שתף קטע נבחר

מדטרוניק רוכשת את נוטרינו הישראלית בכ-100 מיליון דולר

נוטרינו עוסקת בניתוח מידע וביצירת אנליטיקות בתחום התזונה, והיא גייסה עד היום 10 מיליון דולר. לאחרונה רכשה מדטרוניק את מזור רובוטיקה ב־1.6 מיליארד דולר. מנכ"ל מדטרוניק ישראל: בוחנים רכישות נוספות בישראל

מדטרוניק רוכשת את חברת הסטראט-אפ הישראלית נוטרינו, שעוסקת בניתוח מידע וביצירת אנליטיקות בתחום התזונה, שגייסה עד היום 10 מיליון דולר. בהודעה שהוציאה החברה לא פורסם שווי ההסכם, אך על פי הערכות הוא עומד על כ-100 מיליון דולר.

 

עסקת ענק: מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה הישראלית תמורת 1.6 מיליארד ד'

 

בראיון שנתן לאחרונה ל"כלכליסט" הומאן הקאמי, מנהל תחום הסוכרת במדטרוניק, הוא סיפר על כוונתו לרכוש או להשקיע בחברות בישראל וזו הרכישה הראשונה שמבצעת החטיבה שהוא עומד בראשה.

מנכ"ל מדטרוניק עומר אישרק (בלומברג)
מנכ"ל מדטרוניק עומר אישרק(בלומברג)

נוטרינו פיתחה כלים לאיסוף, עיבוד וניתוח נתונים בתחום התזונה, שמתאימים הן למשתמשי קצה והן לארגונים. החברה אוספת מידע על המשתמשים ממגוון מקורות, כמו מחשוב לבית וחיישנים רפואיים למיניהם (למשל, מכשירים לניטור גלוקוז) ומנתחת את השפעת מזונות שונים על המשתמש. הפיתוחים שלה רלוונטיים במיוחד לסובלים מסוכרת: בעולם ישנם כ-415 מיליון חולים במחלה - מספר שצפוי להגיע ל-642 מיליון עד 2040. 

 

המשקיעה המובילה בנוטרינו היא קרן פרג ונצ'רס שהובילה את הגיוס הראשון של החברה שעמד על 8 מיליון דולר. הגיוס שהיה באפריל האחרון כלל גם את ניו יורק אנג'לס ומשקיעים פרטיים. החברה הוקמה בידי ירון חדד ויונתן ליפניק והיא מנוהלת בידי יעל גלסמן.

 

בתגובה לעסקה אמר הקאמי ש"הרכישה של נוטרינו לחטיבה שלנו תיתן לנו כח משמעותי בשוק הסוכרת העולמי ותאיץ את התוכנית שלנו לסייע לחולים להתמודד עם המחלה. נוטרינו היתה שותף חשוב שלנו בשנים האחרונות ואנחנו מאוד שמחים לצרף אותם לצוות שלנו".

 

"הצוות שלנו חש מחוייב מאוד לצורך בפרסונליזציה של מידע תזונת וטכנולוגיות בתחום. העבודה שלנו בתחום הסוכרת עוזרת לנו לעזור לאנשים להתמודד עם הצרכים שלהם", אומרת יעל גלסמן, מנכ"לית נוטרינו.

 

בחודש ספטמבר רכשה מדטרוניק את מזור רובוטיקה ב־1.6 מיליארד דולר, בעקבות השקעה קודמת בחברה שכללה אופציה לרכישה. בשנת 2009 רכשה מדטרוניק ב־325 מיליון דולר את חברת ונטור הישראלית, שהיתה בשלבים ראשונים של פיתוח.

 

ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל, מסר: "מדטרוניק פעילה כאן מאז 1979, אם כי בתחילה רק במכירות ובשיווק. את הרכישה הראשונה שלה כאן ביצעה לפני כ-12 שנים, ומאז היד נטויה. לאחרונה מדטרוניק רכשה את חברת מזור ב-1.6 מיליארד דולר ורכישת נוטרינו עבור מדטרוניק משתלבת בצורה מצויינת בתחום ה-BIg Data לתחום הסכרת שבו מדטרוניק מובילה עולמית".

 

לדברי יצהרי, רכישה זו אינה אחרונה בישראל ובימים אלו בוחנת הנהלת מדטרוניק רכישות נוספות בישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים