שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סופר דרינק: "רק 3 עובדים נשארו במפעל, החשמל נותק"
  המפרק הזמני של החברה הקורסת ציין בדו"ח ראשוני שהוגש לבית המשפט כי אין מקור מימון להפעלתה, אך יש מתעניינים ברכישה. החברה העסיקה כ־50 עובדים שחלקם טענו כי לא קיבלו את שכר חודש אוקטובר

  המפרק הזמני של חברת המשקאות בי אנד אייץ', מפעילת המותג סופר דרינק הפופולרי במגזר החרדי, טוען בדוח ראשוני שהגיש לבית המשפט כי במפעל הקורס נותרו רק שלושה עובדים, וכי זרם החשמל נותק.

   

  עוד בערוץ הכלכלה

    

  מדובר בחברה שעוסקת בפעילות של ייצור משקאות קלים, כאשר לפני כארבע שנים רכשה החברה את פעילות חברת סופר דרינק במסגרת הליכי פירוק בבית המשפט המחוזי בירושלים. החברה העסיקה כ־50 עובדים שחלקם טענו במסגרת בקשת הפירוק, שהוגשה על ידי עוה"ד ליזה חדש ויובל ארד, כי לא קיבלו את שכר חודש אוקטובר.

    

  הסוף של המשקה הזרחני? סופר דרינק ()
  הסוף של המשקה הזרחני? סופר דרינק

  בדוח ראשוני שהגיש המפרק הזמני, רו"ח מנחם רהב, הוא ציין כי "נותקה אספקת החשמל ממפעל החברה, בשל צבירת חוב החברה לחברת החשמל". עוד טען כי לשם הפעלת החברה כעסק חי נדרש לחברה מימון חודשי בסך 80 אלף שקל. "בעת מינויו אין בידי המפרק הזמני כל מקור מימון להפעלת החברה, גם לא באופן המינורי ביותר", נטען בדוח.

    

  להערכתו של המפרק הזמני, אומדן שווי מימוש המפעל באזור התעשייה עטרות מוערך בכ־2־2.5 מיליון שקל. אומדן זה מותנה בכך שעד מימוש המפעל ניתן יהיה לשמר, לתחזק ולקיים פעולות שמטרתן להבטיח את אפשרות הפעלת קווי הייצור לאחר סיום השבתתם.

   

  עו"ד ליזה חדש (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  עו"ד ליזה חדש(צילום: עוז מועלם)

  עוד עולה מהדוח כי יש מתעניינים בפעילות החברה ונכסיה. המפרק הזמני ביקש מבית המשפט להורות על איחוד תיק הפירוק עם תיק כינוס הנכסים שהגיש בנק מזרחי כנגד החברה. זאת בטענה לחוב של כ־13 מיליון שקל כלפי הבנק. המפרק ביקש לממש את נכסי החברה במשותף עם כונס הנכסים שמונה לבקשת בנק מזרחי, עו"ד בועז פייל. המפרק ציין כי אם בקשתו לא תתקבל הוא מבקש לשחררו מתפקידו.

    

  נציג הכנ"ר ציין כי אין מקום לאחד בין תיק הכינוס לתיק הפירוק. לפיכך ביקש הכנ"ר להורות על שחרור המפרק הזמני מתפקידו ועל מינוי בעל תפקיד אחר. השופט אלכסנדר רון ביקש מהכנ"ר רשימה חדשה שתכלול גם בעלי תפקיד מוצעים ממחוז ירושלים.

   

   

  עובדי החברה טענו: "במהלך הזמן מעת רכישת הפעילות ועד עתה התייצב המפעל, נרכשו מכונות חדשות בסכומים משמעותיים, אולם, עולה כעת, כי הפעילות לא הניבה רווחים".

   

  במשך עשרות שנים המשקה סופר דרינק היה חלק בלתי נפרד מההוויה החרדית - בשולחן החג, בסעודת השבת ובשמחות. אם לא יימצא רוכש, קיימת סכנה שהמפעל ייסגר והמשקה הזרחני יהפוך לזיכרון מתוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים