שתף קטע נבחר

אונ' חיפה השיקה קמפוס בשנגחאי ובעיר התחתית

אוניברסיטת חיפה חנכה קמפוס משותף בשנגחאי עם אוניברסיטת ECNU הסינית, במכללת ספיר נפתח מסלול דו חוגי - מדעי המחשב ומוזיקה ואילו במכללת סמינר הקיבוציםהושק מרכז לחינוך לקיימות. ומה עוד בחדשות האקדמיה?

חדשות האקדמיה: אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת ECNU הסינית, חנכו אתמול (יום ג') קמפוס משותף בשנגחאי. הקמפוס, שישתרע של שטח של 4500 מ"ר, הוקם כחלק מה- Zizhu International Education Park שבעיר הסינית, יתמקד בלימודים בינתחומיים חדשניים בביו-רפואה, מדעי המח, מדעי הסביבה ועוד.

 

הקמפוס המשותף בשנגחאי (צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה)
הקמפוס המשותף בשנגחאי(צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה)

 

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופסור רון רובין, אמר: "זהו יום משמח לא רק עבור אוניברסיטת חיפה, אלא עבור ישראל, האקדמיה והמחקר הישראלי באשר הוא. שיתוף פעולה אקדמי בילטראלי, בין-לאומי, בין שתי אוניברסיטאות מובילות, יתרום לכלכלה, לתדמית, למחקר ולפיתוח של ישראל בגבולות הענק הסיני והעולם בכלל. אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה שלנו עם ECNU יוביל למחקרים פורצי דרך במדע היישומי, ביו-סטטיסטיקה, חקר המוח, חקר ההתנהגות ועוד".

 

רקטור אוניברסיטת חיפה, פרופסור גוסטבו מש, הוסיף: "זהו יום חג לאקדמיה בישראל ובסין, בעידן הגלובליזציה ישנו חשיבות רבה בלמידה ומחקר משותפים ממוסדות שונים. אוניברסיטת חיפה, כמובילת חדשנות בתחומי האקדמיה ומפתחת מחקרים בתחומים רבים, שמחה וגאה להוביל את פתיחתו של הקמפוס בשנחאי. זהו ציון דרך משמעותי ברמה הבינלאומית לשתי האוניברסיטאות".

 

קמפוס בעיר התחתית

מוקדם יותר החודש חנכה אוניברסיטת חיפה את הבניין החדש שלה בקמפוס הנמל, ובכך יצא לדרך באופן רשמי פרויקט "קמפוס העיר" של האוניברסיטה. בקמפוס זה יפתח בית הספר הראשון בישראל למדעי הנתונים.

 

הקמפוס החדש בעיר התחתית בחיפה (צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה)
הקמפוס החדש בעיר התחתית בחיפה(צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה)

 

הבניין החדש, שנמצא ברחוב הנמל 16, ייקרא בניין "דילן טאובר" והוא יהיה חלק מקמפוס העיר התחתית על שם לורי לוקי - שיכלול את שלושת הבניינים של האוניברסיטה ברחוב הנמל 63, 65 ו-67 שכבר פועלים זה מספר שנים ואת הבניין ברחוב פלמר 4 שאותו החכירה העירייה לאוניברסיטה.

 

בניין דילן טאובר ממוקם על שטח של 1.15 דונם ושטח בנוי של 2,500 מ"ר בשתי קומות. עם תום העבודות על כל הבניינים יוקם בקמפוס שבעיר התחתית בית הספר למדעי הנתונים של האוניברסיטה, שיכלול את החוגים למדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה.

 

מסלולים חדשים במכללה האקדמית ספיר

במכללה האקדמית ספיר נפתחו בשנת הלימודים תשע"ט מספר מסלולים נוספים:

- מסלול הדו חוגי במדעי המחשב ומוזיקה, המיועד לסטודנטים בעלי כשרון מתמטי ומוזיקלי.

- מסלול דו חוגי במוזיקה ותרבות-יצירה והפקה למעוניינים בעומק מקצועי ואינטלקטואלי של מוזיקה ותרבות ולפתח לעצמם אופק תעסוקתי הן כיוצרי מוזיקה והן כמנהלי ומפיקי תרבות.

- מגמת משחק למסך ובמה בבית הספר לאמנויות הקול והמסך שמאפשרת ליוצרים-שחקנים להתמחות בכל האסקפטים של היצירה כמו בימוי, עריכה, תסריטאות וצילום, כשבסיום הלימודים יוענק תואר B.F.A באמנויות הקול והמסך והתמחות במשחק למסך.

- מכינה קדם אקדמית (קדם הנדסאים) במרכז הטכנולוגי להנדסאים עבור המתעניינים בלימודים לקראת תואר הנדסאי ושאינם עומדים בתנאי הקבלה (אם באופן חלקי או מלא).

- תוכנית "כולנא" הייחודית שמשלבת מגורים ותרומה לקהילה בירוחם ותואר ראשון בתרבות-יצירה והפקה במכללת ספיר. התכנית מיועדת לצעירים לפני תואר ראשון המעוניינים בחוויה המשלבת לימודי אקדמיה איכותיים, מגורים וחיי קהילה בתכנית הראשונה מסוגה בישראל.

 

מכללת הנדסאים לבדואים בנגב

רשת "אורט ישראל" חנכה מכללת הנדסאים חדשה בפזורה הבדואית בנגב. מדובר במכללה הראשונה שהוקמה אי פעם באזור ושתיתן מענה לצעירי המגזר הבדואי בתחום החשמל.

 

על מנת להתקבל לתוכנית ייחודית זו על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות טכנולוגית בתחום החשמל. הלימודים מתקיימים בכיתות ומעבדות חדשניות וכוללים את מקצועות החשמל וביניהם קורסים במערכות פיקוד ממוחשבות, בקרים מתוכננים, מערכות הספק, המרת אנרגיה ועוד.

 

כחלק מהתוכנית הלימודית הנמצאת תחת פיקוח של משרד החינוך, הסטודנטים יוכלו להתמחות הן בתכנון והן בביצוע, ואף יגישו פרויקט גמר עליו גם ייבחנו. לאחר שנתיים יקבלו המסיימים דיפלומה של הנדסאי חשמל.

 

שמריהו רוזנר ()
ד"ר שמריהו רוזנר

 

ד"ר שמריהו רוזנר סמנכ"ל, המכללות של הרשת, אמר: "אורט ישראל גאה עם פתיחתה של המכללה הראשונה בפזורה הבדואית בתחום החשמל, שללא ספק כל בוגריה יוכלו להשתלב בתעסוקה מידית במשק הישראלי בתחום מעניין ומתגמל. אנחנו רואים במכללה זו סנונית ראשונה למכללות נוספות שנפעל לפתוח בפזורה הבדואית וזאת מתוך השקפת עולם חינוכית של רשת אורט ישראל לקידום כל אוכלוסיית ישראל, לרבדיה וגווניה השונים, בתחום הטכנולוגיה, המדעים והערכים. המכללה נפתחה בסיוע ובשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך, הרשות המקומית, מנהל בית הספר והצוות החינוכי".

 

המרכז לחינוך לקיימות נחנך בסמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים הכריזה על השקתו של המרכז לחינוך לקיימות שיחל לפעול בשנת הלימודים הנוכחית, תשע"ט. המרכז פועל לייזום, קידום ופיתוח של מגוון פעילויות חינוכיות בתחום הקיימות בבתי הספר ובקהילה, במטרה לקדם מודעות, מחקר ומצוינות בתחום.

 

ראש המרכז לחינוך לקיימות במכללת סמינר הקיבוצים, ד"ר דפנה גן, אמרה: "ייחודו של המרכז החדש הוא החיבור בין האקדמיה לשטח, בין חוקרים ומרצים באקדמיה לצוותי החינוך הפועלים בבתי הספר. אנו מלווים את בתי הספר במגוון פעילויות לקידום שינוי חברתי-סביבתי, לפי צרכי בית הספר והקהילה שבה הוא פועל, מבצעים מחקרים משותפים ומסייעים בפיתוח מנהיגות חינוכית- סביבתית בקרב מורים, תלמידים, הורים והחברה כולה".

 

המרכז לחינוך לקיימות פועל ברמה הארצית וברמה הבינלאומית תוך יצירת שיתופי פעולה עם אקדמיות מובילות בעולם בתחומי חינוך, קיימות וקידום אחריות סביבתית. המרכז מסייע לבתי הספר וארגוני חינוך בשיפור ההתנהלות המקיימת בבית הספר ובארגון; ליווי אקדמי צמוד ושוטף בפעילות ארוכת טווח; התמקצעות צוות ההוראה באמצעות הנגשת הידע האקדמי בתחום הקיימות, העצמת המורים כחוקרים באמצעות פיתוח מקצועי; בחינה מדעית והערכה של תהליכי החינוך בבית הספר; ומיצוב בית הספר החוקר את פעילותו כמקדם את ערכי הקיימות ומעודד להתנהגות סביבתית-חברתית אחראית.

 

פרויקט של המרכז להעצמת האזרח (צילום: המרכז להעצמת האזרח)
הפרויקט של המרכז להעצמת האזרח(צילום: המרכז להעצמת האזרח)

 

פרוייקט המוניטור של המרכז להעצמת האזרח יצא לדרך

בשבוע שעבר יצא לדרך המחזור החמישי של פרוייקט המוניטור של המרכז להעצמת האזרח. השנה יקחו חלק בפרוייקט כ-50 סטודנטיות וסטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב בעיקר, שיקחו חלק במעקב אחר פעולות הממשלה, החלטותיה והתחייבויותיה לציבור.

 

תוצרי המעקב של הסטודנטים הלוקחים חלק בפרוייקט זוכים לחשיפה רחבה הן בתקשורת והן בקרב מקבלי ההחלטות. כזכור, בין תוצריו המרכזיים של המרכז להעצמת האזרח בשנים האחרונות, נמנים ספר התקציב האבוד, דו"ח מעקב אחר הבטחות הממשלה לנגב, מעקב אחר הבטחות ועדת טרכטנברג ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה
הקמפוס המשותף בשנגחאי
צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה
מומלצים