שתף קטע נבחר

בוליווד בדרך לכאן: סרט ענק יצולם בירושלים

הפקה של תעשיית הסרטים ההודית, שנחשבת לגדולה בעולם, תצלם את הסרט העלילתי בסיוע מימון של ממשלת ישראל. זאת כחלק מיוזמה של משרד החוץ. מפיק בוליוודי כבר בחן לוקיישנים לצילום בארץ

 

 

הפקה של תעשיית הסרטים ההודית, בוליווד, בדרך לצלם סרט עלילתי ענק בירושלים בסיוע מימון מממשלת ישראל - כך נודע ל"ידיעות אחרונות" ול-ynet. מדובר ביוזמה של משרד החוץ שמשקיע מאמצים להביא את בוליווד לישראל ולהגביר את שיתופי הפעולה בין תעשיות הקולנוע משתי המדינות.

 

למשימה נרתמו כמה משרדי ממשלה והתקיימו כבר שתי ישיבות בנושא. המטרה היא שההפקה הבוליוודית תצלם סרט עלילתי מלא בנופי ירושלים. הממשלה תסייע במימון, אשר רובו יגיע מהקולנוע ההודי. בישראל יש נכונות להשקיע סכומי כסף גבוהים, יותר ממיליון שקל. נודע כי מפיק בוליוודי כבר הגיע לישראל ובחן לוקיישנים (מקומות פוטנציאלים) לצילום. לא ברור עדיין איזה סרט יצולם בארץ.

בנימין ושרה נתניהו (צילום: לע
נתניהו ורעייתו מבקרים בסט סרט בוליוודי בהודו (צילום: לע"מ)

בנימין ושרה נתניהו (צילום: לע
בנימין ושרה נתניהו מבקרים על סט סרט הודי (צילום: לע"מ)

הודו בוליווד איסלאם בשכונה הפורום לחשיבה אזורית (צילום: shutterstock)
צילומי סרט הודי (צילום: shutterstock)

הודו בוליווד איסלאם בשכונה הפורום לחשיבה אזורית (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

הודו בוליווד איסלאם בשכונה הפורום לחשיבה אזורית (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

תעשיית הסרטים ההודית נחשבת לגדולה בעולם. ב-2017 הופקו בהודו לבדה קרוב ל-2,000 סרטים – מהם 364 בתעשיית הקולנוע של בוליווד, שנחשבת למרוויחה ביותר ולפופולרית ביותר בהודו. בוליווד זוכה ל-43% מכלל הרווחים של תעשיית הקולנוע ההודית. גם מבחינת מכירת כרטיסים, יש שנים שבהן מוכרת בוליווד יותר כרטיסים בעולם מאשר תעשיית הוליווד (למשל ב-2001, 3.6 מיליארד לעומת 2.6 מיליארד).

 

לבוליווד קהל מעריצים עצום בהודו, מדינה בת מעל 1.3 מיליארד אזרחים, ובמדינות שונות ברחבי העולם, לרבות כאלה שאין להן יחסים דיפלומטיים עם ישראל כגון פקיסטן, בנגלדש ומלזיה. כמו כן, הפזורה ההודית בעולם, שקהילות מתוכה במערב הולכות וצוברות מעמד כחלק מהאליטה המקומית, גם הן נמנות על קהל הצופים והמעריצים של בוליווד.

 

בשנים אחרונות נעשו מספר פעולות שנועדו לחבר בין תעשיות הסרטים של ישראל והודו. בין היתר, בשיתוף פעולה בין משרד החוץ למשרדי התיירות, משרד ראש הממשלה ומשרד הכלכלה, צולם בישראל באוקטובר 2017 קליפ מתוך סרט בשם Drive שצפוי לעלות לאקרנים בתקופה הקרובה.

 

ב-BDS מנסים לחבל ביוזמה

בדצמבר 2017 אירח משרד החוץ משלחת מפיקים מחמש חברות הפקה מרכזיות בבוליווד על מנת לקדם שיתוף פעולה שלהם עם תעשיית הסרטים הישראלית, וצילומים של סרט בוליוודי או חלקים ממנו בישראל. ישראל תהיה מדינת המיקוד בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של הודו שיערך החודש בגואה שבהודו.

 

בנוסף ישנן חברות הודיות שמתעניינות באפשרות לצלם בארץ ומתקיימים מגעים איתם. ממשלות ישראל והודו חתמו על הסכם קופרודוקציה לעידוד מיזמי קולנוע משותפים בתמיכה ממשלתית. השיא היה ביקור של נתניהו בבוליווד בביקורו בהודו וכן ביקור של סגן השר במשרד ראש הממשלה, מייקל אורן.

 

ההתחממות בין ישראל לבוליווד גררה תגובה של תנועת ה-BDS, שיצאה בקמפיין לשכנע את בוליווד להחרים את ישראל. ה-BDS קוראת שלא לאפשר לישראל לנצל את כוכבי בוליווד "להלבין את תדמיתה של ישראל כמדינה המפירה את זכויות האדם של הפלסטינים". במסגרת הקמפיין עלה סרטון וידאו שבו מצולמים צעירים פלסטינים קוראים לבוליווד להחרים את ישראל.

 

במסגרת הקמפיין מצידה תנועת ה-BDS את תמונותיהם של ארבעה כוכבי בוליווד, קרינה קאפור חאן, שילפה שטי קונדרה, אקשיי קומאר ומדורי דיקיסט ננה, שהיו אמורים להגיע השנה לביקור בישראל לאירוע הצדעה לקולנוע ההודי, אך האירוע בוטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
נתניהו ורעייתו מבקרים בבוליווד
צילום: לע"מ
מומלצים