו ששויים כ-148 אלף שקל.

 

החרב מוצעת למכירה מקוונת על ידי HERMANN HISTORICA - בית מכירות פומביות במינכן בגרמניה שמתמחה במכירה של פריטים היסטוריים וכן על ידי אתר מכירות פומביות מקוון ידוע "the saleroom" שמקורו בבריטניה. המכירה תינעל ב-23 בנובמבר.

המופתי הגדול של ירושלים חאג' מוחמד אל חוסייני בביקור בגרמניה (צילום: HERMANN HISTORICA )
המופתי אל-חוסייני בביקורו בגרמניה(צילום: HERMANN HISTORICA )

אל-חוסייני בפגישתו עם הצורר הנאצי אדולף היטלר (צילום: Heinrich Hoffmann) (צילום: Heinrich Hoffmann)
אל-חוסייני בפגישתו עם הצורר הנאצי אדולף היטלר(צילום: Heinrich Hoffmann)

אורכה של החרב 95 סנטימטרים והיא עשוה מפלדת "דמשק". על צד אחד של הלהב מוטבע בזהב "למופתי הגדול של ירושלים, מוחמד אמין אל-חוסייני, בידידות נאמנה, היינריך הימלר (חתימה אישית) Reichsführer של ה-SS". בשני צדי המשפט מוטבעים שני צלבי קרס וכן סמל ה-SS - זוג ברקים מאונכים מקבילים.

 

בצד השני של החרב מוטבע המוטו של ה-SS בגרמנית: "נאמנות היא כבודי". ידית החרב עשוייה מניקל בשילוב עץ ועור ועליה חרוטים סמלים נאצים שונים. החרב ניתנה לאל-חוסייני במתנה מהימלר בעת ביקור בגרמניה שנערך במרץ 1943.

 

ביוני בשנה שעברה הציע בית המכירות הפומביות הישראלי "קדם" שישה תצלומים נדירים שלא היו מוכרים עד אז, שנרכשו מסוחר מסמכים גרמני ובהן נראה אל-חוסייני בסיור במחנה בגרמניה הנאצית בלווייית קצינים נאצים. עד אז איו ידועים רק תצלומים של המופתי בפגישתו עם הצורר הנאצי אדולף היטלר והימלר. התצלומים נמכרו אז ב-12,300 דולר ששוויים כ-45 אלף שקל.

 

המופתי והקשר הנאצי שלו חזרו באוקטובר 2015 לכותרות, לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו חולל סערה בינלאומית עת טען שהמופתי של ירושלים אל-חוסייני היה זה ששכנע את היטלר ליישם את "הפתרון הסופי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: HERMANN HISTORICA
החרב שמוצעת למכירה
צילום: HERMANN HISTORICA
מומלצים