שתף קטע נבחר

איטליה: עיירה קטנה רשמה תוך שבועיים יותר מ-58 אלף דוחות נהיגה

ראש העיירה הקטנה, שמונה 120 תושבים, הציב מצלמת מהירות במעבר חצייה של כביש מהיר שחוצה את העיירה. בתוך שבועיים נרשמו 58,568 דוחות נהיגה על מהירות מופרזת. ראש העיירה: "לא רוצים לעשות כסף מהדוחות, מקווים שזה יועיל לתושבי העיירה"

עיירה קטנה באיטליה התקינה מצלמת מהירות שבתוך כשבועיים ניפקה יותר מ-58 אלף דוחות לנהגים שנסעו במהירות מופרזת.

מהירות מופרזת, אילוסטרציה ()
מהירות מופרזת, אילוסטרציה

אלסנדרו אלסנדרי, ראש העיירה אקווטיקו, התקין את המצלמה לאחר שבמשרדו התקבלו עשרות תלונות על נהגים שנוסעים בשטח העיירה במהירות מופרזת. מדובר בעיירה קטנה שמונה 120 תושבים, רובם קשישים, ונמצאת קרוב לגבול האיטלקי עם צרפת.

 

בעקבות הצבת המצלמה התגלה שבין התאריכים 13-27 בספטמבר נעשו 58,568 עבירות מהירות בשטח העיירה. בממוצע, אחת לעשרים שניות נתפסה מכונית שעברה את המהירות המותרת של 50 קמ"ש. לפי הדוחות, המכונית המהירה ביותר שעטה במהירות של 135 קמ"ש.

 

מצלמת המהירות הותקנה סמוך למעבר החצייה המרכזי של העיירה. רוב תושבי העיירה המבוגרים משתמשים רבות במהלך היום במעבר החצייה הזה, שבו שועטות מכוניות במהירות מופרזת, הרבה מעל המותר. לפי הנתונים שהתקבלו, עשרים העבריינים הגרועים ביותר באותם שבועיים האיצו במרכז העיירה באמצע היום.

 

בראיון לסוכנות הידיעות האיטלקית "אנסה" אמר אלסנדרי: "זה באמת טירוף, בהתחשב בכך שיש לנו תושבים שמסתובבים בעיירה וחוצים את הכביש. גם באזור 16:00 אחרי הצהריים יש סיכון להולכי הרגל שייפגעו ממכונית שנוסעת במהירות 135 קמ"ש".

 

אלסנדרי אמר בראיון לעיתון מקומי כי מקור הבעיה הוא הכביש המהיר SS28 שעובר בעיירה. מדובר באחד הכבישים העיקריים שמחברים את מחוז פיימונטה לחוף הצפוני של איטליה, והוא הכביש עם הכי פחות פסי האטה, מצלמות מהירות ונקודות אגרה.

 

"אנחנו מקווים שמצלמות המהירות האלה ירתיעו את הנהגים באופן יעיל ושהן יועילו לתושבי אקווטיקו. אנחנו לא מנסים לעשות כסף מהקנסות, אבל זה הכרחי כדי להגן על הבטיחות של האנשים", הוסיף ראש העיירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים